Jump to content

My Blue S3 Project - S3 8L


Recommended Posts

Μετα απο μια δοκιμη στο turbo του Μητσου εχθές,η φνωμη μου ειναι οπως έγραψα και χτες

οτι μονο το turbo δεν φταίει για το lag....ε Μήτσο?:new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

Συμπίεση πατροπαράδοτα μέτρησες με γυαλί και λάδι???

ογκομέτρηση???

Φυσικα και μετρηθηκε πατροπαραδοτα και μπροστα μου. Ογκομετρηση καναμε αλλα δεν θυμαμε νουμερο (θυμαμε οτι ειναι πολυ καλο)

 

Το external τι ελατήριο έχει?

Σφραγίζει σωστά?

άλλαξες εκκεντροφόρους και χρόνισες μαμά?

Η φλάτζα έχει το μαμά ύψος?

Συμπίεση πήρες?

 

Μήπως ήρθε η ώρα να αλλάξεις μηχανικό?Σόρρυ φίλε αλλά έχεις πάρα πολύ καιρό και ακόμα δεν το έχεις χαρεί καθόλου!Είναι κρίμα να το κάνεις παϊδάκια!Στα λέω χύμα γιατί τα πέρασα και η αλήθεια πονάει!Με την pt67 Που είχα 2λιτρος στις 4500 έκανα πάρτυ!Στις 5000 είχα όλη την πίεση!

 

 

το external (44μμ) φοραει ελατηριο 1bar αλλα κατα ενα περιεργο λογο ανοιγει στο 0.7(μπορει να με κοροϊδεξαν οταν το πηρα) και για να δουλεξει 1.5bar πιεση η τουρπινα το boost-controler (greddy) το ειχα βαλει στο 85%, και εχω μια υποψια οτι μπορει το external να μην σφραγιζει (εχω ραντεβου με το μηχανικο μου σημερα να το ελεγξουμε... (θα ενημερωσω)...

 

Οσο αφορα τους εκκεντροφορους ειχαμε ενα προβλημα με το χρονισμα (και αποφασισαμε για να το στρωσω να το χρονισουμε μαμα) το οποιο θα το διορθοσουμε σε 1-2 ημερες...

 

Οσο αφορα την φλατζα βαλαμε (μετα απο μετρημα-ελεγχο στο καπακι) 1.5 φλατζα μαμα...

Συμπιεση οπως ειπα και πιο πανω μετρησαμε πατροπαραδοτα και βγηκε 8.8:1.........

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να αλλαξω σε μηχανικα (οι εκκεντροφοροι ειναι τελευταιο σταδιο για υδραυλικα ωστηρια)

 

Sorry Μήτσε για το off.

Δεν σε σπάει τα νεύρα που δουλεύει σαν...Harley???

Και γιατί ασύμμετρους αν επιτρέπεται?

οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.... Ας δουλεξει και δεν με νοιαζει (δεν ειναι και τοσο χαλια.... Οταν εχεις πατημενο συμπλεκτη)

 

Μετα απο μια δοκιμη στο turbo του Μητσου εχθές,η φνωμη μου ειναι οπως έγραψα και χτες

οτι μονο το turbo δεν φταίει για το lag....ε Μήτσο?:new_thumright:

Ο Ά'ριστος εχει και παλι δικιο (το <<τουρπινακι>> δουλευει καλα και στροφαρει απο το ρελαντι)

Edited by NOEL-S3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ο Άριστος εχει και παλι δικιο (το <<τουρπινακι>> δουλευει καλα και στροφαρει απο το ρελαντι)

 

...και σου είπα,αν σε χαλάει,ελα να αλλάξουμε...:sFun_nahnahna3:

Link to comment
Share on other sites

Για τα 2.5 bar που θέλεις το ελατήριο πρέπει να είναι 1,3 τουλάχιστον.Το external να σφραγίζει σωστά (να είναι σωστά συντηρημένο - λίπανση) και να μην υπάρχουν κενά στην εφαρμογή με την πολλαπλή!

Αν χρονίσεις μαμά είμαι σίγουρος ότι δεν θα δουλέψει σωστά γιατί τα χαρακτηριστικά των εκκεντροφόρων σου απέχουν πολύ απο τους μαμά.Ακόμα έχεις 1,5 μαμά φλάτζα που σημαίνει ότι τα μαμά σημάδια σου είναι άχρηστα επειδή άλλαξε το ύψος του μπλοκ.(Η απόσταση απο το στρόφαλο έως τα έκκεντρα).Αν έχεις πλανήσει και το καπάκι 2-3 πάσα από τις ζημιές που είχες ή και το μπλοκ ακόμα τότε τα σημάδια είναι τελείως άκυρα.Μόνο με ρόλογια θα μπορέσεις να χρονίσεις σωστά μετρώντας φυσικά και τις διαφορές στο ύψος του μπλοκ απο το μαμά στανταρ.

 

Μηχανικά ωστήρια ξέχασε τα αν είχες κανένα τούρμπο στυλ pt67 το συζητάμε.Οι εκκεντροφόροι που έχεις δουλέυουν 8500 ανετότατα.

 

Και επιμένω!!Έχω φάει στην μάπα πολλούς μηχανικούς!Πίστεύω ότι καλό θα είναι να αλλάξεις.Εμπιστεύομαι τα χέρια και τις γνώσεις του Δημήτρη αλλά rs4 πολύ περισσότερο απο τον καθένα μηχανικαρά...

