Jump to content

Navigation system


GiannisMls

Recommended Posts

Μάλιστα. Τότε δεν μπορείς να αγοράσεις μόνο το πρόγραμμα.Πρέπει να αλλάξεις τη κεντρική μονάδα. Αν πας σε original λύση,τότε υπολόγιζε γύρω στα 2000-2500.Αν πας στις λύσεις που έχουν βγει στην αγορά,με Windows mobile κτλ,τότε υπολόγιζε γύρω στο 800αρι.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τα νέα αυτοκίνητα της audi είναι ότι έχει κλειδωμένες επιλογές και πλέον δεν μπορείς να βάλεις retrofit τίποτα, εκτός κι αν τα αγοράσεις από αντιπροσωπεία, όπου θα σου δώσουν μαζί και ένα κωδικό μίας χρήσης για να προσθέσεις το αξεσουάρ που αγόρασες.

Δηλαδή για να καταλάβουμε πόσο σοβαρό είναι, δε μπορείς ούτε πολυλειτουργικό τιμόνι να βάλεις χωρίς να το αγοράσεις από αντιπροσωπεία.

 

Αυτό που θα έκανα στη θέση σου φίλε Μάνο είναι να περνούσα από αντιπροσωπεία να ρωτήσω κόστος και λίστα με τα ανταλλακτικά.

 

 

ΥΓ: Η φήμη που κυκλοφορεί λέει ότι οι εταιρίες αντιλήφθηκαν ότι έχαναν πολλά χρήματα από τις retrofit "μαγκιές" (που έξω γινόντουσαν κατά κόρον!) και αποφάσισαν να τις "κόψουν" με αυτόν τον τρόπο, κλειδώνοντας επιλογές στους εγκεφάλους και δύινότάς σου μοναδικό κωδικό μίας χρήσης.

 

ΥΓ2: Το καλό από αυτή την υπόθεση είναι ότι πλέον μειώνεται και το κίνητρο των κλεφτών να παίρνουν ολόκληρα αυτοκίνητα και να τα κάνουν ανταλλακτικά, αφού πλέον πάρα πολλά πράγματα δε θα μπαίνουν σε αμάξια που δεν έχουν το Χ αξεσουάρ από το εργοστάσιο. ;)

 

ΥΓ3: τέλος τα DIY δηλαδή...? Θα δείξει..........

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανονικα το MMI της audi με οθονη και το προγραμμα. Απλα λειπει η sd card και μου ειπαν οτι θελει ξεκλειδωμα. Γι'αυτο το θεμα ρωταο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανονικα το MMI της audi με οθονη και το προγραμμα. Απλα λειπει η sd card και μου ειπαν οτι θελει ξεκλειδωμα. Γι'αυτο το θεμα ρωταο.

Επικοινώνησε με την αντιπροσωπεία και δώσε αριθ πλαισίου, θα σου πουν τι έχεις και τι σου λείπει.

Πληροφορίες ποιος σου έδωσε ότι έχεις όλη την προεγκατάσταση και λείπει η SD;

Λίγο κουλό μου φαίνεται να καθορίζει το extra μόνο η SD, απ την άλλη audi είναι ποτέ δεν ξέρεις :)

Edited by konan
Link to comment
Share on other sites

Οπως πολυ σωστα με διορθωσε πιο πανω την προεγκατασταση εχω απλα λειπει η sd card και οπως με ενημερωσε ο μαντρας οπου το αγορασα απλα θελει και ξεκλειδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Άσε τι είπε ο μαντράς
Δηλ ο προηγούμενος κάτοχος το ζήτησε σαν extra και όταν το πούλησε έβγαλε την SD;
Χλωμό
Μόνο η αντιπροσωπεία θα σου λύσει της απορίες, καλύτερα μην ψάχνεις για software αν δεν είσαι σίγουρος για το hardware, το ποίο πιθανό είναι να μείνεις με την SD στο χέρι :)

 

Aν όντως είσαι έτοιμος η κάρτα μάλλον είναι αυτή

 

http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-SAT-NAV-NAVIGATION-SD-CARD-2013-SATELLITE-NAVIGATION-DISC-A1-A3-EUROPE-RMC-/222009431488

 

Πάλι όμως θα πρέπει να μιλήσεις με την αντιπροσωπεία για να σε ξεκλειδώσει.

 

Το καλύτερο είναι να πας από κει όπως και να χει για να είσαι σίγουρος.

Edited by konan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί στο ντουλαπάκι σου έχει 2 υποδοχές sd card και γράφει και καπου τη λέξη navigation system;Αν οχι,πρέπει να αλλάξεις όλο το κουτί, να βάλεις κεραία και να αγοράσεις και την κάρτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.