Jump to content

Δερματινο Σαλονι


splash18

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια...

 

Σημερα μιας που ηταν ο δρομος μου, περασα με τον αδερφο μου από την Carrera. Ο αδερφος μου ηθελε να βαλει δερματινο σαλονι στο Polo και επι τη ευκαιρια ειπα να ρωτησω και εγω για το δικο μου. Η κοπελα, μου προτεινε μια αποχρωση του καφε που την ειδα και τοποθετημενη σε a3 2012 8p που ειχε για να παραλαβει πελατης της και μου αρεσε ιδιαιτερα. Δεν εχω ασχοληθεί με το θεμα δερματινα καθίσματα ποτε και θα ηθελα τι γνωμη σας.

Αν αξιζει τα υπερ και τα κατά

 

Mου εβγαλε μια προσφορα ειδικα αν της πηγαίναμε 2 αυτοκίνητα οπου αφορουσε: δερματινα καθίσματα στο A3 8v, πορτες, ντουλαπακι, τριγωνα δεξια κ αριστερα από τον επιλογεα ταχυτήτων, πατακια με ραφες, πανελ και υποβραχιονιο

ειδα στο ιντερνετ φωτο και μου αρεσαν μπορω να πω. Η τιμη γυρω στα 900 μας ειπε (το κάθε ένα) για 2 αμαξια με 5 ετη εγγυηση

 

δεν ξερω αν γλιστράει το σωμα γενικα και εχει το ιδιο κρατημα όπως με το υφασμα που εχω τωρα η αν είναι το ιδιο μαλακο και για αυτό θα ηθελα να με διαφωτισετε μιας και αρκετοι θα εχετε στα καμαρια σας.

 

σας στελνω καποιες φωτο για να δειτε τι εννοω σαν σαλονι και μου αρεσε, καθως και το δικο μου όπως ειναι

πιστευω ότι το καφε χρωμα ταιριαζει πολύ εν σχεση με το λευκο δερμα η αλλα χρωματα και δεν λερωνει όπως το ασπρο

και κανει ομορφη αντιθεση

Υποψιν ότι το αμαξι είναι χρωματος μαυρο

post-16774-0-08198700-1418832310_thumb.jpg

post-16774-0-19722000-1418832366_thumb.jpg

post-16774-0-00311600-1418832418_thumb.jpg

post-16774-0-31525900-1418832472_thumb.jpg

post-16774-0-24309900-1418832523_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επισης με ενημερωσε ότι θελει συντηρηση και σαν απαντηση πηρα η πρωτη θα είναι δωρεαν αλλα η επομενες μια φορα το χρονο στα 90 ευρω

βεβαια το αμαξι το εχω σε κλειστο παρκιν και το βγαζω 3 φορες το μηνα μονο γιατι εχω ένα μικρο για την πολη

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που δεν εβαλες δέρμα απο το εργοστάσιο (προςωπικα ειμαι υπερ αυτού)η λυση της καρέρα μαζι με αλλη μια εταιρία ειναι μονόδρομος...

 

Απο εκει κ περα...θεωρω πολυ καλη τιμη τα 900 ευρω για ολα αυτα που αναφέρεις...βεβαια εφόσον κανεις 3 βόλτες το μηνα κ πιθανολογώντας οτι προσεχεις αρκετα το εσωτερικό σου...δεν θα έδινα 90 ευρω το χρονο για συντήρηση....ζητα τους να σου πουλήσουν ενα βαζάκι κρέμα η βρες κατι ανάλογο στο εμπόριο κ κανε εσυ αυτη την δουλεια...δεν ειναι παραπανω απο 2 ωρες δουλεια ακομα κ αν ειςαι ψειρας..

 

Οσο αναφορα το χρωμα που θα επιλέξεις αυτα ειναι γουστα του καθενός...οτι σ αρεσει εσενα εμεις μαζι σου....

Link to comment
Share on other sites

Το δέρμα είναι από τις πιο όμορφες αλλαγές που μπορείς να κάνεις στο εσωτερικό του αυτοκινήτου σου. Πάρε μια προσφορά και από κάποια άλλη επώνυμη εταιρία που ασχολείται με δέρμα στο αυτοκίνητο και προχώρα. Δεν θα το μετανιώσεις. Και εγώ after market δέρμα έχω και για μένα αξίζει. 

Όσο για τον καθαρισμό - συντήρηση μην σε αγχώνει. Αν έχεις λίγο χρόνο και διάθεση, με πολύ λιγότερα από 90 ευρώ που σου ζητούν, θα πάρεις ένα σετ καθαρισμού - συντήρησης και θα το κάνεις μόνο σου. Δεν είναι επιστήμη. 

Link to comment
Share on other sites

αα ωραια αν είναι να γλυτώνουμε και τα 90,00 μια χαρα

εσεις που ειστε κάτοχοι οντως γλιστράει όταν καθεσαι πανω? Ρωταω επειδή είμαι εντελως ασχετος...εχω κατσει σε ορισμενα και γλυστρουσε αλλα δεν ηταν και καλησ ποιοτητας τα δερματα

Link to comment
Share on other sites

Το αν γλιστράει είναι συνάρτηση της ποιότητας του δέρματος και των υλικών που θα χρησιμοποιείς για την συντήρηση του. Πάντως πριν το αποφασίσεις, μπορείς να ζητήσεις να κάτσεις σε ένα αυτοκίνητο που έχει φτιάξει πρόσφατα, για να έχεις δική σου άποψη. Στο δικό μου μπορεί να γλιστρήσω λίγο μόνο την πρώτη μέρα που θα το έχω περάσει με την κρέμα συντήρησης. Μετά όλα καλά.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα τωρα μολις διαβαζα και τα σχετικα τοπικ στο φορουμ να ενημερωθώ δεν ηξερα ότι υπηρχε το θεμα παντω οντως δειχνει αλλιως!!

