Jump to content

Recall για A4 Β8?


Recommended Posts

Ρε παιδιά, ως Club δεν μπορούμε σε συνεργασία με κάποια πρόθυμη ( το τονίζω αυτό ) αντιπροσωπεία να κανονίσουμε να έχουμε άμεση ενημέρωση για όποιο θέμα recall ή άλλης οδηγίας που θα έρχεται από Γερμανία; Και να κάνουμε ένα ειδικό θέμα κλειστό για πόστς μόνο και μόνο για ενημέρωση των μελών του Club;

Edited by Dikonou
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ως Club δεν μπορούμε σε συνεργασία με κάποια πρόθυμη ( το τονίζω αυτό ) αντιπροσωπεία να κανονίσουμε να έχουμε άμεση ενημέρωση για όποιο θέμα recall ή άλλης οδηγίας που θα έρχεται από Γερμανία; Και να κάνουμε ένα ειδικό θέμα κλειστό για πόστς μόνο και μόνο για ενημέρωση των μελών του Club;

:JC_goodpost: +1

Edited by strivis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναρωτιέμαι, ως Club, με τις υπογραφές εκατοντάδων (ίσως και χιλιάδων) μελών, δε μπορούμε να στείλουμε μια κοσμιότατη επιστολή στη μαμά AUDI και να τους περιγράψουμε τι αντιμετωπίζουμε εδώ στο After Sales Service τους? Άλλο ένα e-mail ενός δυσσαρεστημένου "ιδιότροπου" πελάτη και άλλο μια τέτοια κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναρωτιέμαι, ως Club, με τις υπογραφές εκατοντάδων (ίσως και χιλιάδων) μελών, δε μπορούμε να στείλουμε μια κοσμιότατη επιστολή στη μαμά AUDI και να τους περιγράψουμε τι αντιμετωπίζουμε εδώ στο After Sales Service τους? Άλλο ένα e-mail ενός δυσσαρεστημένου "ιδιότροπου" πελάτη και άλλο μια τέτοια κίνηση.

 

 

+1000, RESPECT!!!

 

Γιατι παιδια να μας δεχτει καποια αντιπροσωπεια να μας ενημερωνει δεν το κοβω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναρωτιέμαι, ως Club, με τις υπογραφές εκατοντάδων (ίσως και χιλιάδων) μελών, δε μπορούμε να στείλουμε μια κοσμιότατη επιστολή στη μαμά AUDI και να τους περιγράψουμε τι αντιμετωπίζουμε εδώ στο After Sales Service τους? Άλλο ένα e-mail ενός δυσσαρεστημένου "ιδιότροπου" πελάτη και άλλο μια τέτοια κίνηση.

 

Εδώ και αυτό θα τονίσω εγώ,και όχι μόνο με +1,αλλά με +9999999999999999999999999.

 

Να κουνηθούν λίγο οι καρέκλες τους.

 

Υπάρχει κάποιος που να σπούδασε νομική και να είναι μέλςο του συγκεκριμένου κλαμπ;

Αν ναι,είμαι πρόθυμος να υπογράψω οτιδήποτε ενάντια στο Afer Sale Service και αντιπροσωπεία εντός ελλάδος.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα παιδες ηρεμια ... Προσωπικα δεν νομιζω οτι η δημιουργεια και η λειτουργια του forum ειναι αυτη ωστε να γινονται τετοιου ειδους κινησεις ... Αλλο η ενημερωση η παρουσιαση και η ανταλλαγη αποψεων και αλλο η ομαδικες διαμαρτηριες και τετοιου ειδους κινησεις κατω απο το ονομα του forum ... :sCo_hmmthink:

 

 

Ηλιας ...

Link to comment
Share on other sites

Ωπα παιδες ηρεμια ... Προσωπικα δεν νομιζω οτι η δημιουργεια και η λειτουργια του forum ειναι αυτη ωστε να γινονται τετοιου ειδους κινησεις ... Αλλο η ενημερωση η παρουσιαση και η ανταλλαγη αποψεων και αλλο η ομαδικες διαμαρτηριες και τετοιου ειδους κινησεις κατω απο το ονομα του forum ... :sCo_hmmthink:

 

 

Ηλιας ...

