Jump to content

Ζαντολαστιχα 18" Α4 Β8


Recommended Posts

Κάνω πολλά και μεγάλα ταξίδια Θάνο με οικογένεια, δεν θέλω να γίνω κούτσουρο, η αλλαγή γίνεται καθαρά για λόγους αισθητικής, δεν ξέρω γιατί μου έχουν κάτσει στραβά η μαμά, τις θεωρώ άσχημες και ατεριαστες με το σύνολο του αυτοκινήτου, θα μπορούσα να βάλω σε 17, το 18 υποχώρηση είναι :)

 

.....

Ασε που Θα θέλω 500€ + ακόμα συν πανάκριβα λάστιχα σε κάθε αλλαγή.

Οκ δες το offset να βγενουν λίγο ποιο έξω......

 

Θάνος

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό που λέει ο Θάνος για το offset είναι πολύ σημαντικό. Εγώ και ο Θάνος που βάλαμε μεταχειρισμένες ζάντες, ψάξαμε και βρήκαμε από Α5 επειδή έχουν μικρότερο offset ( βγαίνουν πιο έξω σε σχέση με τις εργοστασιακές ) και γεμίζει παρόλο που είναι 17''.

 

Αφού θα τις αγοράσεις καινούργιες, να τις παραγγείλεις με μικρό offset, για να μην χρειάζεται να βάζεις έξτρα αποστάτες με πιθανά προβλήματα.

Edited by Theodore Saba
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μας 17'' έχουν offset 28 με πλάτος ζάντας 7,5''

 

Οι 18''  είναι από 28 με πλάτος ζάντας 7,5'' , 31 με πλάτος 8'' , έως 33 με πλάτος ζάντας 8,5''  απ' ότι διαβάζω εδώ

 

Προσοχή και στο πλάτος της ζάντας !

Edited by Theodore Saba
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Τα a5 οταν εχουν 7.5χ17 εχουν et28 οταν εχουν 8χ17 εχουν et26

Οταν εχουν 8χ18 εχουν et31 οταν εχουν 8.5χ18 εχουν et29

Οταν εχουν 8.5χ19 εχουν et32 οταν εχουν 9χ19 εχουν et33

Οταν εχουν 9χ20 εχουν et29 (et:οφσετ)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Τα a5 οταν εχουν 7.5χ17 εχουν et28 οταν εχουν 8χ17 εχουν et26

Οταν εχουν 8χ18 εχουν et31 οταν εχουν 8.5χ18 εχουν et29

Οταν εχουν 8.5χ19 εχουν et32 οταν εχουν 9χ19 εχουν et33

Οταν εχουν 9χ20 εχουν et29 (et:οφσετ)

 

26 και 29 αναφέρονται κάπου? 

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη το et ειναι το offset.

Οι 19αρες φοβάμαι πως ειναι υπερβολή για το χαρακτήρα του αυτοκινήτου! Πανέμορφες αλλα θα κουράζουν σε καθημερινή χρήση με τους δρομους που εχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη το et ειναι το offset.

Οι 19αρες φοβάμαι πως ειναι υπερβολή για το χαρακτήρα του αυτοκινήτου! Πανέμορφες αλλα θα κουράζουν σε καθημερινή χρήση με τους δρομους που εχουμε!

 

Γιάννη το γνωρίζω το et. Που βρήκε αυτές τις τιμές ρωτάω τον φίλο kari ,  γιατί εκεί που κοίταξα εγώ δεν αναφέρεται τέτοιο et.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θοδωρη αυτες η τιμες ειναι τις audi που δινει το etka!στης ζαντες του εμποριου δεν θα τις βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας στείλω πως έγινε με 18 και το λάστιχο που ειπώθηκε ποιο πίσω, θα σας στείλω και το μετά, ζάντα μαμαει αλλά χωράει το κεφάλι μου στο θόλο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σι εγώ έτσι οπος το είπες ανχωθικα ότι καταστράφηκε ο κόσμος η ζαντα είναι τούμπανο χωρίς να το δω της έχω δει σε S4 εντάξει χαμιλοσετο οικονομικά και αργότερα αν δεν γίνεται τώρα τα αλλάζεις Ολλα

 

Θάνος

Link to comment
Share on other sites

Θα σας στείλω πως έγινε με 18 και το λάστιχο που ειπώθηκε ποιο πίσω, θα σας στείλω και το μετά, ζάντα μαμαει αλλά χωράει το κεφάλι μου στο θόλο.

 

Με ένα σιδεροπρίονο  κόψε τις δύο τελευταίες σειρές από το σπείρωμα του ελατηρίου!!!

Σαύρα θα γίνει!!

:sSc_eek:  :sSc_eek:  :sSc_eek:

 

Σοβαρά τώρα ξεκόλλα.

 

Αν είναι καλή η ζάντα όλα τα υπόλοιπα θα γίνουν.

Φωτογραφίες βάλε

Link to comment
Share on other sites

Είχε γίνει λάθος, μου έβαλε 225/40/18 και γω νόμιζα ότι αυτό είχε ειπωθεί και εδώ.

Τώρα βάζω τα 245,λεω και γω τέτοιο λάθος club.

Link to comment
Share on other sites

Είχε γίνει λάθος, μου έβαλε 225/40/18 και γω νόμιζα ότι αυτό είχε ειπωθεί και εδώ.

Τώρα βάζω τα 245,λεω και γω τέτοιο λάθος club.

 

Καλά και αυτός πως τις έβαλε, δεν είδε ότι δεν βγαίνει αναλογικά το νούμερο? Έπρεπε εσύ να του πεις τις διαστάσεις? Δηλαδή αν του έλεγες 285/65 θα τις έβαζε πάνω? (καταλαβαίνεις τι εννοώ).

 

 

Δημήτρης

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν εδώ το boss, ήρθε και φρικαρε. Με κυνηγάει απο παντού, μια και ξω σε τίποτα, να δω με τιμόνι που θα κολλήσω.

Υγεία!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.