Jump to content

A4 B7 1.8TQ 20vt στοκ, γενική επισκευή και αναβάθμιση εως 300HP max


Recommended Posts

Ρε συ, με αυτά που διαβάζω, και για τις φθορές που παρουσιάζει δεν αξίζει τον κόπο να το ανοίξεις. Κάνε μέτρηση συμπίεσης και αν είναι εντάξει πείραξε την περιφέρεια μόνο. Για 300 αλογα πολύ μικρή αναβάθμιση τουρμπίνας, κάτι σε κ04 και μεγαλύτερο ιντερκουλερ με πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε βολαν LuK - Ref: 415 0127 10 ή  SACHS 2294 002 144 το πρωτο κοστιζει 100 πλας του SACHS γιατι δεν ξερω την γνωμη σας 

δισκος πλατο SACHS => https://www.sachsperformance.com/en/clutch-kit/performance-clutch-sachs/performance-clutch-kit-999715-999961

για αυτο το σετ μιλαγαμε παραπανω σωστα ?

 

αντε να αρχισω να μαζευω τα απαραιτητα σιγα σιγα 

Link to comment
Share on other sites

οκ σημερα κτεο κομπλε,

 

τελικα τα εργατικα πανε αλου για αλου οποτε θα ηθελα να δω προσφορες απο Ελλαδα ,

 

οποιος εχει θετικη προσωπικη εμπειρια και εμπιστευεται καποιον μηχανικο + βελτιωτη ας μου στειλει ενα μυνημα με τα στοιχεια του , προτεραιοτητα αθηνα μιας και  μπορω να μεινω εκει οσο χρειαστει .

 

εαν ομως παιζει ειδικος στα 1,8τ 20v  εκτος αθηνας να το δουμε γιατι οχι ,

 

 

ευχαριστω ομαδα για τις πληροφοριες μεχρι τωρα αντε και απο κοντα να βρεθουμε μια φορα ... 

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ακριβό .

Αν πχ πας σε εξατμισα παίζει μαζί με τοποθέτηση να είσαι πολύ πιο κάτω με καλύτερο σώμα.

 

Πάρε μια προσφορά αν πας Πάτρα από τον Καραγιάννη. Είναι εξατμισας κοντά στην ακρωτηρίου. Καλός γρήγορος και οικονομικός

Link to comment
Share on other sites

Ούτε γι αστείο!!!! Τα χωνιά για την ροη αερα ειναι τραγικά. Μόνο οι κάτω σειρές θα δουλεύουν πρεσάρισμα πέρασμα αερα. Όχι απο εμένα!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ετσι για να βλεπουμε οτι τα αφτερμαρκετ δεν ειναι ολα τελεια, στο χειροποιητο τωρα μεγαλο ρολο παιζει ο πυρηνας και ο μάστορας.

 

 

 

ποσοι απο εδω του γκρουπ εχουν χειροποιητο FMIC  και ειναι ικανοποιημενοι και ειναι στα κοντα 300 αλογα ? 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όποιος θέλει στείλτε πμ μάστορα και τιμή και άλογα κατά προτίμηση Αθήνα μιας και λογικά εκεί θα κάνω την αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ηρθαν τα βασικα 

 

δισκος

IMG 0054


πλατο

IMG 0056


βολαν

IMG 0058


βολαν με βιδες

IMG 0059


 

πως τα βλεπετε ?

Edited by s2abt
Link to comment
Share on other sites

 

Επιτελους ηρθαν τα βασικα 
 
δισκος
 
πλατο
 
βολαν
 
βολαν με βιδες
 
 
πως τα βλεπετε ?

 

 

Με γεια!!

 

Για πες μαρκα και κόστος...

Link to comment
Share on other sites

Με γεια!!

 

Για πες μαρκα και κόστος...

Ζακς όλα , βολάν το μαμά σε Ζακς όχι λουικ , δίσκος πλατό Ζακς περφομανανς όλα μαζί μου ήρθαν στις 660 λίρες Αγγλίας

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by s2abt
Link to comment
Share on other sites

sachs performance ειναι, μεγιες χρηστο αντε να το φτιαξεις με το καλο.

κατεβηκες αθηνα?

Τώρα πριν λίγο τα παρέλαβα Βέλγιο από Γερμανία αλλά από αγγλικό σάιτ

 

Δυστυχώς Αθήνα λόγο καθυστέρησης 2 βδομάδες για αυτά τα ανταλλακτικά θα κατέβω Χριστούγεννα να τα φορέσω μαζί μετά υπόλοιπα ...

 

Το μόνο που δεν βρίσκω είναι ένα ιντερκουλερ της προκοπής σε μαύρο όχι ηλεκτροστατική βαφή αλλά αναδιωμενο όπως αυτό :

https://www.google.gr/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.goodspeedperformance.com%2FContent%2FProducts%2F230_fmic_teaser2.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.goodspeedperformance.com%2Fproducts.php%3Fprodid%3D1813&docid=ske1_Cdkh_emKM&tbnid=Rl_I1wfriK4AzM%3A&vet=10ahUKEwjep8CDxKDXAhUCtRQKHWtuDkwQMwiXASgzMDM..i&w=640&h=480&bih=303&biw=598&q=audi%20a4%20b6%20intercooler%20evolution&ved=0ahUKEwjep8CDxKDXAhUCtRQKHWtuDkwQMwiXASgzMDM&iact=mrc&uact=8

 

 

Evolution racewerks τα σπάει αλλά άντε να το φέρεις από Αμερική θα σου έρθει ο κούκος αηδόνι

 

 

http://www.evolutionracewerks.com/node/59

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by s2abt
Link to comment
Share on other sites

Ζακς όλα , βολάν το μαμά σε Ζακς όχι λουικ , δίσκος πλατό Ζακς περφομανανς όλα μαζί μου ήρθαν στις 660 λίρες Αγγλίας

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για δώσε πληροφορίες σε παρακαλώ γιατί Ελλάδα κοστίζει 400€ το βολαν και 600+€ το sachs performance...

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε πληροφορίες σε παρακαλώ γιατί Ελλάδα κοστίζει 400€ το βολαν και 600+€ το sachs performance...

Τα βρήκα στο www.autodoc.co.uk αλλά στην ουσία έχουν έδρα Γερμανία

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις οεμ νουμερο της τουρμπινας που φοραει το S3 8P K04-064 γιατι μου το ζητανε για να παρω προσφορα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.