Jump to content

Αγορά Q3 1.4


niknik

Recommended Posts

Πηγα χθες και το ειδα απο κοντα. Για τον κινητηρα δεν ειχαν να μου πουν πολλα δυστυχως. Αυτα που ηξερα και γω δηλαδη οτι μιλαμε για τον κινητηρα του Tiguan με καποιες μικρες βελτιωσεις και το συστημα start/stop. Σε γενικες γραμμες το αυτοκινητο (δεν το ειχα δει ποτε εσωτερικα) φαινεται ενα μικρο κλικ πανω απο το Tiguan και ειναι πολυ ομορφο και ταιριαζει σε αυτο που θελω αυτη τη στιγμη. Οταν βρω και λυση για τον τροπο αγορας θα κανω την παραγγελια. Τα πρωτα που θα ερθουν με αυτο τον κινητηρα αναμενονται μεσα στο Νοεμβριο ενω ηδη εχουν γινει καποιες ειδικες παραγγελιες απο αλλους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πουληθηκε το δικο μου οποτε μεσα στη βδομαδα λεω να προχωρησω στην παραγγελια ωστε να το εχω Γεναρη που θα το χρειαστω.

Τελικα απο εξτρα κατεληξα στα παρακατω

 

Τιμονι 4 ακτινων με χειριστηρια       
Ηχοσυστημα               
Αυτοματος Κλιματισμος        
Κεντρικη Εγχρωμη οθονη 3.5inch    
Auto Release Function         
Θερμαινομενοι Καθρεφτες        
Parking Aid πισω     

 

Οποιος απο τους 3 εμπορους που πηγα δωσει την καλυτερη τελικη τιμη θα κερδισει :sHa_hehe:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, δεν ξέρω πόσο χρόνο έχεις για να προλάβεις την απόσυρση.

 

Κράτας μας ενήμερους...

Edited by niknik
Link to comment
Share on other sites

Καλα δε νομιζω οτι καιγεται και κανεις για την παραγγελια μου :sHa_hehe:

Τελικα την εριξα σημερα τη ζαρια. Καρεντα στο Μαρουσι ο νικητης. Τωρα περιμενουμε τον Αγιο Βασιλη και ο Θεος βοηθος να πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλα δε νομιζω οτι καιγεται και κανεις για την παραγγελια μου :sHa_hehe:

Τελικα την εριξα σημερα τη ζαρια. Καρεντα στο Μαρουσι ο νικητης. Τωρα περιμενουμε τον Αγιο Βασιλη και ο Θεος βοηθος να πανε ολα καλα

Πόσο σου βγήκε τελικά? Αν θέλεις με p.m.

Link to comment
Share on other sites

Πήγε ο πεθερός να παραλάβει το Β6 του 1.8Τ απο service στην Καρέντα και γυρνάει και μου λέει.....

θα πάρω Q3 1.4. 

Ειμαι 75 και θελω κάτι πιο μικρο πιο ψηλό και να δω και μια νεα τεχνολογία. 

 

Να τον αφήσω?

Του είπα να δει και το Tiguan. 

Link to comment
Share on other sites

To Tiguan με τον ίδιο εξοπλισμό βγαίνει περίπου 1.000 ευρώ πιο φθηνό (ελάχιστη διαφορά).
Επίσης το Tiguan έχει πλέον παλιώσει και το νέο μοντέλο αναμένεται σε 1+ χρόνο.
Νομίζω είναι προτιμότερο το Q3 για άσφαλτο από πολλές απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Να του πεις να παει σε μια εκθεση και να δει αν μποτει να μπει ευκολα μεσα στο αμαξι.

 

ΥΓ: στο λεω γιατι εχω παραδειγμα αντίστοιχο και αναγκάστηκε να το πουλησει μετα απο 1 ετος "αρνησης"...

 

sent from......... me!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tiguan εχει ο πατερας μου του 2009, Q3 παραγγειλα εγω, και οποτε παμε να συζητησουμε τσακωνομαστε  :sHa_hehe:  Γουστα ειναι αυτα. Εφοσον δεν εχει οικονομικο θεμα ας κανει μια βολτα και απο τα 2 να τα δει μεσα εξω και οτι του αρεσει και του καθεται καλυτερα στο ματι

Edited by neptune
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρωντας διαφορα Q3 στο δρομο καταληγω οτι τα χρωματα που αναδεικνυουν το αυτοκινητο σε συνδιαασμο βεβαια με τις ζαντες ειναι τα γκρι monson,λευκο glacier,phantom black...Τουλαχιστον εγω σε αυτα θα πηγαινα...Το daytona δυστυχως φτανει τα 3000 ευρω και απαιτει και πακετο sline... 

Edited by JIM A3
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε ηλεκτρονική μορφή (PDF) το manual του Q3?

Δε νομίζω ότι θα το βρεις με νόμιμη οδό γιατί το manual είναι πνευματική ιδιοκτησία της audi και οποιαδήποτε ανατύπωση ή δημοσίευση μέρους ή ολόκληρου του εντύπου, επιβάλλεται να έχει πάρει (αυτός που το δημοσιεύει) έγκριση (γραπτή προφανώς) από την audi Γερμανίας ή έστω από audi-kosmocar...

 

edit: 

αν όμως περάσεις από μία έκθεση audi, σίγουρα θα μπορούν να σου δώσουν να κοιτάξεις αυτό που θέλεις μέσα στο manual.

 

Αλήθεια, τι πληροφορία ψάχνεις?

Edited by Kavouras
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.