Jump to content

Πρόγραμμα σε Α5 1.8ΤFSI


a5volos

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

 

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ Α5 1.8. ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΛΛΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ Α4 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΦΟΡΟΥΣΑ UNITRONIC ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.ΤΩΡΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΟΓΟ ΕΓΓΥΗΣΗΣ.ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Edited by Alex
edit. Κεφαλαία τίτλο.Σύμφωνα με τους όρους του forum,φράφε με Ελληνικούς,πεζούς χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες φιλε....τι χρωμμα ειναι το Α5 σου? εισια φιλος με τον Κωστα που δουλευει στην VW?

ΑΣΠΡΟ ΕΙΝΑΙ.ΝΑΙ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ.ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε στο θεμα προγραμματος πολλα παιζονται..καλυτερα να τα πουμε απο κοντα...κανονισε καφε με τον Κωστα

Το ξερω οτι παιζονται πολλα γι αυτο και θελω να το ψαξω πολυ καλα πριν κανω κατι.Τον κωστα δεν τον γνωριζω και τοσο καλα καλυτερα κανονιζουμε οποτε μπορεις μαζι.Σου στελνω με pm το κινιτο μου.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα τηλ στη revo μου ειπαν οτι κοστιζει 1000ευρο και οτι δεν χανω την εργοστασιακη εγγυηση.Μου ειπαν για 230 αλογα και 36κιλα ροπη!Γνωριζει καποιος αλλη εταιρια?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα τηλ στη revo μου ειπαν οτι κοστιζει 1000ευρο και οτι δεν χανω την εργοστασιακη εγγυηση.Μου ειπαν για 230 αλογα και 36κιλα ροπη!Γνωριζει καποιος αλλη εταιρια?

 

Παρακαλω οι απαντησεις με pm.

 

Επισης φιλε μου να ξερεις οτι απο την στιγμη που πειραξεις το αμαξι ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ Η ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ ΕΓΓΥΗΣΗ αλλα σε ....."""καλυπτουν""" (δηλαδη αντε να αποδειξεις οτι για το οποιο προβλημα φταιει το προγραμμα.....) οι εταιρειες βελτιωσεων και ΜΟΝΟ!!!!! Ασε τι σου λεει ο ενας κ ο αλλος..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα τηλ στη revo μου ειπαν οτι κοστιζει 1000ευρο και οτι δεν χανω την εργοστασιακη εγγυηση.

Πλάκα έχουν αυτοί.. Εννοείται ότι χάνεις την εργοστασιακή εγγύηση για μηχανικά προβλήματα αν ανακαλύψουν στην αντιπροσωπεία ότι έχεις βάλει πρόγραμμα! Κάποιοι πωλητές δεν βάζουν μυαλό με τίποτα!

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει πως και αντιπροσωπεια να σου βαλει καποιο προγραμμα, που σου λενε οτι η εγγυηση ισχυει, ισχυει μονο στην συγκεκριμενη αντιπροσωπεια. Τουλαχιστον ετσι ειχαν πει σε κολλητο μου με ενα golf.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει πως και αντιπροσωπεια να σου βαλει καποιο προγραμμα, που σου λενε οτι η εγγυηση ισχυει, ισχυει μονο στην συγκεκριμενη αντιπροσωπεια. Τουλαχιστον ετσι ειχαν πει σε κολλητο μου με ενα golf.

 

Συνήθως έτσι είναι πράγματι.. Για την ιστορία και μόνο, προσωπικά έχω revo εδώ και 2 χρόνια, δε αντιμετώπισα ποτέ ούτε ένα ελάχιστο πρόβλημα..

 

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει πως και αντιπροσωπεια να σου βαλει καποιο προγραμμα, που σου λενε οτι η εγγυηση ισχυει, ισχυει μονο στην συγκεκριμενη αντιπροσωπεια. Τουλαχιστον ετσι ειχαν πει σε κολλητο μου με ενα golf.

 

Και σε αυτη την περιπτωση σε καλυπτει ο αντιπροσωπος και ΟΧΙ η μαμα Audi...... δλδ αν πας σε αλλον αντιπροσωπο εγυηση γιοκ ;)

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία και μόνο, προσωπικά έχω revo εδώ και 2 χρόνια, δε αντιμετώπισα ποτέ ούτε ένα ελάχιστο πρόβλημα..

 

 

 

Δημήτρης

Μαλλον κανεις χαλαρη οδηγηση... :P

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα τηλ στη revo μου ειπαν οτι κοστιζει 1000ευρο και οτι δεν χανω την εργοστασιακη εγγυηση.Μου ειπαν για 230 αλογα και 36κιλα ροπη!Γνωριζει καποιος αλλη εταιρια?

θα κανεις μια ερευνα ποια αντιπροσωπια βαζει προγραμματα...

σε οποια αντιπροσωπια το βαλεις εκει θα πηγαινεις για σερβις...

για οτι και αν παθαινει το αυτοκινητο η αντιπροσωπια θα σε καλυπτει 100%...