 

Κάτω απο το όνομα πολλών κατόχων Audi και όχι κάτω απο το όνομα του φόρουμ,προς θεού.

Δεν μας νοιάζει ή μάλλον καλύτερα,δεν με νοιάζει να μπω κάτω απο το όνομα του φόρουμ

για μια τέτοια επιστολή,αλλά να συνυπάρξω μαζί με άλλους κατόχους ενός αυτοκινήτου

Audi σε μια τέτοια επιστολή.

 

ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση το φόρουμ δε φέρει για οποιαδήποτε κίνηση μας/μου,η κάθε άποψη και κίνηση

είναι ευθύνη του καθενός.

 

Ελπίζω να ξεκαθαρίζεται το τοπίο,ας συμπληρώσει κάποιος απο την διοικητική ομάδα αν κάτι

τέτοιο βλάπτει κατά κάποιο τρόπο το φόρουμ.Το αν συμφωνήσουμε δηλαδή για μια τέτοια επιστολή

προς την "μαμά" εταιρία χωρίς να περιλαμβάνουμε το όνομα του φόρουμ αν αυτό επιφέρει κάποιες

ευθύνες στο AudiSportsClub.gr.Αν ναι τότε παρακαλώ ελεύθερα σβείστε και το reply μου που αναφέρει

ή συμφωνεί σε κάτι τέτοιο.

 

Η επιστολή θα είναι καθαρά απο μια "ομάδα"/"σύνολο κατόχων Audi" προς την "μαμά" εταιρία.

 

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προσωπικά (το τονίζω) συμφωνώ με την ουσία του θέματος. Δυστυχώς είμαι πλήρως απογοητευμένος από όλο το δίκτυο και τα συνεργεία της Audi στην Ελλάδα (όσα έχω επισκεφθεί δηλαδή). Όμως, όπως πολύ καλά καταλαβαίνετε, μια τέτοια επιστολή δεν μπορεί να αποσταλεί μέσω του φόρουμ, καθώς αυτό αποτελεί μέσο για να τα λέμε και όχι για να υποκαθιστούμε τα δικαιώματα του καταναλωτή - αγοραστή και απογοητευμένου κατόχου, ή του Δικαστή.

 

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Κάτω απο το όνομα πολλών κατόχων Audi και όχι κάτω απο το όνομα του φόρουμ,προς θεού.

 

Το αν συμφωνήσουμε δηλαδή για μια τέτοια επιστολή

προς την "μαμά" εταιρία χωρίς να περιλαμβάνουμε το όνομα του φόρουμ αν αυτό επιφέρει κάποιες

ευθύνες στο AudiSportsClub.gr.

 

Η επιστολή θα είναι καθαρά απο μια "ομάδα"/"σύνολο κατόχων Audi" προς την "μαμά" εταιρία.

 

 

Συμφωνω απολυτα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναρωτιέμαι, ως Club, με τις υπογραφές εκατοντάδων (ίσως και χιλιάδων) μελών, δε μπορούμε να στείλουμε μια κοσμιότατη επιστολή στη μαμά AUDI και να τους περιγράψουμε τι αντιμετωπίζουμε εδώ στο After Sales Service τους? Άλλο ένα e-mail ενός δυσσαρεστημένου "ιδιότροπου" πελάτη και άλλο μια τέτοια κίνηση.

Για αυτο αναφερωμουν Stamp , ChRiS82 ...

Αν δεν κανω λαθος εισασταν συμφωνοι πιο πανω ... :sCo_hmmthink:

Μαλλον απο την αγανακτηση και το θυμο προς το δικτυο και τα συνεργεια της Audi ... ;)

 

 

Ηλιας ...

Edited by kenzo
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο αναφερωμουν Stamp , ChRiS82 ...

Αν δεν κανω λαθος εισασταν συμφωνοι πιο πανω ... :sCo_hmmthink:

Μαλλον απο την αγανακτηση και το θυμο προς το δικτυο και τα συνεργεια της Audi ... ;)

 

 

Ηλιας ...

