Jump to content

Recommended Posts

Οχι δεν ειναι πολυλειτουργικο,ειναι 8/2009 τριακτινο δερματινο ,εκδοση ambition επετειακη εκδοση(100 χρονια)

Ελπιζω καπως να βοηθησαν αυτες οι πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι πολυλειτουργικο,ειναι 8/2009 τριακτινο δερματινο ,εκδοση ambition επετειακη εκδοση(100 χρονια)

Ελπιζω καπως να βοηθησαν αυτες οι πληροφοριες.

Καταρχήν ... Ο μόνος τρόπος για σίγουρη απάντηση ειναι να συνδεθεί το αμάξι με vag com καλώδιο ... Εγώ απο την φτωχή μου εμπειρία και πιστεύοντας ότι στο συγκεκριμένο θέμα θα πέσω μεςα λέω ότι φοράς τον ποιο απλό εγκέφαλο 8K0 953 568 E ή D

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Χρήστος Dolbi
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια ειναι και άλλοι εγκέφαλοι οι οποίοι ειναι απλοί και έχουν άλλο κωδικό όποτε δεν ειναι σίγουρο ουι φοράς αυτόν ... Ποιος ο λόγος που ρωτάς όμως ;; Γιατί αν σκέφτεσαι για πολυλειτουργικό ... Χρειάζεται εγκέφαλος οπωσδήποτε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο εχω παραγγείλει ,λογικα μεχρι Τριτη θα εχει ερθει,ρωταω οχι για πολυλειτουργικο,αλλα για cruise control μονο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι,

 

Μια ερώτηση, εχω παραγγείλει cruise control με τους εξής κωδικούς.

κωδικος διακοπτη-->8K 095 350 2D

κωδικός εγκεφάλου --> 8K 095 356 8G

 

Είναι οι σωστοί για Audi A4 b8 2009???? :sCo_hmmthink:

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι,

 

Μια ερώτηση, εχω παραγγείλει cruise control με τους εξής κωδικούς.

κωδικος διακοπτη-->8K 095 350 2D

κωδικός εγκεφάλου --> 8K 095 356 8G

 

Είναι οι σωστοί για Audi A4 b8 2009???? :sCo_hmmthink:

 

Ευχαριστώ!!

που τους βρηκες τους κωδικους?? αν στους εδωσε η αντιπροσωπία εμεις περισσεύουμε  φυσικά ...αν οχι .......τι να σου πω για τον κωδικό εγκεφάλου μιλώντας ......δε τον βλεπω στην ποιο πανω λιστα ...

Link to comment
Share on other sites

που τους βρηκες τους κωδικους?? αν στους εδωσε η αντιπροσωπία εμεις περισσεύουμε  φυσικά ...αν οχι .......τι να σου πω για τον κωδικό εγκεφάλου μιλώντας ......δε τον βλεπω στην ποιο πανω λιστα ...

 

Οχι δεν μου τους έδωσε η αντιπροσωπεία, απο πάνω τους πήρα, τον κωδικο για τον εγκέφαλο βασικά.

Υπαρχει στη λιστα απλα το εγραψα με αλλη μορφη γιαυτο θα σε μπερδεψε.

Εγω εγραψα κωδικός εγκεφάλου --> 8K 095 356 8G και πάνω αναφέρει τον 8K0 953 568 G : FIS,GRA,MUFU,ACC

πήρα αυτων γιατι πήρα μαζι και τα χειρηστήρια του τιμονιου,δεν κρατηθηκα  :sHa_hehe: ειπα να τα βάλω όλα τελικά!!

Αύριο θα τα έχω, το μόνο που μένει είναι η τοποθέτηση...Αν εχει καποιος να προτείνει μαστορα-ηλεκτρολογο για Αθήνα καλώς!!!Αλλιώς..DIY.. :sHa_wink3: 

 

   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι επισης το πλαστικό κατω κάλυμμα της κολωνας του τιμονιου η να πετσοκοψεις το ηδη υπάρχον ωςτε να μπορει να τοποθετηθεί ο διακόπτες του cc.

 

Τεχνικά αν η μεγαλύτερη μανούρα ειναι το βάλε βγάλε στο τιμόνι. Το μονο που απο μένει μετα ειναι η κωδικοποίηση.

 

Προσωπικά τα ειχα τοποθετήσει στην autorep στη Νεα Σμύρνη!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και ο Γιαννης παραπάνω ειναι αρκετα φτήνο μιας και 20-30 ευρω το εχεις στην πορτα σου.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-AUDI-A4-A5-Q5-B8-LOWER-BLACK-STEERING-COLUMN-COVER-8K0953512D-/121546668707?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c4cbefaa3

 

 

Μάνος

 

Μία μικρη διόρθωση, ο κωδικος για το καπάκι για αυτοκίνητα με CC είναι 8K0953512E και οχι 8K0953512D. Πηγα να κάνω την παραγγελεία απο ebay και ο seller μου εστειλε μηνυμα και μου διεκυνισε οτι αυτος ο κωδικος δεν κανει για CC ο κωδικος του καπακιου για το CC είναι ο 8K0953512E.

Και δεν το βρισκω πουθενα κι'ολας....εχω αγοαρασει τα πάντα φια να βάλω το CC αλλα τα χειριστηρια στο τιμόνι αλλα μου δεν βρίσκω το καπάκι. :(

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ianos μου έχεις φτιάξει την μέρα!!!!!!!! Ελπίζω η κοπέλα που μεου έδωσε τον κωδικό να μην βαριοτανε και απλά μου έδωσε ότι βρήκε μπροστατης!!!! Πάει το τιμονακι σου

 

Sony z3

Edited by skia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.