Link to comment
Share on other sites

Το αν γλιστράει είναι συνάρτηση της ποιότητας του δέρματος και των υλικών που θα χρησιμοποιείς για την συντήρηση του. Πάντως πριν το αποφασίσεις, μπορείς να ζητήσεις να κάτσεις σε ένα αυτοκίνητο που έχει φτιάξει πρόσφατα, για να έχεις δική σου άποψη. Στο δικό μου μπορεί να γλιστρήσω λίγο μόνο την πρώτη μέρα που θα το έχω περάσει με την κρέμα συντήρησης. Μετά όλα καλά.

+1 ακριβως οτι ειπε ο Θοδωρής περί γλιστριματος...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η τιμη ειναι πολυ καλη (αν και το θεμα αυτοκινητο τη σημερινη εποχη εχει ξεφτιλιστει) και σιγουρα γινεται αλλο αμαξι με αυτη τη προσθηκη.Θα καραγουσταρεις ;)

 

Τα ειπε ολα ο 

Theodore Saba
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το ολο θεμα. Αλλα αφου σου αρεσει το δερμσ γιατι δεν το εβαζες εργοστασιακο να ξεμπερδευεις κ θες τωρα ενα χιλιαρικο χονδρικα για να το ντυσεις?

Προσωπικα σε μαυρο αμαξι οπως το δικο σου και το δικο μου δεν θα εβαζα καφε. Ή ασπρο θα εβαζα ή κατι σε εκρού. Θα κανει πολυ ομορφη αντιθεση...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα εργοστασιακα μου καθισματα μετα απο σχεδον 15χρονια χωρις ιδιαιτερη φροντιδα (μια αλοιφη οποτε θυμηθω), χωρις κλειστο παρκινγκ, με πολλα χιλιομετρα και μονη προστασια τις μεμβρανες,τον περασμενο χρονο του οδηγου εδειξε οτι παμε για αλλαγη με αρκετα σπασιματα βαθια που κανα 2-3καταληγουν σχεδον σε σκισιματα και του συνοδηγου σε πολυ καλυτερη κατασταση απλα σαν να ξεθωριασε...

Σαν αισθηση τωρα το δερμα ειναι πολυ καλη, αν τα εχεις τα δινεις, αλλιως μια χαρα και τα υφασματινα ;)

(η εμπειρια μου ειναι απο 3 αυτοκινητα με εργοστασιακο δερματινο και μαλιστα απο το 607 που ειχαμε νομιζω οτι ηταν ακομη ποιο ανθεκτικο απο το α6)

Edited by johnaras
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κοιτα και το ασπρο μου αρεσει αλλα δυστυχως λερωνει πολύ ευκολα οσο για το εκρου καποια τετοια αποχρωση ελεγα και όχι σκουρο καφε όπως στις φωτο..

δεν εβαλα εργοστασιακα με την παραγγελια γιατι ειχε επιβαρυνση 2.500 με 3.000 χιλιαρικα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και το ασπρο μου αρεσει αλλα δυστυχως λερωνει πολύ ευκολα οσο για το εκρου καποια τετοια αποχρωση ελεγα και όχι σκουρο καφε όπως στις φωτο..

δεν εβαλα εργοστασιακα με την παραγγελια γιατι ειχε επιβαρυνση 2.500 με 3.000 χιλιαρικα παραπανω

και πολυ καλα εκανες γιατι αν σε περιπτωση σκιστει η σου κανουν γρατσουνια τοτε θα αναγκαστεις να πληρωσεις για ενα κομματι (φιξ) πολυ περισσοτερα απ'οτι θα πληρωνες σε επαγγελματια στην Ελλαδα για συγκεκριμενο κομματι δερματος.

Edited by kostas_7
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ξαναπηγα σημερα πιο οργανωμένος με το καμαρι μου και τις φωτο που σας εστειλα στην αρχη για να το δει κ η κοπελα και μου πε τελικη τιμη 1300 για το ένα αμαξι και ειπα αν είναι να το κανω ολο δερμα μια και καλη και όχι μισο δερμα μισο αλκανταρα κλπ απλα ένα τονο πιο ανοιχτο καφε από ότι οι φωτο που εστειλα προς εκρου δηλ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε τρωει φιλαρακι μου η τσεπη ε.. χαχα

Καλα κανεις...γουστα ειναι αυτα κ φυσικα με καθε αλλαγη ανεβαινει και η ψυχολογια.

αλλα ρε παιδια....ημαρτον...3.000 για δερμα απο εργοστασιο? Μονο σε εμενα φαινεται λιγο "κοροιδια" η πολιτικη αυτη? Βεβαια θα μου πεις πως ολα ειναι θεμα επιλογων. Αν δεν θες δεν το βαζεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.