Jump to content

Project RS2 - RS2


Recommended Posts

σε ειδα με καροτσακι παιδικο στα χερια και την γυναικα διπλα να κανεις βολτες μεσα στα στενα των χανίων, αλλα μεσα στο κοσμο σε εχασα, χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

30089d711e96edc2af7f84c53a07fb78.jpg

 

Μια 'κωλο'φωτο

 

Η αντίστροφη μέτρηση άρχισε, και πιστεύω ότι μέχρι τα μέσα του έτους το αμάξι θα επιστρέψει ελλαδα.

 

Μετά από ένα σκασμό λεφτά όλα αυτά τα χρόνια αποφάσισα τελικά να το βάψω και να το επαναφέρω σε μια όμορφη κατάσταση.

 

Πρόσφατα άλλαξα και ένα σωλήνα υψηλής πίεσης στο υδραυλικό τιμόνι και τελικά βρήκα καινούριο από audi tradition. Δόξα το θεό υπάρχουν ακόμα πράγματα. Ωστόσο θα γίνει πλέον αμάξι για ΣΚ μιας και για καθημερινές μετακινήσεις απέκτησα ποδήλατο!

 

Απλά έχω βρει ένα μαγαζί εδώ με καλές προσφορές και σκέφτομαι αν μια gtx3576 μου δώσει κάτι ουσιαστικό σε σχέση με την HTA3076 που έχω τώρα. Και στις 2 περιπτωσεις θα έχω μικρό μαντρί γιατί δεν είμαι για lag εγώ αλλά λέμε τώρα. ..

Edited by A80Avant
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μιας και το αμάξι μαζί και η οικογένεια του επιστρέφει, άρχισα να μαζεύω μερικά πράγματα για ένα restoration.

 

Κάτι βάσεις μηχανής, φλατζες και ιμάντες που χρειάζονται σε δεδομένα service, πήρα και μέταλλα στροφαλου/μπιελων καλού κακού που βρήκα σε προσφορά.

 

Μένουν κάτι σινεμπλοκ πίσω ίσως βάλω και εκει πολυουρεθανης κλπ.

 

Το σημαντικοτερο είναι ότι θα λυθεί το αμάξι για βάψιμο και έλεγχο, χρειάζεται και ο χώρος της μηχανής και το πάτωμα οπότε μιλάμε για μεγάλα κέφια!

 

Κατά πάσα πιθανότητα θα το οδηγήσω πίσω από αγγλια

 

36e783109dbbee1714567552cacd5c52.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα έχεις τέτοιο θέμα... Audi είναι...έχει φτιαχτεί για να αντέχει. Σκέψου οτι το coupe του 1985 του πεθερού μου, πέρασε τα περισσότερα χρόνια της ζωής του δίπλα στην αλμυρα της θάλασσας και είναι σχεδόν άθικτο. Εκεί που πονάει είναι πίσω στο πορτμπαγκάζ που είχε γίνει κακή επισκευή μετά από ατύχημα με μηχανή που έπεσε πίσω.. Αλλά αυτό φτιάχνεται.

Καλή επιστροφή και κράτα μας το ενδιαφέρον ζωντανό από το πολύ ενδιαφέρον εγχείρημα, με φωτογραφίες. Κάτι τέτοιο θέλω να κάνω και εγώ .

Edited by Theodore Saba
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αμάξι μαζί και η οικογένεια του επιστρέφει, άρχισα να μαζεύω μερικά πράγματα για ένα restoration.

 

Κάτι βάσεις μηχανής, φλατζες και ιμάντες που χρειάζονται σε δεδομένα service, πήρα και μέταλλα στροφαλου/μπιελων καλού κακού που βρήκα σε προσφορά.

 

Μένουν κάτι σινεμπλοκ πίσω ίσως βάλω και εκει πολυουρεθανης κλπ.

 

Το σημαντικοτερο είναι ότι θα λυθεί το αμάξι για βάψιμο και έλεγχο, χρειάζεται και ο χώρος της μηχανής και το πάτωμα οπότε μιλάμε για μεγάλα κέφια!

 

Κατά πάσα πιθανότητα θα το οδηγήσω πίσω από αγγλια

 

36e783109dbbee1714567552cacd5c52.jpg

Μπιλυ μπροστά θα παίρνει ρε;;

 

 

Δημήτρης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς όταν το φέρω ή πριν?

