Jump to content

αλλαγή τιμονιού σε Α3 8Ρ


Recommended Posts

τότε γιατί το έβαλες?? σόρρυ που ρωτάω, αλλά να δώσεις τόσα χρήματα μόνο για μόστρα και σε τέτοιους καιρούς...δε ξέρω, ότι νομίζεις...

 

ελπίζω να ανακτήσεις έστω τις λειτουργίες φωνής και επιλογής σταθμών...

Ρε σεις ... Εχει λογική η μοντιφα ;;; Γουστάρεις το κανείς !!! Τόσο απλα ........δηλαδη αν δούλευαν τα χειρηστηρια θα ήταν μια καλή επένδυση ενώ τωρα δεν ειναι ;;; Ολα ειναι θέμα γούστου !! Εδώ εμείς ξηλώσαμε τα Φρενα μας και βάλαμε μεγαλύτερα ήταν λογικό ;;; Μια χαρά Φρενα είχαμε !!! Αυτα τα περί ασφαλείας τωρα που ειναι μεγαλύτερα τα λέω στη γυναίκα μου για να γλιτώσω την παντόφλα !!!! Χαχαχαχαχαχαχαχα εδώ άλλοι βγάζουν 18 άρες βάζουν 19αρες !!!!! Ολα ειναι παράλογα αλλα μας κάνουν λιγο περισσότερο ευτυχισμένους και χαρούμενους !!!!! Αυτή ειναι η δίκη μας ψυχοθεραπεία !!!! Άλλοι τρώνε τα λεφτά τους στα ναρκωτικά !!!! Εμείς επιλέξαμε να τα φάμε στο Αουντι και κάθε φορά που το βλέπουμε νιώθουμε κρυφά μια χαρά και μια περηφάνια και ένα θαυμασμό !!!!!!

 

 

Sent from my I phone

Edited by Χρήστος Dolbi
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις ... Εχει λογική η μοντιφα ;;; Γουστάρεις το κανείς !!! Τόσο απλα δηλαδη αν δούλευαν τα χειρηστηρια θα ήταν μια καλή επένδυση ενώ τωρα δεν ειναι ;;; Ολα ειναι θέμα γούστου !! Εδώ εμείς ξηλώσαμε τα Φρενα μας και βάλαμε μεγαλύτερα ήταν λογικό ;;; Μια χαρά Φρενα είχαμε !!! Αυτα τα περί ασφαλείας τωρα που ειναι μεγαλύτερα τα λέω στη γυναίκα μου για να γλιτώσω την παντόφλα !!!! Χαχαχαχαχαχαχαχα εδώ άλλοι βγάζουν 18 άρες βάζουν 19αρες !!!!! Ολα ειναι παράλογα αλλα μας κάνουν λιγο περισσότερο ευτυχισμένους και χαρούμενους !!!!! Αυτή ειναι η δίκη μας ψυχοθεραπεία !!!! Άλλοι τρώνε τα λεφτά τους στα ναρκωτικά !!!! Εμείς επιλέξαμε να τα φάμε στο Αουντι και κάθε φορά που το βλέπουμε νιώθουμε κρυφά μια χαρά και μια περηφάνια και ένα θαυμασμό !!!!!!

 

 

Sent from my I phone

συμφωνώ σε όλα εκτός από τα φρένα Χρήστο. (mod = ψάχνομαι συνέχεια τι να κάνω στο αμάξι και έχω και κάτι λεφτά που βαραίνουν την τσέπη μου τώρα :P )

 

Ο λόγος που έχουν μικρά φρένα τα φτηνότερα αμάξια είναι για λόγους budget συντήρησης (του ιδιοκτήτη που απευθύνονται) και του κόστους αρχικής τοποθέτησης του εργοστασίου (που θα ανεβάσουν την αγοραστική αξία του οχήματος).

Προσωπικά αν μπορούσα να έβαζα 12στονα και στο αμάξι της γυναίκας μου.

Ναι αν είσαι ήπιος οδηγός, μπορεί στην καθημερινότητα να μην καταλάβεις τη διαφορά, αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ στην έκτακτη περίπτωση θα κάνουν τη διαφορά στην απόσταση φρεναρίσματος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ σε όλα εκτός από τα φρένα Χρήστο. (mod = ψάχνομαι συνέχεια τι να κάνω στο αμάξι και έχω και κάτι λεφτά που βαραίνουν την τσέπη μου τώρα :P )

 

Ο λόγος που έχουν μικρά φρένα τα φτηνότερα αμάξια είναι για λόγους budget συντήρησης (του ιδιοκτήτη που απευθύνονται) και του κόστους αρχικής τοποθέτησης του εργοστασίου (που θα ανεβάσουν την αγοραστική αξία του οχήματος).

Προσωπικά αν μπορούσα να έβαζα 12στονα και στο αμάξι της γυναίκας μου.

Ναι αν είσαι ήπιος οδηγός, μπορεί στην καθημερινότητα να μην καταλάβεις τη διαφορά, αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ στην έκτακτη περίπτωση θα κάνουν τη διαφορά στην απόσταση φρεναρίσματος.

Ρε Συ Γιώργο .... Εδώ εγω έχω ψηθεί να βγάλω τα s4 και να βάλω 8 πιστόνα πάλι καλά δεν έχω λεφτά αυτή την στιγμή !!!

 

 

Sent from my I phone

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε Συ Γιώργο .... Εδώ εγω έχω ψηθεί να βγάλω τα s4 και να βάλω 8 πιστόνα πάλι καλά δεν έχω λεφτά αυτή την στιγμή !!!

