Jump to content

Project RS2 - RS2


Recommended Posts

ηταν τοσο μεγαλη η αυξηση της ιπποδυναμης που ειπα να πεταξω τον κομπρεσσορα κ να βαλω κ εγω τον ιδιο καθρεπτη! ... να παρεις κ εσυ Μαριε...πολλα αλογα κ μπαμ...οχι λαγκ κ βλακειες

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Μέχρι το τέλος του χρονου έχουν να γίνουν οι εξής δουλειές στο αμάξι.

1. Αλλαγή σερβοφρενου με άλλο από rs6 με ειδικό κιτ από Αγγλία, με σκοπό την καλύτερη αίσθηση στο ποδόφρενο καθώς και καλύτερη χωροταξία στον χώρο του κινητήρα.

2. Τάπωμα και έλεγχος εισοδου των καλωδίων του κινητήρα στην καμπίνα καθώς εξακολουθεί να μπαίνει ζεστός αέρας μέσα.

3. Πιθανή αλλαγή τουρμπίνας με G25-660 αν βρεθεί αγοραστής για την 3071.

4. Αλλαγή μπουζονίων εμπρός γιατί μας τρώνε τα μπουλόνια, και δεν μπορούμε να τα.... σφιξουμε

Τα 5. 6 και 7 δεν τα λέμε για να μην φοβίσουμεff23f5dc3f82335a5a1734b4df5d602d.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/30/2018 at 7:25 PM, A80Avant said:

Λοιπόν,

Μέχρι το τέλος του χρονου έχουν να γίνουν οι εξής δουλειές στο αμάξι.
(....)

Τα 5. 6 και 7 δεν τα λέμε για να μην φοβίσουμε

 

:sSc_jawdrop2:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ούτε μια ευθυγράμμιση δεν μπορούμε να κάνουμε. Πάλι φούσκα μπιλιοφορου. Λέω να πάω σε κάτι τετοιο. Να τελειώνουμε και με αυτό...c1a66f1593b76afd849bbea0f44eb159.jpg

Link to comment
Share on other sites

βασικα μιλησα με τον πωλητη

ο λογος ειναι οτι δεν ειχε σε ροζακι ανοιχτο

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε και ένα πρόβλημα με τον συμπλεκτη.

Μετά από καταστροφή της επάνω και έλεγχο της κάτω, μετά από 2 μέρες ψησίματος γιατί χάλαγε σε 3 μέρες, τελικά τα έπαιξε και η κάτω. Κινεζική γαρ... τώρα μπήκε sachs και ελπίζω να βρω άλλη για καβατζαIMG-b8fbcf38af90a84bf595dadfa17ef22c-V.jpeg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 2/9/2019 at 8:07 PM, A80Avant said:

Χαχα εμένα το ίδιο μου φαίνεται! Λίγο πιο καθαρό ίσως!0ebf77d16e84d30d2712c78801d0caa1.jpg

Οι πινελιές κάνουν τη διαφορά. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έδωσα αρκετά πάνω από 300 για κεραμική. Αν το αποφασίσεις πες μου. Δεν κοστίζει τόσο λίγο. Και πραγματικά αξίζει. Το αμάξι φαίνεται σαν να βγήκε από το εργοστάσιο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2019 at 7:59 PM, A80Avant said:

Έδωσα αρκετά πάνω από 300 για κεραμική. Αν το αποφασίσεις πες μου. Δεν κοστίζει τόσο λίγο. Και πραγματικά αξίζει. Το αμάξι φαίνεται σαν να βγήκε από το εργοστάσιο.

Το σκεύτομαι σοβαρά ναι, η Audi εδώ το προσφέρει σαν υπηρεσία με σχεδόν 600ευρώ.


Υπάρχουν ανεξάρτητοι "detailers" που το προσφέρουν στα 300 (ξεκινούν) μέχρι σχεδόν 1000άρικο (με εγγυήσεις για Χ χρονικό διάστημα κλπ). Εξού και το 300+ που έβαλα πιό πάνω σαν αρχικό ποσό.

 

Αν μπορείς δώσε λίγες περισσότερες πληροφορίες (όπως πχ ποιά είναι η καταλληλότερη εποχή για να το κάνεις - αν υφίσταται τέτοιο θέμα), εταιρείας της οποίας το προϊόν χρησιμοποίησες κλπ

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Αλλάζοντας καλώδια αερόσακου ενώ το πρόβλημα ήταν τελικά αλλού! Χαχα, ανταλλακτικά υπάρχουν 7eade937d22ee9616be9308dd0d520bd.jpg
17a73d9653e7d25ca704037bc90437f0.jpg

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πλησιάζει η ώρα...
Λόγω κόστους όμως θα αλλαχτεί μόνο η τρόμπα, παρελκόμενα και μπουζονια που έχουμε θέμα. e21bd3dd6fb740f0d9e33d84750512c2.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.