Jump to content

LED ΦΩΤΑ ΠΙΝΑΚΙΔΑΣ - ΠΛΑΦΟΝΙΕΡΑΣ


Recommended Posts

Οχι γιατι δεν ξερω πως μπορει να γίνει αυτο!δεν εχει κάποιο καλώδιο!απλα τα τοποθετείς κ ακουμπάνε στις επαφές που ειναι πάνω στο πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια συγνωμη κιολας βλεπω κατεβατες σελιδες για τα λεδ τις πινακιδας σωστα ; Εγω απο το εβαυ πηρα και ειναι τελεια καννενα σφσλμα τα εχω κατα ευχαριστηθει μακαρι να ειχα ακομη το σελερ να το ποσταρα εδω

Link to comment
Share on other sites

Κώστα ίσως αυτα που πήρες να ειναι after market εταιρία που εχουν πάνω canceler για το canbus!αυτα που πήρα υποτίθεται ειναι original Audi και προφανώς δεν εχουν canceler γιατι δεν πιστεύω οτι προορίζονται για Α3 μιας και δεν βγαίνει με λεντ εργοστασιακό!

Ας μου πει λοιπόν κάποιος που γνωρίζει απο προγραμματισμό αν μπορει να διαγραφεί μόνιμα το σφάλμα!το αισθητικό αποτέλεσμα ειναι καταπληκτικό το μπιπ ομως εκνευριστικό...

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη μαλλον εχουν κανσελερ γιατι ποτε δεν μξυ εβγαλε σφαλμα και απο φως πραγματικα ειναι τελειο . Θα μου πεις αντικειμενικο το τελειο για τον καθενα αλλα πιστευω επειδη εζω δει πολλα καγκουρεικα συγνωμη για την εκφραση ειναι πραγματικα αντιπροσωπευτικο του αμαξιου

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Έχει βρει τλκ κανένας led canbus για πινακίδα που δεν βγάζει σφάλμα? ότι έχω δοκιμάσει από κινέζικα βγάζει σφάλμα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά κάποια led πινακίδας που να μην βγάζουν σφάλμα σέ a3 του 2009 έχει βρει κανείς?? Αυτά που λένε γνήσια τά έχει δοκιμάσει κανείς???

Link to comment
Share on other sites

ΈΧεις ψάξει με VCDS μήπως υπάρχει ρύθμιση για τοποθέτηση LED στην πινακίδα όπως γίνεται στα Golf VII? Αλλάζεις τύπο λάμπας από κανονική σε LED και δεν πετάει σφάλμα

Link to comment
Share on other sites

Όχι.Ειχα ρωτήσει στο συνεργείο αν υπάρχει κάποια ρύθμιση αλλά δεν ήξερε.


Μην εμπιστεύεσαι συνεργεία, ξέρεις πόσα μου έχουν πει ότι δε γίνονται αλλά τα έκανα; Πχ έγχρωμο καντράν

Στην αντιπροσωπεία κάνουν μόνο ότι επιτρέπει η μαμά εταιρία χωρίς πληροφορίες για αλλαγές/μετατροπές

Ψάξε internet

Στάλθηκε από το Jelly-Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολους . 

εγω τοποθετησα αυτα

https://www.aliexpress.com/item/6000k-18LED-License-Number-Plate-Light-Lamp-White-For-Audi-A3-S3-A4-S4-B6-B7/32655774982.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dUjgnGf

χωρις κανενα error στο dashboard. λογω του οτι εχουν ενσωματομενη την αντισταση των 100ohm που απαιτειται . 

 

Τα αφαιρεσα ομως μετα απο λιγο λογω

1. "εβγαζαν" πολυ δυνατο φως για τα γουστα τα δικα μου. ηταν σαν να ειχα ενα προβολεα μονιμο κατω στο οδοστρωμα &

2. ανεβαζαν πολυ μεγαλη θερμοκρασια λογω της εσωτερικης αντιστασης και φοβαμαι οτι με τον χρονο θα ελιωνε η πλαστικη εσωχη που κουμπωνουν τα φωτακια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2019 at 7:44 AM, kostas-k said:

 


Μην εμπιστεύεσαι συνεργεία, ξέρεις πόσα μου έχουν πει ότι δε γίνονται αλλά τα έκανα; Πχ έγχρωμο καντράν

Στην αντιπροσωπεία κάνουν μόνο ότι επιτρέπει η μαμά εταιρία χωρίς πληροφορίες για αλλαγές/μετατροπές

Ψάξε internet

Στάλθηκε από το Jelly-Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Εχεις φωτο απο το καντραν?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, olsi20 είπε
Εχεις φωτο απο το καντραν?