 

Ακριβως Ηλια,Ημασταν γεματοι απο αγαπη και πορωση για το συγκεκριμενο αυτοκινητο τα οποια ομως δωσαν την θεση τους στην αγανακτηση και την οργη για τα σερβις της Audi.

Θελω μονο να διαμαρτυρηθω καπου και να πιασουν τοπο τα λογια μου...

Link to comment
Share on other sites

Όμως, όπως πολύ καλά καταλαβαίνετε, μια τέτοια επιστολή δεν μπορεί να αποσταλεί μέσω του φόρουμ.......

 

Δημήτρης

 

Οπότε είμαστε οκ κάτω απο τα λεγόμενα μου παραπάνω;

 

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ρώτησα εχθές μου είπαν ότι υπάρχει

ένα προχθεσινό recall κάτι που έχει να κάνει με τον εκκεντροφόρο

καθώς επίσης και ένα παλαιότερο σχετικό με την οροφή (για στεγανότητα).

Link to comment
Share on other sites

Η ενημερωση που ειχα ηταν για 1 recall, σχετικα με ενα βαλβιδακι πιεσης λαδιου , που ειναι στον εκκεντροφορο!

Εχουν παραγγειλει τα ανταλλακτικα και τα περιμενουν! Οποτε οταν ερθουν παω για αλλαγη!

Λογικα χωρις κοστος!;;

Link to comment
Share on other sites

 

Λογικα χωρις κοστος!;;

Λογικα ας φροντιζαν απο την αρχη που εγινε η αγορα του αυτοκινητου να το ειχε :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Η ενημερωση που ειχα ηταν για 1 recall, σχετικα με ενα βαλβιδακι πιεσης λαδιου , που ειναι στον εκκεντροφορο!

Εχουν παραγγειλει τα ανταλλακτικα και τα περιμενουν! Οποτε οταν ερθουν παω για αλλαγη!

Λογικα χωρις κοστος!;;

Όταν ρώτησα μου είπαν ότι δεν θα χρεωθώ κάτι και για τα 3 recall που έχουν το αυτοκίνητο μου

MMI, ηλιοροφή, και αυτό το τελευταίο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα παιδια!!να ρωτησω το recall ποιας χρονολογιας Α4 αφορουν..Του πατερα μου ειναι 02\10..περισυ δηλαδη!

ΑΑαα κ κατι αλλο!!Μπραβο γιατι ξερετε σχεδον τα παντα!!Χαρη σε σας εχω μαθει αρκετα για το αμαξι και κανω τον εξυπνο στο πατερα μου,χιχι..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα παιδια!!να ρωτησω το recall ποιας χρονολογιας Α4 αφορουν..Του πατερα μου ειναι 02\10..περισυ δηλαδη!

ΑΑαα κ κατι αλλο!!Μπραβο γιατι ξερετε σχεδον τα παντα!!Χαρη σε σας εχω μαθει αρκετα για το αμαξι και κανω τον εξυπνο στο πατερα μου,χιχι..

Καντε ενα τηλεφωνημα στην αντιπροσωπεια που πηρατε το αμαξι,

που εχει τον αριθμο πλαισιου του αυτοκινητου, για να μαθετε! :new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

Η ενημερωση που ειχα ηταν για 1 recall, σχετικα με ενα βαλβιδακι πιεσης λαδιου , που ειναι στον εκκεντροφορο!

Εχουν παραγγειλει τα ανταλλακτικα και τα περιμενουν! Οποτε οταν ερθουν παω για αλλαγη!

Λογικα χωρις κοστος!;;

από τη στιγμή που είναι recall (ανάκληση από την μαμά εταιρία για ένα ανταλλακτικό ή πρόγραμμα που βρήκαν ότι είναι ελαττωματικό), λογικά είναι χωρίς κόστος.

Μπορείς βέβαια για σιγουριά να τηλεφωνήσεις να μάθεις. :sHa_thumbgoodjob:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ρώτησα εχθές μου είπαν ότι υπάρχει

ένα προχθεσινό recall κάτι που έχει να κάνει με τον εκκεντροφόρο

καθώς επίσης και ένα παλαιότερο σχετικό με την οροφή (για στεγανότητα).

