Jump to content

Καθάρισμα πίσω καθίσματος!


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Εντόπισα εδώ και κάτι ημέρες ότι στο πίσω δεξια κάθισμα ότι κι αν ακουμπούσα γέμιζε λάδια! Πριν λίγο καιρό είχα δει ένα κουτάκι λάδι που είχα στο πορτ-παγκαζ για ώρα ανάγκης από το οποίο έλειπε το...μισό(!) χωρίς όμως να φαίνεται πουθενά που πήγε και πως άνοιξε ενώ ήταν σφραγισμένο! Υποθέτω λοιπόν ότι το έχει ρουφίξει το κάθισμα! Το πήγα σε ένα πληντύριο και λένε να το κάνουμε βιολογικό καθαρισμό και το κάθισμα έξω 4-5 ημέρες να στεγνώσει καλά στον ήλιο ότν όμως φτιάξει ο καιρός. Μου είπανε πάντως ότι ακόμα κι έτσι δεν είναι σίγουρο ότι θα καθαρίσει εντελώς! Καλή Ανάσταση σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει ποτίσει μέσα το κάθισμα με μισό λίτρο λάδι πολύ φοβάμαι ότι επιφανειακά δεν πρόκειται να δεις σίγουρο αποτέλεσμα

όπως ακριβώς σου είπαν.

 

Στην θέση σου θα ξήλωνα το ύφασμα εννοείται σε επαγγελματία και όχι μόνος και θα το έπλενα μεμονωμένα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Εντόπισα εδώ και κάτι ημέρες ότι στο πίσω δεξια κάθισμα ότι κι αν ακουμπούσα γέμιζε λάδια! Πριν λίγο καιρό είχα δει ένα κουτάκι λάδι που είχα στο πορτ-παγκαζ για ώρα ανάγκης από το οποίο έλειπε το...μισό(!) χωρίς όμως να φαίνεται πουθενά που πήγε και πως άνοιξε ενώ ήταν σφραγισμένο! Υποθέτω λοιπόν ότι το έχει ρουφίξει το κάθισμα! Το πήγα σε ένα πληντύριο και λένε να το κάνουμε βιολογικό καθαρισμό και το κάθισμα έξω 4-5 ημέρες να στεγνώσει καλά στον ήλιο ότν όμως φτιάξει ο καιρός. Μου είπανε πάντως ότι ακόμα κι έτσι δεν είναι σίγουρο ότι θα καθαρίσει εντελώς! Καλή Ανάσταση σε όλους!

 

Θα έκανα αυτό που μου πρότεινε ο επαγγελματίας για αρχή και μετά θα έβλεπα.

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει ποτίσει λάδι το αφρολέξ εσωτερικά του καθίσματος πολυ φοβάμαι πως δεν θα "καθαρίσεις" έτσι απλα. Ξεκινά με βιολογικό και μακάρι να καταφέρουν να απορροφήσουν το λάδι

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα!το έκανα βιολογικό και τώρα άφησα το κάθισμα να στεγνώσει. Ο άνθρωπος απο το πλυντήριο μου είπε έβγαλε πολύ λάδι και το οποίο μόλις έριχνε νερό επάνω του έκανε σαν να το τηγανιζεις! Μου έκαψε όμως το δέρμα στο πίσω μεσαίο κάθισμα.. :( μακάρι να έχει βγει όμως. Κάποιος καλοθελητης είναι το συμπέρασμα οτι έριξε λάδι μηχανής..

 

Sent from my Xperia T using Tapatalk 4

post-10184-1402040401,0741_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

To δέρμα βάφεται εύκολα με μικρό κόστος και μεγάλη επιτυχία,υπάρχουν επαγγελματίες για αυτή του δουλειά,τσέκαρε στο net!

Link to comment
Share on other sites

Και δε θα φαίνεται το καψιμο;

Γνωρίζει κανεις κάποιο καλό μάστορα Θεσσαλονίκη;

 

Sent from my Xperia T using Tapatalk 4

Edited by tiraklakis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.