στο λεω γιατι ξεκινησα με revo και εκανα χρηση της εγγυησης πολλες φορες...οποτε μην ανησυχεις με το θεμα της εγγυησης...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα τηλ στη revo μου ειπαν οτι κοστιζει 1000ευρο και οτι δεν χανω την εργοστασιακη εγγυηση.Μου ειπαν για 230 αλογα και 36κιλα ροπη!Γνωριζει καποιος αλλη εταιρια?

Πολλες

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι ειναι πολλες αλλα ζητησα την αποψη του club γιατι πιστευω οτι υπαρχει καποια εμπειρια πανω σε τετοια θεματα αλλα δεν μου εχει στειλει καποιος κατι ουσιαστικο και δεν καταλαβαινω το λογο.Δεν ειναι κακο να προφυλλασουμε τα μελη,επισης αν καποιος δεν θελει για διαφορους λογους να πει κατι σχετικο το ποιο απλο απ το να στειλει ενα pm.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όπως βλέπεις εδώ στο forum δεν υπάρχουν πολλοί με Α5 για να μιλήσουν για εμπειρίες με συγκεκριμένα προγράμματα.. Πρόγραμμα για το αυτοκίνητό σου έχουν βγάλει οι ABT, ΜΤΜ και μιλάνε για 200-205 άλογα. Κοίταξα στο επίσημο site της Revo και δεν γράφει κάτι για το Α5, είσαι σίγουρος ότι ρώτησες για το Α5 και σου είπαν ότι υπάρχει πρόγραμμα και πάει στα 230 άλογα; Για το Α4 που έχει τον ίδιο κινητήρα δίνουν πάντως 205 άλογα!!

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι ειναι πολλες αλλα ζητησα την αποψη του club γιατι πιστευω οτι υπαρχει καποια εμπειρια πανω σε τετοια θεματα αλλα δεν μου εχει στειλει καποιος κατι ουσιαστικο και δεν καταλαβαινω το λογο.Δεν ειναι κακο να προφυλλασουμε τα μελη,επισης αν καποιος δεν θελει για διαφορους λογους να πει κατι σχετικο το ποιο απλο απ το να στειλει ενα pm.Ευχαριστω!

 

Αυτο γινεται καθαρα για αποφυγει διαφημησης....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται καθαρα για αποφυγει διαφημησης....

+1 κ οχι μονο γι αυτο!Δεν προτρεπουμε αλλα συμβουλευουμε κυριως βαση πειρας κ οχι αλλα αντι αλλων!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όπως βλέπεις εδώ στο forum δεν υπάρχουν πολλοί με Α5 για να μιλήσουν για εμπειρίες με συγκεκριμένα προγράμματα.. Πρόγραμμα για το αυτοκίνητό σου έχουν βγάλει οι ABT, ΜΤΜ και μιλάνε για 200-205 άλογα. Κοίταξα στο επίσημο site της Revo και δεν γράφει κάτι για το Α5, είσαι σίγουρος ότι ρώτησες για το Α5 και σου είπαν ότι υπάρχει πρόγραμμα και πάει στα 230 άλογα; Για το Α4 που έχει τον ίδιο κινητήρα δίνουν πάντως 205 άλογα!!

 

 

Μιχάλης

καλησπερα,κι εγω δεν ειχα δει καπου για α5 γι αυτο και πηρα στη ρεβο.Μου ειπαν ακριβως αυτα που εγραψα και μαλιστα οταν τοης ρωτησα οτι 6000χλμ μηπως ειναι νωρις για προγραμα μου απαντησε οτι πολλοι τ βαζουν κατευθειαν μολις το παρουν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα να πάρεις και τις άλλες εταιρίες που ανέφερα για τιμές κλπ. Μήπως δεν κατάλαβαν ποιο κινητήρα έχει το αυτοκίνητό σου και μιλάνε για τον δίλιτρο με τα 180 άλογα; Γενικά με απλό πρόγραμμα μην περιμένεις μεγάλες διαφορές από εταιρία σ'εταιρία οπότε προτίμησε κάτι επώνυμο και φθηνό..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα να πάρεις και τις άλλες εταιρίες που ανέφερα για τιμές κλπ. Μήπως δεν κατάλαβαν ποιο κινητήρα έχει το αυτοκίνητό σου και μιλάνε για τον δίλιτρο με τα 180 άλογα; Γενικά με απλό πρόγραμμα μην περιμένεις μεγάλες διαφορές από εταιρία σ'εταιρία οπότε προτίμησε κάτι επώνυμο και φθηνό..

 

 

Μιχάλης

καλησπερα,

 

δεν καταλαβαινω για ποιες εταιριες μιλας? δεν εχω παρει τετοιο μυν.Πιστευω οτι καταλαβαν πολυ καλα οπως επισης αν διαβασεις στο φορουμ καποιος εχει βαλει ειδη και εχει γραψει κι εντυπωσεις.Διαβασετο αν και του εστειλα κι εγω μυν να μου πει τι προγραμμα ειναι αυτο αλλα δεν αποντησε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.