Jump to content

Αντηλιακές μεμβράνες


Recommended Posts

Αυτή είναι η μεταξοτυπια που σου είπα δεν μπορείς να κάνεις κάτι εκεί.

Υπομονή όσο στεγνωνει θα πρέπει να το πατάς και εσύ με το χέρι, θα βελτιωθεί αρκετά.

Την πατας σταθερα για καμια βδομαδα με βαμβακερη φανελα τυλιγμενη γυρω απο το δαχτυλο σου.

Εγω το εκανα οσο αντεχα και οπου το πατουσα δεν φαινεται.

 

Θελει πολυ υπομονη που κανενας εγκαταστατης δεν θα ασχοληθει.

Απο τους 3 εγκαταστατες που εχω βαλει μεμβρανες, μονο ο τελευταιος μου ειπε απο μονος του: ελα σε 1 βδομαδα να τις πατησουμε παλι να μην φαινονται τα "μπιλακια" και μετα ξανα σε 1 βδομαδα.

Ο ιδιος μου ειπε και το "μυστικο" οτι γινεται να μην φαινονται τα αναγλυφα στα τζαμια.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Πολύ ωραίο Κώστα ! Αν βλέπω καλά, έκανες το 2 - 3 μπρος πίσω που λέγαμε .... ;)

 

 

@ Έχεις δικό σου topic να στο μεταφέρω εκεί ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι titanium μπροστά & alulight πίσω μαζί με το πορτμπαγκάζ.

Όχι δεν έχω topic...

 

Sent from my XT1068 using Tapatalk

Με γεια τις μεμβράνες! Έχουμε τον ίδιο ακριβώς συνδυασμό! Θα το ευχαριστηθείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ,ξέχασα να πω ότι είδα κάτι πάρα πολύ μικρές ζαρες...Μου επαν ότι θα φύγουν...

Δε ξέρω θα το παρακολουθώ...

 

Sent from my XT1068 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο εχω αλλα με το χρωμα που εχει το αμαξι μου φαινετε πιο ανοιχτο.

Το καλοκαιρι φετος θα τα σκουρινω περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Οι ζαρες υπάρχουν ακόμη... Είναι πάρα πολύ μικρές...αλλά εγώ τις βλέπω.

Θα δώσω διορία 5 μέρες ακόμα.,..

 

Sent from my XT1068 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Που τις έβαλες;;; Εμένα έχει ακόμα κάποια "νερά", αλλά μου είπανε στις 3-4 μέρες φεύγουν αυτά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έχω από το περασμένο Σάββατο, να φανταστείς ακόμα δεν το έχω πλύνει, αύριο θα το πλύνω οπότε θα σε ενημερώσω για τα αποκαλυπτήρια :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ίδιο συνδυασμό και εγώ με Θοδωρή, Πάνο και Jason, έπρεπε να σας πουν να πάτε πάλι για πάτημα μετά από 7-10 μέρες, διορθώνουν πολλά πράματα.

Νύχτα σε απόλυτο σκοτάδι σίγουρα δυσκολεύουν κάπως αλλά δεν είναι απαραίτητο να ανοίγεις παράθυρο, η διαχρωμία δεν κάνει κρα και δεν περνάς τα όρια της καγκουριάς, νομίζω.

Edited by konan
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αλλά νόμιζα ότι είχα ενημερώσει...

Ή μεμβράνη του οδηγού αλλαχθηκε μία βδομάδα μετά.Τελικά ήταν ελάττωμα στο συγκεκριμένο τμήμα του ρολού.

Τώρα όλα είναι τέλεια! Απορω πως δεν είχα βάλει τόσο καιρό. Ακόμα και αισθητικά το αμάξι έχει αλλάξει...

 

Sent from my XT1068 using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

στο προηγούμενο αυτοκίνητο είχα βάλει της 3M μεμβράνες με εφόρου ζωής εγγύηση και 4 χρόνια δεν είχα κανένα πρόβλημα και ούτε ξαναπήγα για πάτημα ούτε είδα ποτέ ζάρες ή οτιδήποτε.