 

Προς το παρόν παίρνει αλλά πάνω από 60χλμ/h ξεκινάει ένας θόρυβος που μάλλον είναι από είτε διαφορικό είτε ανάρτηση είτε κάποιο ρουλέτα τροχού. Ελπίζω να μάθω αύριο και να το φτιάξω γιατί δεν παίζει να το οδηγήσω έτσι Ελλάδα!

 

Sent from my SM-P550 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς όταν το φέρω ή πριν?

 

Προς το παρόν παίρνει αλλά πάνω από 60χλμ/h ξεκινάει ένας θόρυβος που μάλλον είναι από είτε διαφορικό είτε ανάρτηση είτε κάποιο ρουλέτα τροχού. Ελπίζω να μάθω αύριο και να το φτιάξω γιατί δεν παίζει να το οδηγήσω έτσι Ελλάδα!

 

Sent from my SM-P550 using Tapatalk

 

Θα στο φτιάξω εγώ αγόρι μου! Μόλις έρθεις θα το περιποιηθώ! Το πιθανότερο να είναι κάποιο ρουλεμάν πάντως Μπιλάρα!

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε και η γυναίκα ότι έχει πέσει σε κάνα 2 σαμαρακια οπότε καταλαβαίνεις. Όταν έρθω Ελλάδα θα πάρει αμάξι να αφήσει το δικό μου ήσυχο!

 

Πάω να ψάξω στην αποθήκη ανταλλακτικά!

 

Sent from my SM-P550 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αμάξι μαζί και η οικογένεια του επιστρέφει, άρχισα να μαζεύω μερικά πράγματα για ένα restoration.

 

Κάτι βάσεις μηχανής, φλατζες και ιμάντες που χρειάζονται σε δεδομένα service, πήρα και μέταλλα στροφαλου/μπιελων καλού κακού που βρήκα σε προσφορά.

 

Μένουν κάτι σινεμπλοκ πίσω ίσως βάλω και εκει πολυουρεθανης κλπ.

 

Το σημαντικοτερο είναι ότι θα λυθεί το αμάξι για βάψιμο και έλεγχο, χρειάζεται και ο χώρος της μηχανής και το πάτωμα οπότε μιλάμε για μεγάλα κέφια!

 

Κατά πάσα πιθανότητα θα το οδηγήσω πίσω από αγγλια

 

36e783109dbbee1714567552cacd5c52.jpg

Δηλαδη θα εχουν την τυχη να το δουν απο κοντα και οι νεοτεροι του κλαμπ;;;;;;!!!!!!!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αλλά αφού σενιαριστει!

Ενημερωτικα, προσφερονται χερια βοηθου αφιλοκερδως!!!

 

 

ΥΓ: εδω λυσαμε και δεσαμε του Δημητρη και πηρε και μπρος μετα (μλκια....χαχαχαχαχα).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι έτσι τότε μέσα!

Από Σεπτέμβρη θα το αναλάβουν οι μηχανικοί,

Θέλει δουλίτσα.

 

Θα το κανονίσουμε!

 

Ακόμα και τώρα ψάχνομαι με καλή φανοποια

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Μήτσος έπεσε μέσα. Αλλαχτεί πίσω ρουλεμάν το

ρου και όλα καλά.

Συμπίεση καλή με κρύο μοτέρ και μικρές διαφορές!

 

Τα ανταλλακτικά πληθαίνουν. ..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΓΑΜΩ τα αμάξια. Να το χαίρεσαι. Έχω μετανιώσει που δεν είχα κατεβάσει και εγώ από Αγγλία το 2003 ένα. ΑΝΤΕ με το καλό να το δούμε και από κοντά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και ενα ψυγείο νερού που πήρα για ρεζερβα.

 

Ωστόσο θα ξαναπάω στο μηχανικό, γιατί ακούω ένα ρυθμικό θόρυβο που φαίνεται να έχει σχέση με την αντλία υδραυλικου που αλλάξαμε.

 

Όσο είναι στο ρελαντί και καθώς γυρίσεις το τιμόνι λίγο ακούς να χτυπάει κάτι σαν μέταλλο σε μέταλλο! Κουφό τελείως

 

Το τιμόνι δουλεύει καλά και το μοτέρ επίσης, ωστόσο είναι ήχοι που γενικά δεν θέλεις να ακούς από το αμάξι σου....χαχαχα

 

Sent from my SM-P550 using Tapatalk

Edited by A80Avant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.