Jump to content

10 χρόνια μετά....S3 8V Sportback (επιτέλους)


Recommended Posts

25 minutes ago, Panagiotis01 said:

 μην τον πιστεύεις και πολύ αυτόν...συγκεκριμένα τουλάχιστον όσον αφορα τη σύγκριση asy5 και conti premium 6 εγω διαπιστωσα ακριβως το αντιθετο απο αυτο που ελεγε.μπορει να παιζει ρολο οτι φοραω αλλη διασταση αποτι στο βιντεο αλλα ηταν ακριβως το αναποδο.

το asy5 ειναι πολυ ωραιο λαστιχο παραπιπτοντως ησυχο οσο πρεπει και με σπορτιφ χαρακτηρα οσο πρεπει.

Τον έβαλα συγκριτικά, δεν πείστηκα μόνο από αυτόν, αλλά έκανα μεγαλη έρευνα στο διαδίκτυο (forums και οχι μόνο).

 

Οταν λες εσύ διαπίστωσες το αντίθετο; 

 

Χρησιμοποίησες και τα δύο και σύγκρινες; 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, andrewcyp said:

Τον έβαλα συγκριτικά, δεν πείστηκα μόνο από αυτόν, αλλά έκανα μεγαλη έρευνα στο διαδίκτυο (forums και οχι μόνο).

 

Οταν λες εσύ διαπίστωσες το αντίθετο; 

 

Χρησιμοποίησες και τα δύο και σύγκρινες; 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

ναι είχα στο αυτοκίνητο continental premium 6 και αλλαξα σε Goodyear asymmetric 5 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

DSC01498_1800x1800.jpg?v=1619112453

 

 

και εκεί που είπα δεν θα κάνω τίποτα....
ήρθε το "τίμιο + συντηρητικό" stg1 software σε κινητήρα, παντρεύτηκε με το DSG software και άνοιξε η όρεξη μας...

Μπαίνει αύριο επάνω το DP της HPA (έχω πάθει πλάκα με την ποιότητα κατασκευής) και μαζί του ένα (επίσης συντηρητικό) 2ο στάδιο!

Ήδη "ζαχαρώνω" και κάτι φρενάκια της Racingline (stg2 πιο συγκεκριμένα) για να δέσει το γλυκό, αφού ειλικρινά πιστεύω ότι τα εργοστασιακά είναι απαράδεκτα!

Είδωμεν!

υ.γ. έστω και με το συντηρητικό stg1 το αμάξι ζωντάνεψε, νιώθω ότι ήταν εντελός "παλαβό" προτού το φορτώσουμε. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι ο πρώτος που λες για απαράδεκτα εργοστασιακή φρένα του s3...

ειδικά στα 8v παρόλο που ο δίσκος είναι ελάχιστα μικρότερος τα φρένα είναι πολύ καλά κ value for money επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά τα εργοστασιακά τακάκια και δίσκοι δεν με ικανοποιούν. Νιώθω ότι σε συνεχόμενα φρεναρίσματα (σε συνθήκες δρόμου) είναι απαράδεκτα. 

Την ίδια γνώμη με εμένα πάντως έχουν γνωστοί με S3 & 7R(2άτομα με Golf).

 

Σε διάφορα forums στο εξωτερικό παίζει πολύ η αναβάθμιση δίσκου, καλύτερο τακάκι και brake lines αλλά νιώθω ότι το κόστος δεν αξίζει. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.