 

 

 

Ναι αμέ, λίγο θολή βέβαια αλλά το αποτέλεσμα φαίνεται, από Q3 μοντέλο του 2015 facelift, εμένα είναι του 2013

 

 

 

 

 

c9bb0b7f0b13e42b05123b70c7fd3dbf.jpg

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by kostas-k
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, kostas-k said:

 

 

 

Ναι αμέ, λίγο θολή βέβαια αλλά το αποτέλεσμα φαίνεται, από Q3 μοντέλο του 2015 facelift, εμένα είναι του 2013

 

 

 

 

 

c9bb0b7f0b13e42b05123b70c7fd3dbf.jpg

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ομορφο ... Good 

 

Εβαλες αλλο καντραν και εκανες κωδικοποιηση? η εκανες μετατροπη το δικο σου (2013) γιατι καπου ειχα διαβασει στο forum οτι καπου στο περιστερι κανουν μετατροπη το δικο σου σε face lift 

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2019 at 8:29 PM, gvava said:

Παιδιά κάποια led πινακίδας που να μην βγάζουν σφάλμα σέ a3 του 2009 έχει βρει κανείς?? Αυτά που λένε γνήσια τά έχει δοκιμάσει κανείς???

τα δοκιμασα εγω!πολυ ωραιο φως αλλα βγαζουν σφαλμα!μου ειπαν πως υπαρχει τροπος να παρακαμψω το check που κανει ο εγκεφαλος αλλα δυστυχως δεν ξερω πως να το κανω και δεν ξερω και καποιον που να ξερει να το κανει...μετα απο λιγο τα εβγαλα γιατι με κουρασε να ακουω το θορυβο στο καντραν καθε φορα που αναβω τα φωτα!

 

Link to comment
Share on other sites

τα οem led πινακιδας τα εχω βαλει στο Q5..κανενα απολυτως σφαλμα ειναι plug n play, υπολογισε κανενα 40-45αρι απο amazon.de

 

https://www.amazon.de/Audi-8K0052110-LED-Kennzeichenleuchten-Set/dp/B00TZXLHHS/ref=sr_1_17?ie=UTF8&qid=1550844064&sr=8-17&keywords=audi+led

Link to comment
Share on other sites

Στις 22/2/2019 στις 10:11 ΠΜ, olsi20 είπε

Ομορφο ... Good 

 

Εβαλες αλλο καντραν και εκανες κωδικοποιηση? η εκανες μετατροπη το δικο σου (2013) γιατι καπου ειχα διαβασει στο forum οτι καπου στο περιστερι κανουν μετατροπη το δικο σου σε face lift 

 

 

Επειδή είμαστε εντελώς off-topic, θα το συνεχίσουμε εδώ, ώστε αν ενδιαφερθεί και άλλο μέλος να μπορεί να το βρει.

Edited by kostas-k
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

βρηκα σε αναζητηση οτι μπανουν σε οεμ κωδικους αυτα https://www.cars-equipment.com/en/shop/license-plate-lights-2/oem-led-audi-license-plate-light/

και οτι με κωδικοποιηση μεσω vsds αναβουν χωρις σφαλματα, το εχει δοκιμασει κανεις με επιτυχια?

 

Link to comment
Share on other sites

 

On 2/22/2019 at 2:24 PM, Panagiotis01 said:

τα δοκιμασα εγω!πολυ ωραιο φως αλλα βγαζουν σφαλμα!μου ειπαν πως υπαρχει τροπος να παρακαμψω το check που κανει ο εγκεφαλος αλλα δυστυχως δεν ξερω πως να το κανω και δεν ξερω και καποιον που να ξερει να το κανει...μετα απο λιγο τα εβγαλα γιατι με κουρασε να ακουω το θορυβο στο καντραν καθε φορα που αναβω τα φωτα!

 

 

https://www.aliexpress.com/item/6000k-18LED-License-Number-Plate-Light-Lamp-White-For-Audi-A3-S3-A4-S4-B6-B7/32655774982.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dUb9raC

 

αυτα... χωρις error @ dashboard !

Link to comment
Share on other sites

OEM ledακια δυσκολα θα ταιριαξουν... Επισης μην ασχοληθειτε καν με led στις προυπαρχουσες θεσεις, βγαζουν σφαλματα και μια αναβουν και μια οχι.

 

Ειμαι με τα απο κατω led εδω και 2 χρονια... πολυ καλος φωτισμος και 0 σφαλματα.

 

https://www.ebay.com/itm/2pcs-Audi-LED-Licence-Number-Plate-Light-No-Error-A3-8P-RS3-A4-S4-A6-S6-4F-A8-Q7-/382892403577?hash=item59262a6b79

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.