Jump to content

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

μέλος του AUDIZINE έφτιαξε android που κρατάει τα εργοστασιακά functions γιατί σιχάθηκε τις κινεζιές....

https://rsnav.com/

και το forum http://www.audizine.com/forum/showthread.php/730317-B8-8-5-Native-Android-4-1-1-intergration

επίσης έφτιαξε πλαίσιο για b8 me την οθόνη όπως στο b9...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ περιμένω να κάνει κανα 2 αναβαθμίσεις πχ ηχος απο μαμα ραδιο και ηχος απο gps android ταυτοχρονα που θέλει να τελειώσει, και θα παω μάλλον για stock 7" ... αν και του B9 είναι κούκλα...

Θέλω να δώ τί έχει κάνει στο πλαίσιο και αν θελει μετατροπές !!!

έχει θεική κάμερα ο τύπος για μπροστά και 360 κάτω από τους πλαϊνούς καθρεφτες !!

λές και έιναι μαμα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι το project που νόμιζα ότι ναυάγησε, μπράβο το παλικάρι.

Πολύ θα ήθελα να δω την 10ρα από κοντά.

Το πλαίσιο δεν νομίζω να θέλει καμία μετατροπή.

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύει καλά, η τιμή του μου φαίνεται μια χαρά!!

Η 10αρα δεν νομίζω να δένει ομορφα στο αυτοκίνητο μας..

λέτε να κάνουμε μια κρούση για group buy???

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρα πολυ καλο project. και η οθονη με τις 7 ιντσες αλλα και η 10αρα. Η 10αρα ειδικα ειναι εντυπωσιακη σε χρηστικοτητα αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομα αν ταιριαζει στην εσωτερικη αρχιτεκτονικη του αυτοκινητου. Παντως τεχνολογικα το παει ενα βημα μπροστα! Ισως να πρεπει να δημιουργηθει στο προσεχες μελλον ενα group buy για να δουμε καλυτερες τιμες! επισης χρησιμο ειναι να μαθουμε και αν υπαρχει κανονικη υποστηριξη του προιοντος.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα να ωριμάσει.

7 πάντως σαν μέγεθος είναι κομπλέ , 10 οθονάρα  είναι αλλά αν δεν την δω από κοντά πως δένει με το ταμπλό δεν υπάρχει περίπτωση, όπως τη βλέπω στα βίντεο δεν μου κάθεται καλά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχουμε να περιμένουμε τίποτα από τον ανταγωνισμό Θοδωρή, στην καλύτερη θα εμφανίζονται οι ίδιες Κινέζες που η μια θα αντιγράφει την άλλη.

 

Η αγορά της οθόνης γίνεται από αποθήκη της Κίνας για να παραμείνει χαμηλά η τιμή.

 

Βασικό που δεν είναι ακόμα έτοιμο στην οθόνη, δεν δουλεύει το up down στο τιμόνι για να κάνεις next-prev στον player, εργάζονται λέει πάνω σε αυτό.

 

Για group buy είναι αναπόφευκτο το τελωνείο, μεμονωμένα μπορεί και να το γλιτώσουμε αν βοηθήσει  ο πωλητής.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το linkedin του πωλητη για μπορείτε να ρωτησετε και να του μιλησετε ...

https://www.linkedin.com/in/daniel-daehyun-kim-612ba061

Το έχει δώσει ο ίδιος για επικοινωνία.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν είναι κακιά η 10.25.

 

 

IMG_20171005_120357.jpg?9713507112707696

Κρυβει το κουμπι των αλαρμ εντελως, σαν μέγεθος παντως ειναι εντυπωσιακο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρυβει το κουμπι των αλαρμ εντελως, σαν μέγεθος παντως ειναι εντυπωσιακο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το αλαρμ το έχουν μεταφέρει από την αριστερά πλευρά της οθόνης, το μέγεθος όντως είναι εντυπωσιακό, εγώ πάντως δεν θα θυσιασω το όμορφο δέσιμο που έχει το ταμπλό μας και σίγουρα θα πάρω την 7 αρα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό ειναι.

Άταιριαστο με το υπόλοιπο ταμπλω, για τα δικα μου γούστα, επίσης.

Κώστα το σκέφτεσαι, έτσι;;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παντως αν και μου αρεσει η 10αρα δεν νομίζω οτι ταιριαζει με την χωροθεσια του ταμπλο. Θα αρκεστούμε σε 7αρα για να διατηρησουμε το στυλ του αυτοκινήτου

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό ειναι.

Άταιριαστο με το υπόλοιπο ταμπλω, για τα δικα μου γούστα, επίσης.

