Jump to content

My Blue S3 Project - S3 8L


Recommended Posts

Mητσο ψαξε πριν ξηλωσεις η 38αρα ειναι υπεραρκετη για την 25g με τον "μικρο" κωλο ειδικα που φορας.

Επισης αυτο το τουρμπο δεν εχει οφελιμη τοσα πολλα bar που γραφεις παρα μονο με βενζινες κλπ και με μεγαλο κωλο και και και.

Ψαξε ειναι κατι αλλο...μην ξηλωνεις το αμαξακι τσαμπα :new_thumright:

Με μια 044 εισαι υπερκαλυμενος

Link to comment
Share on other sites

Mητσο ψαξε πριν ξηλωσεις η 38αρα ειναι υπεραρκετη για την 25g με τον "μικρο" κωλο ειδικα που φορας.

Επισης αυτο το τουρμπο δεν εχει οφελιμη τοσα πολλα bar που γραφεις παρα μονο με βενζινες κλπ και με μεγαλο κωλο και και και.

Ψαξε ειναι κατι αλλο...μην ξηλωνεις το αμαξακι τσαμπα :new_thumright:

Με μια 044 εισαι υπερκαλυμενος

 

Απο την αρχη αυτο λέμε όλοι...σιγά την βαβούρα που κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχη αυτο λέμε όλοι...σιγά την βαβούρα που κάνει...

 

Μαλλον κατι τετοιο θα κανω και θα αφησω τις αλχημειες για αλλους...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και με μια walbro 255 που δεν κανει θορυβο μια χαρα δεν ειναιμεχρι και 450-500hp??

 

εγω εχω μια ttr-s στο ντεποζιτο και μια 044 εξω αλλα η 044 δεν κανει απλα θορυβο ακουγετε περισοτερο απο την εξατμηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και με μια walbro 255 που δεν κανει θορυβο μια χαρα δεν ειναιμεχρι και 450-500hp??

 

εγω εχω μια ttr-s στο ντεποζιτο και μια 044 εξω αλλα η 044 δεν κανει απλα θορυβο ακουγετε περισοτερο απο την εξατμηση!!!!

 

Να και αλλος ενας ο οποιος λεει αυτο που λεω και εγω <<δεν θελω θορυβο>>...

 

Και ποια ειναι η λυση που προτεινεις ρε Ηλια???

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να βαλω μια walbro 255l/h στην θεση της 044 που δεν κανει και θορυβο (οσο η 044) αλλα με προβληματηζει η παροχη αν θα ειναι αρκετη για την gt3076 ΣΤΟ S3 μου!η 044 εχει παροχη 265l/h η walbro εχει 255l/h και η μαμα του S3 εχει περιπου 120l.h αν θυμαμαι καλα.

Edited by HLIASGTI
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να βαλω μια walbro 255l/h στην θεση της 044 που δεν κανει και θορυβο (οσο η 044) αλλα με προβληματηζει η παροχη αν θα ειναι αρκετη για την gt3076 ΣΤΟ S3 μου!η 044 εχει παροχη 265l/h η walbro εχει 255l/h και η μαμα του S3 εχει περιπου 120l.h αν θυμαμαι καλα.

 

Με Walbro GSL392 ( 255lt/h @ 5bar , in line ) και μια καλης καταστασης εργοστασιακη εσωτερικη αντλια , θα εισαι καλυμενος για το setup σου .

Link to comment
Share on other sites

Με Walbro GSL392 ( 255lt/h @ 5bar , in line ) και μια καλης καταστασης εργοστασιακη εσωτερικη αντλια , θα εισαι καλυμενος για το setup σου .

 

Εγω ρε Κριτωνα τι προτεινεις να κανω? και να μπορω να ανοιξω και με κατω απο μισο ντεποζιτο βενζινη (δηλαδη να μπορω να δουλεψω και με το αλλο μισο ντεποζιτο που τραβαει απο διπλα)???