Link to comment
Share on other sites

...και σου είπα,αν σε χαλάει,ελα να αλλάξουμε...:sFun_nahnahna3:

Βρε λες??????????? LaieA_013.gifwhatever.gifP.gifsHa_sarcasticlol.gif

 

Για τα 2.5 bar που θέλεις το ελατήριο πρέπει να είναι 1,3 τουλάχιστον.Το external να σφραγίζει σωστά (να είναι σωστά συντηρημένο - λίπανση) και να μην υπάρχουν κενά στην εφαρμογή με την πολλαπλή!

Αν χρονίσεις μαμά είμαι σίγουρος ότι δεν θα δουλέψει σωστά γιατί τα χαρακτηριστικά των εκκεντροφόρων σου απέχουν πολύ απο τους μαμά.Ακόμα έχεις 1,5 μαμά φλάτζα που σημαίνει ότι τα μαμά σημάδια σου είναι άχρηστα επειδή άλλαξε το ύψος του μπλοκ.(Η απόσταση απο το στρόφαλο έως τα έκκεντρα).Αν έχεις πλανήσει και το καπάκι 2-3 πάσα από τις ζημιές που είχες ή και το μπλοκ ακόμα τότε τα σημάδια είναι τελείως άκυρα.Μόνο με ρόλογια θα μπορέσεις να χρονίσεις σωστά μετρώντας φυσικά και τις διαφορές στο ύψος του μπλοκ απο το μαμά στανταρ.

 

Μηχανικά ωστήρια ξέχασε τα αν είχες κανένα τούρμπο στυλ pt67 το συζητάμε.Οι εκκεντροφόροι που έχεις δουλέυουν 8500 ανετότατα.

 

Και επιμένω!!Έχω φάει στην μάπα πολλούς μηχανικούς!Πίστεύω ότι καλό θα είναι να αλλάξεις.Εμπιστεύομαι τα χέρια και τις γνώσεις του Δημήτρη αλλά rs4 πολύ περισσότερο απο τον καθένα μηχανικαρά...

 

Παντα για χρονισμα με ρολογια μιλαμε και οχι τα μαμα σημαδια (απλα το ρυθμισαμε για το στρωσιμο)...

Για ποιον μηχανικο Δημητρη λες????

Και οσο αφορα τα μηχανικα ωστηρια με βρισκεις απολυτος συμφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Γνωστός χασοδίκης του club :biggrinthumb::biggrinthumb:

 

Μόνο μην μας πετύχει πουθενά γιατί το ξετρύπημα θα είναι μεγάλο!!

Βρε λες...(να μας πετυχει? μπα δεν νομιζω γιατι οταν ερχεται στον καραφλα, εγω την κανω για το εξοχικο και καλα οτι παω διακοπες...sHa_sarcasticlol.gif)

 

υποψιν οτι το χρονισμα μπορει να φταιει για το λαγκ

οπως και για τυχον στεγνωματα :sHa_thumbgoodjob:

 

Μακαρι, απο το στομα σου και στου εγκεφαλου (του αυτοκινητου) μου το αυτι... sHa_sarcasticlol.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε λες...(να μας πετυχει? μπα δεν νομιζω γιατι οταν ερχεται στον καραφλα, εγω την κανω για το εξοχικο και καλα οτι παω διακοπες...sHa_sarcasticlol.gif)

 

 

 

Μακαρι, απο το στομα σου και στου εγκεφαλου (του αυτοκινητου) μου το αυτι... sHa_sarcasticlol.gif

xaxaxaxa :biggrinthumb:

Link to comment
Share on other sites

αντε Μήτσε φτιάχτο γιατί έχουμε ανοιχτούς λογαριασμούς ....sHa_sarcasticlol.gif

 

Το νου σου εσυ, γιατι ο πρωτος που θα πατησω μαζι του, θα εισαι εσυ..... sHa_thumbgoodjob.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχισατε τις δηλώσεις ακόμα δεν τα φτιάξατε ρε κάφροι?:sFun_nahnahna3:

 

δεν το ήξερες ότι οι καλύτερες κόντρες στήνονται από το .... τηλέφωνο sHa_sarcasticlol.gif

η τελευταία κόντρα που έβαλα με τον Μήτσο είναι το ποιό θα βγεί νωρίτερα από το συνεργείο. Το δικό του είναι μία ...κολόνα μπροστά....

Edited by mariosA4
Link to comment
Share on other sites

δεν το ήξερες ότι οι καλύτερες κόντρες στήνονται από το .... τηλέφωνο sHa_sarcasticlol.gif

η τελευταία κόντρα που έβαλα με τον Μήτσο είναι το ποιό θα βγεί νωρίτερα από το συνεργείο. Το δικό του είναι μία ...κολόνα μπροστά....

 

Καλα αλλα λογια για να ξεχνιωμαστε... sHa_sarcasticlol.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν το ήξερες ότι οι καλύτερες κόντρες στήνονται από το .... τηλέφωνο sHa_sarcasticlol.gif

η τελευταία κόντρα που έβαλα με τον Μήτσο είναι το ποιό θα βγεί νωρίτερα από το συνεργείο. Το δικό του είναι μία ...κολόνα μπροστά....

 

Δλδ το εχεις πάρει το αμαξι?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μιας και εχω πολυ καιρο να γραψω... Λοιπον το αυτοκινητο ειναι ξανα στον δρομο και ξανα-στρωνεται απ' την αρχη αν ολα πανε καλα θα προλαβω να ερθω και στην εκδρομη στις Σερρες... (Λιγα λογια και καλα μην το ματιασω παλι καθως ολα πανε απο το κακο στο χειροτερο)...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

έγινε τπτ κακό?

 

Γιατι εγινε και τιποτα καλο?

Αστα μην τα ρωτας θα τα πουμε καποια στιγμη απο κοντα ή απο το τηλ. (Γκαντεμια σε ολο της το μεγαλειο) Και μη-χειροτερα να λεμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.