Jump to content

Εξωτερικές βελτιώσεις για Α4 Β7


Recommended Posts

  • 3 months later...

Σόρυ που επανέρχομαι με το ίδιο θέμα, αλλά στην αντιπροσωπεία δεν βρίσκω άκρη! -Σκεψου να ήθελα κάτι σημαντικό!-

 

Ξέρει κάποιος το part number για σηματάκι με κόκκινο "Τ"? Το θέλω για Α4, αλλά απ'ότι μου λένε υπήρχε μόνο για το προηγούμενο Α3 σωστά?

Το μέγεθος είναι ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ που επανέρχομαι με το ίδιο θέμα, αλλά στην αντιπροσωπεία δεν βρίσκω άκρη! -Σκεψου να ήθελα κάτι σημαντικό!-

 

Ξέρει κάποιος το part number για σηματάκι με κόκκινο "Τ"? Το θέλω για Α4, αλλά απ'ότι μου λένε υπήρχε μόνο για το προηγούμενο Α3 σωστά?

Το μέγεθος είναι ίδιο?

 

Φίλε μου, το δικό μου έχει το βαμμένο κόκκινο Τ, κοίταξα με μια γρήγορη ματιά στο ΕΤΚΑ και το μόνο που βρήκα είναι αυτό

Δεν βλέπω όμως να κάνει διαχωρισμό σε χρωμίου Τ και κόκκινο.. Εντωμεταξύ, στο Α3 έχει ακριβώς τον ίδιο κωδικό..

 

 

 

 

Δημήτρης

DSC00034.JPG

Edited by dimitris_A4TFSIQ
Link to comment
Share on other sites

Το κόκκινο Τ έμπαινε σε διάφορα αυτοκίνητα. Στην αρχή συμβόλιζε έκδοση με περισσότερους ίππους. Μετά συμβόλιζε πακέτο εξοπλισμού. Μετά δεν συμβόλιζε τίποτα. Αλλα Α4 σαν του Δημήτρη το έχουν κι άλλα όχι! Στο ΕΤΚΑ δυστυχώς δεν αναφέρεται στο χρώμα οπότε μόνο με κάποιο αριθμό πλαισίου από αυτοκίνητο που το είχε μπορείς να βρεις τον κωδικό.. Λογικά μ'αυτόν τον τρόπο θα μπορέσουν να βρουν τον κωδικό και στην αντιπροσωπεία αφού βαριόνται να ψάξουν..

 

Κοίταξα κι αυτό που είχα πάρει εγώ, ο κωδικός πρέπει να είναι 8L0 853 743 H (έχει κι ένα 2ZZ μετά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο). Το λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί τα χαρτιά μου τα έχω μπερδεμένα μ'όλα αυτά που έχω παραγγείλει κατά καιρούς αλλά αυτός πρέπει να είναι ο κωδικός.

 

Υπάρχει και στο http://www.vagparts.co.uk εδώ: https://sslrelay.com/s74326199.oneandonesho...BT%2B=28RedT=29

 

Αν δεν δουλεύει το link, τότε ψάξε στο search box για "Red T".

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα κι αυτό που είχα πάρει εγώ, ο κωδικός πρέπει να είναι 8L0 853 743 H (έχει κι ένα 2ZZ μετά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο). Το λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί τα χαρτιά μου τα έχω μπερδεμένα μ'όλα αυτά που έχω παραγγείλει κατά καιρούς αλλά αυτός πρέπει να είναι ο κωδικός.

Μιχάλης

Όλα καλά μόλις το πήρα από αντιπροσωπεία, κόστος 8 ευρώ.

Ο κωδικός που γράφει ο Μιχάλης παραπάνω είναι απόλυτα σωστός...

 

Ευχαριστώ πολύ όλους!

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Μήπως τα βρήκε κανείς πουθενά φθηνότερα παιδιά;

S4 Lower Door Trims

S4 Lower Door Trims (blades / flares) - Set of 2 front and 2 rears simple to fit and do not need to be painted!

 

 

Order number: S4LDT

Our price: 166.40 GBP

244.61 USD

+Μεταφορικά κτλ.=260€υρώ

Είναι από http://www.vagparts.co.uk/

post-2137-1229155098_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τα βρεις φθηνότερα παρά μόνο σε Ebay ή μεταχειρισμένα από κάποιον. Πανάκριβα τα έχει και η αντιπροσωπεία..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τα βρεις φθηνότερα παρά μόνο σε Ebay ή μεταχειρισμένα από κάποιον. Πανάκριβα τα έχει και η αντιπροσωπεία..