 

O φίλτατος strivis το αναγράφει στα στοιχεία του,εσύ μιλάς για το Β8 μοντέλο;

Παίζει και αυτό το καινούργιο recall να έχει να κάνει με κάτι τέτοιο,γιατί μου

ανέφεραν στην karenta όπως προείπα για κάτι που έχει να κάνει με την πίεση του

λαδιού,στον δότη στροφών ( εκκεντροφόρος; ),προφανώς.

Edited by ChRiS82
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

πήρα και εγώ τηλ εδώ στην Λάρισα για το Α5 μου και μου είπαν ότι μόλις σήμερα βγήκε ένα recall που με αφορά για "την αλλαγή μίας βαλβίδας" (??) και ότι έχουν παραγγείλει τα ανταλλακτικά. Μου είπαν να ξαναπάρω τηλ στο τέλος της επόμενης εβδομάδας. Ευγενέστατοι κατά τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγώ τηλ εδώ στην Λάρισα για το Α5 μου και μου είπαν ότι μόλις σήμερα βγήκε ένα recall που με αφορά για "την αλλαγή μίας βαλβίδας" (??) και ότι έχουν παραγγείλει τα ανταλλακτικά. Μου είπαν να ξαναπάρω τηλ στο τέλος της επόμενης εβδομάδας. Ευγενέστατοι κατά τα άλλα.

 

Εγω μετα απο 4 τηλεφωνηματα στο Βολο και δυο μερες αναμονη δεν εχω λαβει καμια απαντηση...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!

Link to comment
Share on other sites

5o τηλεφωνημα συνεργειο στο Βολο

Με πληροφορησε οτι η τεχνικη ανακληση που αφορα το αμαξι μου ειναι η 15D6 και αφορα αλλαγη στο ρουλεμαν της καδενας.ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ.ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΑ ΑΔΑΗΣ ΚΑΙ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ!!!

 

6ο τηλεφωνημα συνεργειο Καρεντα

Πληροφορηθηκα οτι η recall αφορα την βαλβιδα χρονισμου.

 

7ο τηλεφωνημα συνεγειο στο Κιλκις

Δεν μπορεσε να μου απαντησει γιατι οπως μου ανεφερε δεν ειναι πια εξουσιοδοτημενο συνεργειο Audi. Πριν 2 μερες ομως δωσαν ολες τις πληροφοριες για την ανακληση στον κολλητο μου Chris.

 

8ο τηλεφωνημα συνεργειο Μανδυλα

Με πληροφορησαν οτι η recall αφορα τον κυλινδρο χρονισμου.

 

9ο τηλεφωνημα συνεργειο ΕΤΕΑ

Ειχα πιστευω την πιο εγκαιρη ενημερωση (και μαλιστα απο γυναικα). Πληροφορηθηκα οτι η recall αφορα τον ρυθμιστη μεταβλητου χρονισμου εκκεντροφορου, οτι η διαδικασια συμφωνα με τις οδηγιες του εργοστασιου κραταει περιπου 2 ωρες και τα ανταλλακτικα που παραγγελνουν ειναι 1 γεφυρα εδραιωσεως, 2 τσιμουχακια και 1 στρογγυλη αλενόβιδα. Η διαδικασια αυτη ειναι εντελως δωρεαν για τους ιδιοκτητες των αυτοκινητων.

 

10ο τηλεφωνημα συνεργειο στις Σερρες

Την πρωτη φορα μου ειπαν οτι η ανακληση ηταν πολυ ''φρεσκια'' και δεν ειχαν καθολου πληροφοριες. Μετα απο 30 λεπτα με πηραν ξανα και μου ειπαν οτι αφορα το ρουλεμαν του εκκεντροφορου.

 

 

Πιστευω οτι δεν χρειαζεται να σας εκφρασω την αγανακτηση μου για το δικτυο after sale της πολυαγαπημενης μας audi...

 

Αν υπαρχει καποιος τεχνικος στο φορουμ που μπορει να μου πει τι ακριβως θα ανοιξουν και κατα ποσο θα επεμβουν στον κινητηρα συμφωνα με τις οδηγιες της ΕΤΕΑ ειναι ευσπροδεκτος και τον ευχαριστω εκ των προτερων...

Edited by Stamp
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.