Jump to content

A4 B8 by ianos


Recommended Posts

Μιας που αναφερες τον Παπαδοπουλο, το ειχα γραψει και στο δικο μου topic αλλα θα το ξανα αναφερω και εδω. Θυμασαι ποση ειναι η διαμετερος στις σωληνες που σου εχει φτιαξει;

Σε μενα εαν θυμαμαι καλα ενω του ειχα πει οτι το αμαξι ειναι πρωτο σταδιο και θα αναβαθμιστει και περισσοτερο (ΙΗΙ Setup) μου εβαλε 42mm διαμετρο στα 2 τελικα με 50mm το μεσαιο. Ανεβαζω και εικονα που φαινετε καθαρα ποσο μικρες ειναι.

Εγω ειμουν ασχετος (ακομα ειμαι δηλαδη  :sHa_hehe: ) και αναγκαστικα να φτιαξω καινουργιο μεσαιο και τελικα καζανια στον Δανελατο οπου εγινε πολυ καλη δουλεια.

Τσεκαρε το αυτο John γιατι μπορει ηδη να χανεις αποδοση :P

Μπορει και να μην ισχυει ετσι...  :g:

post-16878-0-93140800-1456905700_thumb.jpg

Edited by George_7
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δεν θυμάμαι καθόλου, αλλα θα μάθω σύντομα!!

Είναι απο τις μλκς που κάνει ρε γμτ όμως και με κάνουν να το σκέφτομαι αν θα πάω εκεί ενώ τον θεωρώ πολύ καλό σε αυτά που ζητάω..

 

 

Κεμ ότι μπορεί να μην ακούγεται λόγω εισαγωγής το έχω σκεφτεί κι εγώ... Όποτε μέσα στις μέρες θα το δούμε!

 

Και μια που μιλάμε για εισαγωγή, το μανιτάρι κάνει τη δουλειά του υποθέτω, έτσι;;

 

Και δεύτερον αν κρατήσω το μαμά maf προς το παρόν τι διατομή σωλήνας χρειάζομαι για να κουμπώσει απο τη μια στο maf και απο την άλλη στο μανιτάρι;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε Βαγγέλη!

 

Απο περιφερειακά η εισαγωγή θα μπει άμεσα. Dp θέλω λίγο ψάξιμο γιατί είμαι απόλυτα αρνητικός στο θόρυβο αφού κάνω πολλά οικογενειακά χιλιόμετρα και θέλω οσο το δυνατόν πιο ήσυχο αυτοκίνητο. Ο Παπαδοπουλος μου έκανε πολύ καλή δουλειά στο τελικό σε θέμα θορύβου αλλα έχω παράπονα σε αλλα θεματάκια όποτε πάλι θέλει σκέψη πριν προχωρήσω.

Αν υπάρχει κάποια πρόταση που θα διευκολύνει την κατάσταση ευπρόσδεκτη.

Αυτή τη στιγμή ως προτεραιότητα έχω (μετά την εισαγωγή) την ανάρτηση, ένα i/c και δίσκο!

Καταλύτης & dp λογικά σε δεύτερο χρόνο..

 

Γιαννη βαζεις 2 μεσαια καζανακια κ ησυχαζεις απο θορυβο...τουχαλαχιστον στο ευρος στροφων ενος ταξιδιου γιατι ψηλα αναγκαστικα θα εχεις θορυβο...

να εισαι σιγουρος οτι οταν ελευθερωσεις εισαγωγη εξαγωγη θα δεις αλλο αυτοκινητο....

γνωμη μου επισης οπωσδηπωτε κουλερ μεχρι τα τελη μαιου...καθως βλεπω να ξεκινανε νωρις οι ζεστες...

οσο για τον δισκο ευτυχως εχει ενα καλο οτι σε ''προειδοποιει'' πριν σε αφησει τελειως οποτε ειτε καθαρα στο ποδι σου να τον τρεναρεις λιγο....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη είμαι σίγουρος πως αυτήν την στιγμή που μιλάμε βάζεις δίσκο χαχαχαχαχαχα!!!!!

 

θανος

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη είμαι σίγουρος πως αυτήν την στιγμή που μιλάμε βάζεις δίσκο χαχαχαχαχαχα!!!!!

 

θανος

Για λίγο το έχασες..

IMG_9584.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για λίγο το έχασες..

IMG_9584.jpg

Ααααααααα στην επόμενη θα πέσω μέσα βασικά επειδή καταλαβαίνω πως θα πηγαίνεις στην δουλειά κάθε μέρα θα πέσω μέσα την Δευτέρα χαχαχαχαχαχα

 

θανος

Edited by skia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζουμε μια συσκευή τηλεμετρίας στη δουλειά και έγινα το μουλάρι δοκιμών..

Δυστυχώς είναι ακόμη σε φάση ανάπτυξης το λογισμικό οπότε τα στοιχεία δεν είναι 100% ακριβή, αλλιώς θα σας είχα γ$%$& στα δεδομένα. 