 

Φοραω greddy t-67 25g με 8cm μαντεμι (γυρω στα 480 αλογα), καθως επισης φοραω μια τρομπα απο audi tt-rs η οποια μετα το1.4bar και μετα τις 6500rpm-7700rpm στεγνωνει (δεν εχω ελεγξει αν μετα τις 6500rpm κοβει ο εγκεφαλος ρευμα στην τρομπα)

 

Περιμενω απαντηση σου αν μπορεις...

Link to comment
Share on other sites

Φοραω greddy t-67 25g με 8cm μαντεμι (γυρω στα 480 αλογα), καθως επισης φοραω μια τρομπα απο audi tt-rs η οποια μετα το1.4bar και μετα ....

 

που τα φοράς όλα αυτά, στεγνό σε βλέπω στην φωτογραφία...:sHa_sarcasticlol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και με μια walbro 255 που δεν κανει θορυβο μια χαρα δεν ειναιμεχρι και 450-500hp??

 

εγω εχω μια ttr-s στο ντεποζιτο και μια 044 εξω αλλα η 044 δεν κανει απλα θορυβο ακουγετε περισοτερο απο την εξατμηση!!!!

 

Υπερβολικό...πολύ όμως. :biggrinthumb:

Φοράω την ίδια,χωρίς να εχω τελειώσει το αμαξι(εξατμιση κτλ) και ακούγετε ελάχιστα.

Link to comment
Share on other sites

Aριστο που την εχεις βαλει αδερφε ???

 

 

γιατι η δικη μου οπος ειπα κανει σαν τσαμπουκαλεμηνη μελισσα κανει ΒZzZzZzZzZzZzZzZzZzZzZzzZzzZzZZzZzZzZzZzZzZzZ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Aριστο που την εχεις βαλει αδερφε ???

 

 

γιατι η δικη μου οπος ειπα κανει σαν τσαμπουκαλεμηνη μελισσα κανει ΒZzZzZzZzZzZzZzZzZzZzZzzZzzZzZZzZzZzZzZzZzZzZ!!!!

 

Ελα ρε,κλασσικά στην θέση του φίλτρου,απο κάτω...

Εντάξει,ακούγετε λιγο αλλά οχι οτι ακουγετε περισσότερο απο την εξάτμιση... :biggrinthumb:

Link to comment
Share on other sites

που τα φοράς όλα αυτά, στεγνό σε βλέπω στην φωτογραφία...:sHa_sarcasticlol:

 

Τα φοραω μεσα μου ρε φιλε, το μονο που μπορεις να δεις ειναι η εξατμιση που ειναι 80mm :sHa_sarcasticlol::sHa_sarcasticlol: :sHa_sarcasticlol:

Edited by NOEL-S3
Link to comment
Share on other sites

Αριστο τωρα θυμηθηκα γιατι δεν ακους τοιποτα ο Τασος ειχε βαλει στον τιμορο καμια 50kg μονοσεις και πισοχαρτα...!!χαχαχαχαχ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αριστο τωρα θυμηθηκα γιατι δεν ακους τοιποτα ο Τασος ειχε βαλει στον τιμορο καμια 50kg μονοσεις και πισοχαρτα...!!χαχαχαχαχ!!!!

 

Ναι ειχα ριξει και AROXOL οποτε δεν εχει μεινει κουνουπι c010.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο Κριτωνας με ξεχασε στο θεμα της τρομπας βενζινης...

 

Και κατι αλλο που θελω να παρακαλεσω τους mod... Αλλαξτε σας παρακαλω την επικεφαλιδα και βγαλτε το ''vf22'' μιας και το αυτοκινητο δεν φοταει πλεον αυτη την τουρπινα... Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο Κριτωνας με ξεχασε στο θεμα της τρομπας βενζινης...

