Jump to content

Recommended Posts

11 λεπτά πριν, DionyshsQ είπε

Δεν χρειάζεται κάποιο κωδικό πρόσβασης. Ανοίγεις το vcdc το συνδέεις και ξεκινάς την κωδικοποίηση.

 Επιλέγεις: 56-radio, long coding helper, και ενεργοποιεί το Analog input (AUX) installed, “Do it” και είσαι έτοιμος.

 

 

Χίλια ευχαριστώ Διονύση. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά το βάζω και δω το post γιατί στο Α5 δεν πήρα απάντηση.

Μετά από τα θετικά σχόλια που διάβασα μπήκα στον πειρασμό και παρήγγειλα την <<S3 Navigation System 8.8 " Android 9.0 4GB/64GB for Audi B8>>

έφτασε μετά από ένα μήνα, την εγκατέστησα εγω, εύκολη διαδικασία. 

Πολύ ωραία και λειτουργική οθόνη ,ενθουσιάστηκα, καμία σχέση με την παλιά εργοστασιακή που ειχε το αυτοκίνητο.

Αξίζει τα λεφτά της. 

Αρνητικό μόνο το πλαστικο frame που μου στείλανε είναι χιλιοστά μεγαλύτερο και δεν εφαρμόζει σωστά και δεν έχω καταφέρει ακόμα να βγάλω ήχο, είναι ενεργοποιημένο το AUX αλλά δεν εχω ήχο. Έχει στη συσκευασία που μου στείλανε ενα μικροφωνο με jack καρφί έξοδο, αλλά στο αυτοκίνητο AUDI A5 με concert unit δεν έχει πουθενά τέτοια είσοδο.

Οι κεραίες (GPS, WIFI) που είναι καλύτερα να τοποθετηθούν?

Και τέλος δεν είχε καλώδιο για σύνδεση με το cunbus του αυτοκινήτου... μήπως δεν το χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σου φίλε κ καλορίζικο η κεραίες στο μπαμπριζ λογικά. Συγνώμη σου πήγε 600€ και το πλαίσιο δεν εφαρμόζει σωστά. Όλα Κίνας είναι τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Στις 27/5/2021 στις 4:49 ΜΜ, geotzam είπε

Καλησπέρα παιδιά το βάζω και δω το post γιατί στο Α5 δεν πήρα απάντηση.

Μετά από τα θετικά σχόλια που διάβασα μπήκα στον πειρασμό και παρήγγειλα την <<S3 Navigation System 8.8 " Android 9.0 4GB/64GB for Audi B8>>

έφτασε μετά από ένα μήνα, την εγκατέστησα εγω, εύκολη διαδικασία. 

Πολύ ωραία και λειτουργική οθόνη ,ενθουσιάστηκα, καμία σχέση με την παλιά εργοστασιακή που ειχε το αυτοκίνητο.

Αξίζει τα λεφτά της. 

Αρνητικό μόνο το πλαστικο frame που μου στείλανε είναι χιλιοστά μεγαλύτερο και δεν εφαρμόζει σωστά και δεν έχω καταφέρει ακόμα να βγάλω ήχο, είναι ενεργοποιημένο το AUX αλλά δεν εχω ήχο. Έχει στη συσκευασία που μου στείλανε ενα μικροφωνο με jack καρφί έξοδο, αλλά στο αυτοκίνητο AUDI A5 με concert unit δεν έχει πουθενά τέτοια είσοδο.

Οι κεραίες (GPS, WIFI) που είναι καλύτερα να τοποθετηθούν?

Και τέλος δεν είχε καλώδιο για σύνδεση με το cunbus του αυτοκινήτου... μήπως δεν το χρειάζεται?

Στο γράφει με κόκκινα γράμματα για την 8.8 ότι υπάρχει περίπτωση να μην εφαρμόσει καλά το πλαστικό και να χρειαστεί τριμαρισμα.
Στην παραγγελία έβαλες σίγουρα σωστά τα χαρακτηριστικά του αυτοκινήτου ;
Μια πλεξούδα συνδέεται στο αμάξι, από κει παίρνει και canbus, το jack μπαίνει πίσω από την οθόνη , το μικρόφωνο καλό είναι να πάει στην πλαφονιέρα που είναι και η εργοστασιακή θέση, το  gps το έχω βάλει στο κεντρικό ηχείο.
Δες προσεκτικά πως έχεις κάνει την σύνδεση από manual και youtube..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά.

Μου βγήκε 630 ευρώ, ευτυχώς δεν είχε τελωνείο. Στην παραγγελία  έβαλα αυτή την επιλογή << S3 Navigation System 8.8 " Android 9.0 4GB/64GB for Audi B8 A4/S4/A5/S5/Q5/SQ5 × 1Concert/Symphony / A5>> 

Το πρόβλημα ήταν οτι το δικό μου είναι 2ος του 2008 και δεν έχει AUX. Έφτιαξα λοιπόν input βρίσκοντας τα pins πίσω απο το concert και έχω ήχο απο το S3.

Το πλαστικό είναι λίγο έξω, δεν κουμπώνει καλά αλλά δεν πειράζει. Το jack μπήκε πίσω απο την οθόνη, τις κεραίες και το μικρόφωνο προσωρινά τα έχω στο κεντρικό ηχείο.