 

 

Μιχάλης

Πάντως στο ebay μόνο από έναν τα βρήκα τα οποία είναι για το Β6 και λέει ότι κάνουν και για το Β7 άλλά δεν στέλνει Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

για σας παιδες.Ψαχνω για το vagparts αλλα βλεπω οτι μας αφησε χρονους.....

που αλλου μπορω να βρω τα allou καπακια για τα τασακια και την κορνιζα στον λεβιε??

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από αντιπροσωπεία.. Αλλωστε και το vagparts δεν τα έδινε σε καλύτερες τιμές (απλά τα είχε πακέτο και δεν χρειαζόταν να ψάχνεις κωδικούς)..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω βρει ενα audi A4 B7 μαυρο για αγορα αλλα εχω κολλησει λιγο με καποιες προσθηκες στην εξωτερικη εμφανιση και κατα ποσο μπορουν να μπουν(χωρις αυτες δεν προκειται να προβω στην αγορα του)...

α) τα νικελ πλαισια γυρω απο τα πλαινα παραθυρα μπαινουν προσθετα σε μοντελο που δεν εχει; Ειναι μεγαλη φασαρια η τοποθετηση και ποιο περιπου το κοστος;

β) το αμαξι που βρηκα εχει τα απλα φωτα και εχω βρει τα αλλα με τους γλομπους που μου αρεσουν πολυ σε καλη τιμη... Μπορω να τα τοποθετησω ή εκεινα ειναι μαζι με μηχανισμο xenon και θα θελει κι αλλα κι αλλα και θα βαλω μπελα στο κεφαλι μου; Αν δεν εχουν τους μαμα μηχανισμους xenon αλλα ειναι σκετα φαναρια, μπορω να βαλω aftermarket xenon με εκεινα τα φαναρια;

 

Η επιλογη του αυτοκινητου αυτου γινεται λογω του οτι εχει καλη τιμη, ειναι καθαρο απο χτυπηματα και εχει και RNS-E με bluetooth...

Link to comment
Share on other sites

Τα πλαίσια μπαίνουν και εκ των υστέρων, δεν είμαι σίγουρος πόσο κοστίζουν όμως, σε μία αντιπροσωπεία θα μπορέσουν να σε κατατοπίσουν. Την τοποθέτηση μπορείς να την κάνεις σε κάποιο φαναρτζή ή αντιπροσωπεία. Aftermarket xenon μπορείς να βάλεις αλλά δεν ξέρω αν έχει λυθεί το πρόβλημα με την ένδειξη σφάλματος που βγάζουν. Γενικά πάντως είμαι κατά των aftermarket λύσεων σε τέτοια πράγματα καθώς στο 99% των περιπτώσεων δεν φωτίζουν στην σωστή κατεύθυνση και στραβώνουν.. Τα κάτοπτρα που έχουν μέσα τα φώτα αλογόνου δεν κάνουν για xenon..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως είμαι κατά των aftermarket λύσεων σε τέτοια πράγματα καθώς στο 99% των περιπτώσεων δεν φωτίζουν στην σωστή κατεύθυνση και στραβώνουν.. Τα κάτοπτρα που έχουν μέσα τα φώτα αλογόνου δεν κάνουν για xenon..

Αυτο ισχυει σε αυτα που δεν εχουν το ματι-προτζεκτορα μεσα....

Σε μενα που το ειχε και εβαλα κιτακι δεν εχουν προβλημα οι απεναντι

και στο κτεο που με το μετρησαν ηταν οκ!

 

Πραγματικα υπαρχουν καποιες περιπτωσεις ομως με xenon και κατοπτρο που οταν διασταυρωνεσε

δεν βλεπεις τιποτα..... :knife:

Edited by johnaras
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Με αφορμη μια φωτογραφια με το πισω μερος του Α4 Β8 σκεφτηκα να δοκιμασω με ανακλαστικο αυτοκολλητο (ή οπως αλλιως λεγεται τελος παντων)να κανω τα πισω φαναρια απο το Β7 μου να μοιαζουν με του Β8... Το ενα φαναρι το τελειωσα και θελω την γνωμη σας για το αν αξιζει να προχωρησω και στο 2ο... Φωτο λοιπον, απογευματινες προς το παρον αλλα θα ακολουθησουν και νυχτερινες αργοτερα...

Αριστερα και δεξια

0057.jpg

0056.jpg

0060.jpg

 

Και μια φωτο κατα την διαρκεια της ημερας η οποια πιστευω οτι το αδικει οποτε αναμενω να νυχτωσει...

0058.jpg

 

Ξερετε αν μπορω να αλλαξω τις μαμα λαμπες με αλλες που να βγαζουν πιο δυνατο φως (led τυπου πχ) και αν θα εχω προβλημα με σφαλμα κτλ;

Edited by georgio3gr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.