 

Και κατι αλλο που θελω να παρακαλεσω τους mod... Αλλαξτε σας παρακαλω την επικεφαλιδα και βγαλτε το ''vf22'' μιας και το αυτοκινητο δεν φοταει πλεον αυτη την τουρπινα... Ευχαριστω

 

Ετοιμος.... :sFun_nahnahna3:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο Κριτωνας με ξεχασε στο θεμα της τρομπας βενζινης...

 

Και κατι αλλο που θελω να παρακαλεσω τους mod... Αλλαξτε σας παρακαλω την επικεφαλιδα και βγαλτε το ''vf22'' μιας και το αυτοκινητο δεν φοταει πλεον αυτη την τουρπινα... Ευχαριστω

 

εχεις δοκιμάσει την 005 της bosch? αυτή μπαίνει στο μαμά καλάθι με κολιέ και είναι καλύτερη από την 040 σε παροχή. Εγώ αυτήν εχω βάλει και θα τη δώ πως δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμάσει την 005 της bosch? αυτή μπαίνει στο μαμά καλάθι με κολιέ και είναι καλύτερη από την 040 σε παροχή. Εγώ αυτήν εχω βάλει και θα τη δώ πως δουλεύει

 

Εχει και δευτερη εισοδο βενζινης (για να τραβαει βενζινη και απο το αλλο μισο ντεποζιτο που εχω λογο haldex)??? :sCo_hmmthink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μιας και εχω πολυ καιρο να γραψω στο topic μου: Να ενημερωσω οτι τελικα μπηκε η τρομπα της bosch ( με κωδικο 044) σε σειρα με την τρομπα του ttrs (εμβαπτιζομενη) οσο αφορα το φιλτρο της βενζινης μπηκε στον χωρο του μηχανοστασιου και πλεον θεωρω οτι απο θεμα πληροτητας βενζινης ειμαι οκ, τωρα οσο αφορα το θεμα τι μπορει να κανει το αυτοκινητο, το αλλο Σαββατο το πρωι θα παω για προγραμμα και δυναμομετρηση στο δυναμομετρο του φωτηνελη οπου και θα του πιουμε το αιμα, οποτε μεχρι τοτε μια μικρη αναμονη ωστε να δουμε τι μπορει να κανει, παντος οσο αφορα την δυμαμη που βλεπω εγω στο δρομο, μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλο σαν δυναμη, αλλα δυστηχος δεν μπορω να πω το ιδιο και σαν spool της τουρπινας η οποια στις χαμηλες στροφες κοιματε τον υπνο του lag (3800rpm -1bar με 5 ταχυτητα στο σασμαν)...

Edited by NOEL-S3
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχω πολυ καιρο να γραψω στο topic μου: Να ενημερωσω οτι τελικα μπηκε η τρομπα της bosch ( με κωδικο 044) σε σειρα με την τρομπα του ttrs (εμβαπτιζομενη) οσο αφορα το φιλτρο της βενζινης μπηκε στον χωρο του μηχανοστασιου και πλεον θεωρω οτι απο θεμα πληροτητας βενζινης ειμαι οκ, τωρα οσο αφορα το θεμα τι μπορει να κανει το αυτοκινητο, το αλλο Σαββατο το πρωι θα παω για προγραμμα και δυναμομετρηση στο δυναμομετρο του φωτηνελη οπου και θα του πιουμε το αιμα, οποτε μεχρι τοτε μια μικρη αναμονη ωστε να δουμε τι μπορει να κανει, παντος οσο αφορα την δυμαμη που βλεπω εγω στο δρομο, μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλο σαν δυναμη, αλλα δυστηχος δεν μπορω να πω το ιδιο και σαν spool της τουρπινας η οποια στις χαμηλες στροφες κοιματε τον υπνο του lag (3800rpm -1bar με 5 ταχυτητα στο σασμαν)...

Ποιος θα στο προγραμματισει?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου φίλε μου με το καλό το αμαξάκι σου να το χαρείς και καλά αποτελέσματα να έχεις.Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου :sHa_thumbsup2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.