Αλλά έτσι για να έχουμε μια ιδέα για το πως πέρασα τη μέρα μου χθες!!!

telemetry_efuture.jpg

 

:sSic_fever:  :sSic_fever:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με γειες Τζώνυ! Καλορίζικα!

 

 

Δημήτρης

 

Ευχαριστώ Δημήτρη!

 

Βλέπω τον ίδιο φρενά έχουμε Γιάννη!! Ο πατέρας σε ανέλαβε?

Ο Μάνος δούλευε σε μια 335 και έτρεχε αριστερά δεξιά, οπότε έπαιξε ο "Μπαμπάς" σχεδόν αποκλειστικά!! Είχε και όρεξη, οπότε πέρασε ευχάριστα η ώρα!!

 

Καλοπάτητα ! Τεράστια !  :sSc_eek:  Από τι είναι ?

Θοδωρή αυτά από το s4 που είχα πάνω, απλά έφτασε η ώρα να αλλάξω δίσκους και πήγα σε διάτρητα!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και μετά σου λέει "φόρουμ φίλων"..... Έτσι κάνουν οι φίλοι των Audi βάζουν στη πρίζα τους υπόλοιπους?

Α να χαθείτε.......

 

(Άρχισα να ψάχνω ήδη......)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Και μετά σου λέει "φόρουμ φίλων"..... Έτσι κάνουν οι φίλοι των Audi βάζουν στη πρίζα τους υπόλοιπους?
Α να χαθείτε.......

(Άρχισα να ψάχνω ήδη......)

 

 

 

Ποιος μιλάει???

Εμεις τι να πουμε ρε συ που αρχίσαμε να ψάχνουμε καθίσματα και b&o???

Edited by ianos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Περιμένοντας να περάσει ο καιρός μέχρι να βάλω τα δέρματα, είπα να αρχίσω να τοποθετώ και άλλα πραγματάκια που είχα σε κούτες στο γκαράζ...

Ένα από αυτά το τιμόνι από S5.

Προ facelift δυστυχώς, αλλά και πάλι η διαφορά με το 4άκτινο μεγάλη τόσο στην όψη όσο και στην αφή!

med_gallery_8093_640_160376.jpg

 

Ταυτόχρονα με τo swap, και αφού ο XristosKor (χίλια ευχαριστώ) μου έδωσε το καλώδιό του, επιτέλους ενεργοποίησα και τα κουμπιά του multifunction και κανα δυο πραγματάκια ακόμη..

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον επειδή οι περισσότερες εικόνες ήταν στο imageshack και είχαν εξαφανιστεί είπα να τις ξανανεβάσω από την αρχή.

 

Με την ευκαιρία λοιπόν έκανα μια ενημέρωση στο πρωτο ποστ, http://forum.audisportsclub.gr/index.php/topic/16688-a4-b8-by-ianos/δείχνοντας συνοπτικά  τις περισσότερες αλλαγές που έχει υποστεί το αυτοκίνητο έως τώρα και επικαιρόποιώντας τα To Do's μου!!

 

Προτάσεις ευπρόσδεκτες!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλορίζικο το τιμόνι σου, πραγματικά τα σπάει και κάνει την διαφορά στο εσωτερικό!

Όσον αφορά το σύνολο των βελτιώσεων....δεν υπάρχουν λόγια :sSc_jawdrop2:

Καλοτάξιδο να είναι και να το χαίρεσαι!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και το τιμόνι John !

 

Αυτό με την διαφορά στην αφή , οφείλεται στην ποιότητα του δέρματος ή ότι είναι τριακτινο ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας να περάσει ο καιρός μέχρι να βάλω τα δέρματα, είπα να αρχίσω να τοποθετώ και άλλα πραγματάκια που είχα σε κούτες στο γκαράζ...

Ένα από αυτά το τιμόνι από S5.

Προ facelift δυστυχώς, αλλά και πάλι η διαφορά με το 4άκτινο μεγάλη τόσο στην όψη όσο και στην αφή!

med_gallery_8093_640_160376.jpg

 

Ταυτόχρονα με τo swap, και αφού ο XristosKor (χίλια ευχαριστώ) μου έδωσε το καλώδιό του, επιτέλους ενεργοποίησα και τα κουμπιά του multifunction και κανα δυο πραγματάκια ακόμη..

ΠΑΡΑ πολύ ωραίο το τιμόνι. 

Προσωπικά μου αρέσει και η άσπρη ραφή που έχει. :)

Επίσης προσωπική προτίμηση είναι στα αριστερά-δεξιά να έχει το τιμόνι το "golf"-διάτρητο δέρμα για καλύτερη αίσθηση στο χέρι, αλλά είναι ίσως περισσότερο προσωπικό κόλλημα παρά ότι ΟΝΤΩΣ κάνει τη διαφορά...

 

Όπως κι αν έχει, το τιμόνι είναι (σχεδόν) το μισό εσωτερικό :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.