Κώστα το σκέφτεσαι, έτσι;;

Δεν το σκέφτομαι, το έχω αποφασίσει :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εκτοςαπο τις καθαρα τεχνολογικες του ικανοτητες πάντως (wifi, Bluetooth, navigation, γενικα συνδεσιμοτητα και συμβατότητα) καλο θα ηταν να ξέρουμε και τις προδιαγραφες του σε θερμοκρασία υψηλή ή χαμηλη, υγρασια, αντοχή τυχον μπαταριας, σε σκονη, δυνατότητα αναβαθμισεων κλπ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτοςαπο τις καθαρα τεχνολογικες του ικανοτητες πάντως (wifi, Bluetooth, navigation, γενικα συνδεσιμοτητα και συμβατότητα) καλο θα ηταν να ξέρουμε και τις προδιαγραφες του σε θερμοκρασία υψηλή ή χαμηλη, υγρασια, αντοχή τυχον μπαταριας, σε σκονη, δυνατότητα αναβαθμισεων κλπ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θερμοκρασία τι να την κάνεις;

Υγρασία πόση να πάρει η καμπίνα σου; 

Σκόνη πόσο να πάρει; Αγροτικό B8  μπορεί να μπούκωνε  :sFun_nahnahna3:

Ένα ραδιόφωνο είναι με λειτουργικό android που απευθύνεται σε όλες τις χώρες του κόσμου, αν υπήρχε πρόβλημα με τις θερμοκρασίες και την υγρασία της Ελλάδος για άλλες χώρες θα ήταν ακατάλληλο .

Το θετικό είναι ότι εκτίθεται άνθρωπος δημόσια σε ένα από τα μεγαλυτέρα  forum  Audi, ακούει απόψεις-γνώμες-προβλήματα  μελών και αναβαθμίζει διορθώνει, τώρα αν μας πουλήσει ορολογιακή βόμβα και εξαφανιστεί από το forum απλά  την πατήσαμε.

Πάντως φαίνεται να έχει πολύ όρεξη το παλικάρι.

 

Θα καθυστερήσω κανένα μήνα σίγουρα να δω εξελίξεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην υποτιμάμε τη θερμοκρασία στην Ελλάδα. Τους καλοκαιρινους μηνες η θερμοκρασία ειναι υψηλη πόσο μαλλον στο εσωτερικό της καμπινας που εκτος απο τη θερμοκρασία περιβάλλοντος υπαρχει και η θερμοκρασια γενικώς απο τη λειτουργια των υποσυστηματων. Αν επικοινωνήσει καποιος για αγορα θα ηθελα να ρωτησει και αυτην την παράμετρο. Θα στειλω κι εγω ανάλογο email για διευκρινήσεις και θα ενημερωσω το φορουμ με τη σειρά μου. Σε καθε περιπτωση φαινεται πραγματικά καλη περίπτωση after market συστήματος!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το συγκεκριμένο προϊόν, είναι στην παρούσα φάση, το πολύ σε beta testing μορφή . Και επειδή από ότι κατάλαβα η εταιρεία αυτή είναι one man show, η υποστήριξη και η εξέλιξη του προϊόντος θα είναι στην καλύτερη περίπτωση αργή. Μπορεί βέβαια, να πάθει κάτι ο συγκεκριμένος, και όλο το project απλά να εξαφανιστεί.

 

Από εκεί και πέρα, και όταν πλέον θα έχει σταθεροποιηθεί το προϊόν, θα πρέπει κάποιος να αναλογιστεί και τι εγγύηση θα έχει αυτό στην Ελλάδα, και πόσο τελικά θα κοστίσει με τα μεταφορικά + τελωνείο (που είναι σίγουρο ότι θα περάσει, ακόμα και αν το έστελνε με ΕΛΤΑ πλέον). Λογικά το κόστος του θα είναι κοντά στα 750usd με τα μεταφορικά/τελωνείο. Μιας και μιλάμε πάλι για κινέζικη κατασκευή, αν πάθει κάτι (αρκετά πιθανό), θα πρέπει να το στείλει κάποιος Καναδά με δικά του έξοδα. Και μετά παίζει να ξαναπληρώσει τελωνείο, αν του επιστραφεί καινούργια συσκευή αντικατάστασης, παρότι δεν θα έχει τιμή (το έχω δει να γίνεται..!!)

 

Επίσης, μια ματιά στο Warranty/Legal λέει τα εξής ανησυχητικά:

 

1) Sound playback quality/noise issue may be unsatisfying depending on the vehicle(especially, alternator & grounds) conditions. A further software update may relieve the problem, but the noise elimination may only be possible by rewiring and adding an external noise isolator. 

 

2) Furthermore, any noise, humming, radio and electronic interference may occur depending on the vehicle condition, installation method, and operation. 

 

3) The device will draw power from your battery even if the motor has stopped. The screen may not turn off for a while even if you leave the vehicle and lock it. This is normal. The device will automatically turn off after 5 minutes of inactivity when it is not on ignition. 
 
4) We will try to do our best to solve problems for you, but we reserve rights to refuse any refund claims related to notified issues after 15 days of the reception, but an updated hardware replacement may be offered in future.

 

Προσωπικά θεωρώ πολύ ρίσκο την συγκεκριμένη αγορά για αυτά τα λεφτά.

 

Υ.Σ. Αισθητικά επίσης θεωρώ ότι οι 10" λύσεις είναι απλά ακατάλληλες για το στύλ του αμαξιού.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.