Jump to content

Δεν ξαναπαιρνω μεταχειρισμενο!!!


GUS 277

Recommended Posts

45.000χλμ εγραφε αλλα που να ξερεις ποσα θα ειχε,ισως με το αριθμο σου πλαισιου να μαθεις ποσα πραγματικα χλμ ειχε!!! παλια ειχα παρει και εγω ενα α4 1.8τq με 60000χλμ αλλα οταν βαση του αριθμου πλαισιου πηγα στην αντιπροσωπεια να δω ποσα χλμ ειχε μου ειπε οτι τελευταιο σερβις ειχε κανει στα 164.000χλμ!!!! :angry2:

 

 

Έτσι το έλεγξα και εγώ αλλά αρκετά καθυστερημένα μπορώ να πω

Link to comment
Share on other sites

O Συγγραφεας του θεματος συμφωνει με την μετονομασια του σε "ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΙΡΝΩ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ" ? Ο ηδη υπαρχων τιτλος δειχνει παραπληνητικος!

 

 

Συμφωνεί αλλά και τι να κάνει?είναι η αγανάκτηση ρε παιδιά..Κ λόγω κινητικού προβλήματος χρειαζόμουν και χρειάζομαι αυτοκίνητο..Έτσι βιάστικα και την πάτησα!!Δυστυχώς δεν υπάρχει φράγκο για τίποτα καλύτερο τώρα-φοιτητής είμαι- και δελεάστηκα αρχικά από ένα AUDI έναντι κάποιοι άλλου αρκετά πιο μικρού με τα λεφτά που έδωσα..Τεσπά!Θα βρώ μια άκρη..Ζήτησα βοήθεια για moter 1.8 Τ αλλά δεν πήρα πολλές απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνεί αλλά και τι να κάνει?είναι η αγανάκτηση ρε παιδιά..Κ λόγω κινητικού προβλήματος χρειαζόμουν και χρειάζομαι αυτοκίνητο..Έτσι βιάστικα και την πάτησα!!Δυστυχώς δεν υπάρχει φράγκο για τίποτα καλύτερο τώρα-φοιτητής είμαι- και δελεάστηκα αρχικά από ένα AUDI έναντι κάποιοι άλλου αρκετά πιο μικρού με τα λεφτά που έδωσα..Τεσπά!Θα βρώ μια άκρη..Ζήτησα βοήθεια για moter 1.8 Τ αλλά δεν πήρα πολλές απαντήσεις
Οκ συνονόματε, αφου συμφωνείς το άλλαξα το όνομα του θέματος... ;)

Υπομονή και κουράγιο, θα μαζευτεί το τουτου σου, μην ανησυχείς... :new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνεί αλλά και τι να κάνει?είναι η αγανάκτηση ρε παιδιά..Κ λόγω κινητικού προβλήματος χρειαζόμουν και χρειάζομαι αυτοκίνητο..Έτσι βιάστικα και την πάτησα!!Δυστυχώς δεν υπάρχει φράγκο για τίποτα καλύτερο τώρα-φοιτητής είμαι- και δελεάστηκα αρχικά από ένα AUDI έναντι κάποιοι άλλου αρκετά πιο μικρού με τα λεφτά που έδωσα..Τεσπά!Θα βρώ μια άκρη..Ζήτησα βοήθεια για moter 1.8 Τ αλλά δεν πήρα πολλές απαντήσεις

Πουλαω το δικο μου... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Έτσι το έλεγξα και εγώ αλλά αρκετά καθυστερημένα μπορώ να πω

 

Παιδια εγω που ψαχνω για μεταχ τωρα πιστευετε οτι πρεπει να τσεκαρω τα χλμ με αριθμο πλαισιου.Ειναι τοσο απολυτο για τα εισαγμενα απο Γερμανια???Αν ζητησω τον αριθμο απο τον εμπορο μπορω να μαθω πληροφοριες σε οποιαδηποτε AUDI?

Edited by stratos
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Στρατο δεν ειναι και τοσο απλο οσο ακουγεται αυτο με τον αριθμο πλαισιου!Μακαρι να δεχτουνε και οι δυο.Καλα θα ηταν να ειχες καποιο γνωστο σε μια αντιπροσωπεια της audi και να εκανες πιο εξονυχιστικο ελεγχο για το οτι αλλο εχει γινει πανω στο αυτοκινητο.Φαινονται τα παντα εκει γιατι ειναι υποχρεωμενοι οτι κανουν να το καταγραψουν!Παντως αυτο που σου προτεινω να κανεις ειναι αν το παρεις τελικα να ζητησεις μια εγγυηση τουλαχιστον 6 μηνες.Σε αυτο το διαστημα λογικα θα βγαλει οτι ειναι να βγαλει.Αυτα τα 1.6 8L Γερμανιας να ξερεις πονανε στον αισθητηρα λαμδα,πεταλουδα γκαζιου,και στον πινακα οργανων (κοντερ).

Link to comment
Share on other sites

Περιπου 60-70 χιλιαδες Κμ το χρονο κανουν οι φιλοι μας οι Γερμανοι.

