Jump to content

Αλλαγή βαλβολινες


Marc A3

Recommended Posts

Καλησπέρα

Γνωρίζει κανείς κάθε πόσα χλμ αλλάζουμε βαλβολινες σε χειροκίνητο κιβώτιο και τι βαλβολινες (τύπο) φοράει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η g052512a2 εχει 17-18 ευρω το λιτρο στην αντιπροσωπεια, ειναι 75w σκετο, gl4 και ημισυνθετικη.

Αυτη φοραω και γω και ανα 30.000χλμ την αλλαζω..

 

Την ιδια να βαλεις, μην κανεις πειραματα με αλλη...

 

Δεν ξερω τον τροπο τοποθετησης στο δικο σου σαζμαν αλλα στο προηγουμενο μοντελο μπαινουν απο την βαλβιδα της οπισθεν και οχι απο την πλαινη ταπα συμφωνα με το elsawin...

Προσοχη λοιπον και προτιμησε την αντιπροσωπεια...

Edited by iliasr38
Link to comment
Share on other sites

Η g052512a2 εχει 17-18 ευρω το λιτρο στην αντιπροσωπεια, ειναι 75w σκετο, gl4 και ημισυνθετικη.

Αυτη φοραω και γω και ανα 30.000χλμ την αλλαζω..

 

Την ιδια να βαλεις, μην κανεις πειραματα με αλλη...

 

Δεν ξερω τον τροπο τοποθετησης στο δικο σου σαζμαν αλλα στο προηγουμενο μοντελο μπαινουν απο την βαλβιδα της οπισθεν και οχι απο την πλαινη ταπα συμφωνα με το elsawin...

Προσοχη λοιπον και προτιμησε την αντιπροσωπεια...

Σε ευχαριστώ πολύ

Ναι αντιπροσωπεία θα πάω, γιατί όμως κάθε 30000? Μου είπαν κάθε 80...

Edited by Marc A3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εμένα πάλι μου είπαν από την αντιπροσωπεία στο tdi a3, 1600 χειροκίνητο, μοντελο 2016 οτι δεν αλλάζονται ποτέ..

Link to comment
Share on other sites

ναι σε καποια μοντελα οπως και σε εμενα, βαση του manual παντα, ειναι lifetime οι βαλβολινες (οπως και το φιλτρο βενζινης ειναι lifetime)...ειμαι ΚΑΘΕΤΑ αντιθετος......ηθελα να ξερα πως το σκεφτηκαν αυτο.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2019 at 8:30 PM, TommasK. said:

ναι σε καποια μοντελα οπως και σε εμενα, βαση του manual παντα, ειναι lifetime οι βαλβολινες (οπως και το φιλτρο βενζινης ειναι lifetime)...ειμαι ΚΑΘΕΤΑ αντιθετος......ηθελα να ξερα πως το σκεφτηκαν αυτο.....

Πραγματικα, νομιζω είναι κίνηση χωρις νόημα, διότι δεν υπάρχει περίπτωση να λειτουργεί κάτι σωστά εφ' όρου ζωής χωρις να απαιτείται αντικατάστασή του....

Link to comment
Share on other sites

άλλαξα πρόσφατα βαλβολίνες πίσω διαφορικό και  έχει διαφορά στον θόρυβο , το κόστος για κάθε μερικά δεκάδες χιλιάδες χιλιόμετρα είναι αστείο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.