Το μόνο πρόβλημα που έχω τώρα αλλά θα τη βρω τη λύση είναι με το android auto συνδέεται και αποσυνδέεται συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά.
Μου βγήκε 630 ευρώ, ευτυχώς δεν είχε τελωνείο. Στην παραγγελία  έβαλα αυτή την επιλογή > 
Το πρόβλημα ήταν οτι το δικό μου είναι 2ος του 2008 και δεν έχει AUX. Έφτιαξα λοιπόν input βρίσκοντας τα pins πίσω απο το concert και έχω ήχο απο το S3.
Το πλαστικό είναι λίγο έξω, δεν κουμπώνει καλά αλλά δεν πειράζει. Το jack μπήκε πίσω απο την οθόνη, τις κεραίες και το μικρόφωνο προσωρινά τα έχω στο κεντρικό ηχείο.
Το μόνο πρόβλημα που έχω τώρα αλλά θα τη βρω τη λύση είναι με το android auto συνδέεται και αποσυνδέεται συνέχεια.
Δεν ξέρω αν είναι ίδια περίπτωση, στο δικό μου έκανα update την εφαρμογή android auto.

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update, πιθανόν να φταίει το καλώδιο, έχω αλλάξει 3 καλώδια, δεν ξέρω ποιό είναι το καλύτερο καλώδιο για σύνδεση 

Link to comment
Share on other sites

Στις 10/5/2021 στις 9:22 ΜΜ, DionyshsQ είπε

Δεν χρειάζεται κάποιο κωδικό πρόσβασης. Ανοίγεις το vcdc το συνδέεις και ξεκινάς την κωδικοποίηση.

 Επιλέγεις: 56-radio, long coding helper, και ενεργοποιεί το Analog input (AUX) installed, “Do it” και είσαι έτοιμος.

 

 

 

Edited by Βασίλης αυφαντης
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γεια σας κι από μένα!

Έχω βάλει κι εγώ στο q5 με concert την rsnav s3 10.25 και γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Ήθελα όμως να ρωτήσω τους φίλους που την έχουν κι αυτοί... Το Bluetooth για κλήσεις σε μένα είναι σχεδόν άχρηστο, με ακούν σαν μέσα από πηγάδι, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να συνεννοηθείς... Έχετε κάνει κάποια ρύθμιση που το βελτιώνει η και σε σας το ίδιο είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παλικαρια και χρονια σας πολλα ειμαι καινουργιο μελος εδω και θα ηθελα την βοηθεια σας,εχω το αουντι Α4 2009 μοντελο το ραδιο σιντι ειναι chorus και θελω να βαλω GPS μπορειτε να μου πειτε πως γινεται

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σήμερα την οθονη 8,8 android

μου δουλεύουν όλα κομπλε αλλά όταν το βάζω ράδιο η οθονη δεν δείχνει, έχει συμβεί σε κανέναν ώστε να μπορεί να βοηθήσει;

πριν φορούσα οθονη 7 ίντσες και δουλεβαν όλα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 12/25/2021 at 3:50 PM, ΤΑΚΗΣ1 said:

Γεια σας παλικαρια και χρονια σας πολλα ειμαι καινουργιο μελος εδω και θα ηθελα την βοηθεια σας,εχω το αουντι Α4 2009 μοντελο το ραδιο σιντι ειναι chorus και θελω να βαλω GPS μπορειτε να μου πειτε πως γινεται

Καλησπερα,

Για να βαλεις gps ή οποιαδηποτε multimedia πηγη, θα πρεπει δυστυχως να αναβαθμισεις ειτε σε concert ειτε σε symphony που γενικα ειναι ευκολη υποθεση εαν εχεις τα ανταλλακτικα, ειτε σε mmi που δεν στο προτεινω καν, ουτε απο θεμα δυσκολιας ουτε απο θεμα κοστους.

Απο τη στιγμη που υπαρχουν πλεον πολλες  multimedia λυσεις σε οθονη, βρισκεις αυτη που σου ταιριαζει καλυτερα, βρισκεις και ενα μεταχειρισμενο concert  απο μαντρα ανταλλακτικων η ebay και ετοιμος.

Υπαρχει οδηγος στο αντιστοιχο topic για το πως γινεται αλλα αν χρειαστεις κατι επιπλεον, ρωτας!!!

Edited by ianos
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Χαιρετω απαντες στο Forum. Ειμαι κατοχος Q5 2010 concert. Ειχα τοποθετησει ενα κινεζικο multimedia  με καμερα οπισθοπορειας, το οποιο μετα απο 3 χρονια περιπου επαψε να λειτουργει. Ενδιαφερομαι να το αντικαταστησω με το RSNAV τελευταιας εκδοσης (δεν γνωριζω ποια ειναι) με 10" ωθονη. Ψαχνοντας σε σαιτ στην Ελλαδα βρησκω ομοια οπως LM DIGITAL, BIZZAR, DIGITAL IQ αλλα οχι RSNAV. Το ερωτημα ειναι οι μαρκες αυτες ειναι ισαξιες, κατωτερες, ανωτερες του RSNAV και απο που μπορω να το προμηθευτω? Προς αποφυγη παρουσιασης διαφημησης ευχαριστως θα δεχομουν και πληροφοριες στο gouzounidis@yahoo.gr

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Άμα θες κάτι της προκοπής με υποστήριξη rsnav, αν είναι να πας σε digital iq κτλπ καλύτερα να πάρεις από AliExpress στα μισα λεφτά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει , έχω ένα A4 b8 του 2009 και έχει ράδιο horous ! Επειδή θέλω να βάλω concert μπορείτε να με βοηθήσετε τι χρειάζεται ; Έχω πάρει το concert και έγχρωμη οθόνη αλλα είδα ότι η οθόνη και το ράδιο έχουν ένα έξτρα καλώδιο που συνδέονται ! Αν το βρω μόνο με αυτό θα δουλέψει ; Και αν ναι ξέρετε που θα το βρω ; Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μην κούρασα με το μεγάλο κείμενο ! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.