 

Ποσο περιπου το πηρες αν επιτρεπετε?

 

Μου φερανε Lexus is200 Με 68000κμ του 2003 να το κοιταξω. ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ Μ@#$ που αφησανε το αυτοκολητο της αλαγης ιμαντα χρονισμου που ελεγε 155000κμ το 2005.. Μαντρας ελληνας.. Ε ΡΕ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ..

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια,

 

Το μεταχειρισμένο αυτοκίνητο θέλει τύχη σαν την γυναίκα.

Απο έξω φαίνεται κουκλάρα αλλά μόλις την περπατήσεις και την γκαζώσεις λίγο

αρχίζει να ρετάρει.

Και εγώ απο Γερμανία πήρα (όχι γυναίκα αλλά αυτοκίνητο).

Είχα μπλέξει με εναν μαντρά που μου το έφερνε κάθε δευτέρα και τετάρτη για τρεις μήνες μέχρι που

αγανάκτησα και έψαχνα κοντά 4 μήνες μόνος μου για να το βρώ όπώς το ήθελα.

Τελικά στάθηκα τυχερός (όπως και στην επιλογή της γυναίκας μου) βρήκα ενα το οποίο είχε βιβλίο service ενημερωμένο στην Audi 20 μέρες πριν το πάρω με 57000χλμ και 58714 χλμ όταν το πήρα.

μην εμπιστεύεστε κανέναν μαντρά όσο φίλος σας και να ειναι γιατί την δουλειά μπορεί να την κάνει και ο Γερμανος (με όποιον δάσκαλο καθίσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις) τα χλμ τα κατεβάζουν πλέον και οι Γερμανοί.

 

Λεβέντες μεγάαααααααααααλη Προσοχήηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

 

Θοδωρής

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια,

 

Το μεταχειρισμένο αυτοκίνητο θέλει τύχη σαν την γυναίκα.

Απο έξω φαίνεται κουκλάρα αλλά μόλις την περπατήσεις και την γκαζώσεις λίγο

αρχίζει να ρετάρει.

Και εγώ απο Γερμανία πήρα (όχι γυναίκα αλλά αυτοκίνητο).

Είχα μπλέξει με εναν μαντρά που μου το έφερνε κάθε δευτέρα και τετάρτη για τρεις μήνες μέχρι που

αγανάκτησα και έψαχνα κοντά 4 μήνες μόνος μου για να το βρώ όπώς το ήθελα.

Τελικά στάθηκα τυχερός (όπως και στην επιλογή της γυναίκας μου) βρήκα ενα το οποίο είχε βιβλίο service ενημερωμένο στην Audi 20 μέρες πριν το πάρω με 57000χλμ και 58714 χλμ όταν το πήρα.

μην εμπιστεύεστε κανέναν μαντρά όσο φίλος σας και να ειναι γιατί την δουλειά μπορεί να την κάνει και ο Γερμανος (με όποιον δάσκαλο καθίσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις) τα χλμ τα κατεβάζουν πλέον και οι Γερμανοί.

 

Λεβέντες μεγάαααααααααααλη Προσοχήηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

 

Θοδωρής

 

Σωστός ο Θοδωρής...συμφωνώ με τα 1000.!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Θοδωρής...συμφωνώ με τα 1000.!!!

εσυ αλλο νουμερο δεν ξερεις??????????????????????????????????? :P::P:offtopic::Party_fest39:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο βοηθεια ακομα...

Εχω τον αριθμο πλαισιου...Με κανα δυο αντιπροσωπειες που μιλησα με κοιταγανε σα χαζοι.Υπαρχει καποιος που εχει εξυπηρετηθει απο καποια αντιπροσωπεια σε αυτο το θεμα, να βρουν δηλαδη τα περασμενα τελευταια service?

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρησμενο χωρις βιβλιο service ειναι σαν να βαζεις το δαχτυλο σου στη φωτια. Οσο για τους μαντραδες μακρια απο Ελληνες και Τουρκους(Γερμανια). Φιλε ευχομαι να ηταν το τελευταιο προβλημα σου και να απολαυσεις το αμαξι σου χωρις γ@...σιατικα εξοδα που να σε ξενερωνουν

Link to comment
Share on other sites

Σου το ανεφερα και πριν καποιες μερες Στρατο δεν ειναι ευκολο!Πρεπει να εχεις καποιον γνωστο για να σε βοηθησει.Προσπαθησε αν τα καταφερεις να πας το αυτοκινητο για ελεγχο σε μια ανιπροσωπεια της audi και με τροπο βαλτους να το ψαξουνε!Παντως αυτοκινητο Γερμανιας με βιβλιο servise λιγο δυσκολο εως απιθανο!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ Δημητρη.Το αμαξι εχει βιβλιο service μεχρι καποιο σημειο,απο εκει και περα δεν ξερω τι γινετε.

Οσο για το αλλο θεμα Πασχαλη ,παντα μεσο γνωστων μιλαμε με αντιπροσωπειες αλλα τιποτα...

Edited by stratos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.