πάντως κάνουν όντος δουλειά,  το καινούργιο (μεταχειρισμένο) δεν έχει μεμβράνες αλλά τα τζάμια είναι θερμομονωτικά και μπορώ να πω ότι είναι εξίσου καλά, αλλά παρόλα αυτά θα μπουν μεμβράνες για σκίαση  και ίσος και στο μπροστινό τζάμι , χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εγγύηση εφ' όρου ζωής πρέπει να δίνουν.

Πάτημα θέλουν πάλι ειδικά  στο B8 γιατί έχει χοντρές αντιστάσεις το πίσω τζάμι και δεν πατάει εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλησπερα, εχει βαλει κανεις Madico Black pearl να πει εντυπωσεις? Δεν υπαρχουν πλεον οι Wincos αλλα μονο αυτες απο την Madico και που θεωρητικα ειναι ισαξιες.

 

Ειμαι αναμεσα σε αυτες και σε crystalline και εχω κολλησει. Ειχα αποφασισει για την μια απο τις δυο, πηγα σε μαγαζι που εχει τις αλλες και με επηρεασε αρκετα και τωρα δεν μπορω να αποφασισω.

 

Δεν θελω να βαλω φιμε για λογους εμφανισης αλλα για την ζεστη, οποτε δεν παιζουν αλλα μοντελα. Και αντηλια θα ηταν ωραια να εκοβε αλλα οπως ειπα δεν θελω να το κανω πιο σκουρο απο το ελαχιστο δυνατο, οποτε εδω θα κανω συμβιβασμο.

 

Τι προτεινετε εσεις? Η τοποθετηση θα γινει σε εξουσιοδοτημενους σε καθε περιπτωση και που απο οτι εχω διαβασει εχουν βαλει καποιοι απο τα μελη, οποτε μενει να δω την μαρκα

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Έχω βάλει από τον Απρίλιο του 2013 θωρακισμένες μεμβράνες LLumar (Medium Dark) σε όλα τα πλαινά και πίσω και μετά από 3 χρόνια κάπου το 2016 επίσης έβαλα από άλλη μάρκα μπροστά στο παρμπρίζ κανονική μεμβράνη ανοιχτή και θωρακισμένη στην ηλιοροφή (που δεν χρειαζόταν τελικά).
Κανένα πρόβλημα γενικά εκτός από χειμώνα που θολώνουν ανά διαστήματα (βασικά λόγο των μπροστινών)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Kavouras είπε

τι διαφορά έχουν οι θωρακισμένες μεμβράνες από τις απλές?

Αυτές οι μεμβράνες είναι πιο παχιές, αν θυμάμαι καλά 0.4 mm και δίνουν μεγαλύτερη αντοχή σε κρούση. Ακόμα κι αν σπάσει το τζάμι έχουν την ιδιότητα να το κρατούν στην θέση του. 

Link to comment
Share on other sites

H μεμβρανη (Μadico, δεν ξερω τυπο) με ειχε σωσει πριν απο 2 χρονια.... Ημουν παρκαρισμενος στη Ν. Σμυρνη και οταν πηγα να παρω το αυτοκινητο το βρηκα ετσι.

 

Η μεμβρανη συγκρατησε τα γυαλια και τελικα το αφησαν ετσι. Παρολο που το γυαλι ειχε γινει θρυψαλα, δεν επεφτε με τιποτα, ακομα και μπουνια να του εριχνες.

 

 

 

 

Resized pictures - 1.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, PanA4 said:

Αυτές οι μεμβράνες είναι πιο παχιές, αν θυμάμαι καλά 0.4 mm και δίνουν μεγαλύτερη αντοχή σε κρούση. Ακόμα κι αν σπάσει το τζάμι έχουν την ιδιότητα να το κρατούν στην θέση του. 

Δεν ξέρω αν είναι απαραίτητα καλό αυτό βέβαια. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Kavouras είπε

Δεν ξέρω αν είναι απαραίτητα καλό αυτό βέβαια. 

Συμφωνώ. Υπάρχουν φορές που το μόνο μέσο διαφυγής είναι το τζάμι. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.