 

 

Sent from my I phone

offtopic, αλλά αν με ρωτήσεις κι εγώ ψήνομαι για κάτι 8πίστονα και 12πίστονα που έχω δει, αλλά νομίζω ότι παραείναι υπερβολή για το setup που είμαι. :P

 

όχι ότι δε θα κάνουν τη διαφορά στο φρενάρισμα (είμαι 1000% σίγουρος ότι θα έχει και μόνο που θα "τσιμπάς" το φρένο), αλλά εμένα για να μπουν, θέλουν και σοβαρούς αποστάτες (1,5cm τουλάχιστον - 1,6 τους είχαμε βγάλει στο παρελθόν που είχα μετρήσει).

Αν ήταν πιο....plug and play όπως του S3, ίσως να είχαν ήδη μπει :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θελουμε και ψάξιμο με τον ανταπτορα. 4 διαφορετικοί τύποι. Πρέπει να μπει το οεμ ηχοσύστημα να δούμε τι δουλεύει απο τα κουμπιά, και μετά να δούμε τι εξοπλισμό έχει ακριβώς ακομα και τον ενισχυτή του woofer για να δούμε τι θα μπει!

Link to comment
Share on other sites

Θελουμε και ψάξιμο με τον ανταπτορα. 4 διαφορετικοί τύποι. Πρέπει να μπει το οεμ ηχοσύστημα να δούμε τι δουλεύει απο τα κουμπιά, και μετά να δούμε τι εξοπλισμό έχει ακριβώς ακομα και τον ενισχυτή του woofer για να δούμε τι θα μπει!

Βασικά πρέπει να το ενεργοποιησεις πρώτα μέσω vcds το πολυλειτουργικό αν δε ξέρεις πως μου λες και σου στέλνω την κωδικοποίηση

 

 

Sent from my I phone

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θελουμε και ψάξιμο με τον ανταπτορα. 4 διαφορετικοί τύποι. Πρέπει να μπει το οεμ ηχοσύστημα να δούμε τι δουλεύει απο τα κουμπιά, και μετά να δούμε τι εξοπλισμό έχει ακριβώς ακομα και τον ενισχυτή του woofer για να δούμε τι θα μπει!

 

Σήμερα το απόγευμα παράγγειλα τον αντάπτορα της Kenwood...ο οποίος είναι ίδιος αν έχεις μαμά ηχοσύστημα Chorus, Sympony ή Concert, οπότε μην το παιδεύεις πολύ!

 

Και μιας και λέω παράγγειλα τον αντάπτορα, ιδού και τα δικά μου τα χαϊρια:

 

post-16810-0-24338800-1469211264_thumb.jpg

 

 

Πέρασα κοστουμάκι:

- τιμόνι s-line perforated flat bottom black stitching

- λεβιές ταχυτήτων perforated punched red gear knob, black stitching της audi exclusive

 

Το μαλλί συνολικά πήγε ψηλά, γιατί άλλαξα και steering module (δεν είχα τελικά το σωστό), ενώ slip ring είχα την τελευταία έκδοση και πλεξούδα (airbag harness) αυτή που είχε πάνω το τιμόνι - τα ακούς Σταθάκο??? :chair:

 

Τέλος να αναφέρω ότι μπήκαν και τα ΚΑΠΑΚΙΑ για όσους κατάλαβαν!!! :sHa_wink3:

 

Ο επόμενος να πάρει σειρά....Audidis ετοιμάσου!! :P

 

Κρίμα μόνο που δεν έγινε group buy...θα γλυτώναμε κάποια χρήματα!

Edited by Prince_73
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα παράγγειλα τον αντάπτορα της Kenwood...ο οποίος είναι ίδιος αν έχεις μαμά ηχοσύστημα Chorus, Sympony ή Concert, οπότε μην το παιδεύεις πολύ!

 

Και μιας και λέω παράγγειλα τον αντάπτορα, ιδού και τα δικά μου τα χαϊρια:

 

attachicon.gifIMG_20160722_203222.jpg

 

 

Πέρασα κοστουμάκι:

- τιμόνι s-line perforated flat bottom black stitching

- λεβιές ταχυτήτων perforated punched red gear knob, black stitching της audi exclusive

 

Το μαλλί συνολικά πήγε ψηλά, γιατί άλλαξα και steering module (δεν είχα τελικά το σωστό), ενώ slip ring είχα την τελευταία έκδοση και πλεξούδα (airbag harness) αυτή που είχε πάνω το τιμόνι - τα ακούς Σταθάκο??? :chair:

 

Τέλος να αναφέρω ότι μπήκαν και τα ΚΑΠΑΚΙΑ για όσους κατάλαβαν!!! :sHa_wink3:

 

Ο επόμενος να πάρει σειρά....Audidis ετοιμάσου!! :P

 

Κρίμα μόνο που δεν έγινε group buy...θα γλυτώναμε κάποια χρήματα!

 

Μεγειά να τα χαίρεσαι ! Τελικά ισχύει ότι όσο σε πληγώνει, τόσο σε πωρώνει, έτσι ? Πρίγκιπα, αν δεν κάνω λάθος, εσύ δεν ήσουνα που είχες πάθει τη χοντρή ζημιά και έλεγες ότι θα το στείλεις να πάρεις άλλο εκτός vag ? Φιλικά πάντα και χωρίς παρεξήγηση . 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

κάπου διαβασα αλλα δε μπορω να το βρω τωρα ...οτι δουλεύουν οι ροδέλες αλλα οχι το mute ....(οταν πατας την ροδελα της φωνης) ...αυτος που εχει το προβλημα αν διαβαζει το μυνημα μου ας δοκιμασει την παρακατω κωδικοποιηση που βρηκα ...αν δουλέψει δουλεψε,,,εχει να κανει με το κουμπι των φωνητικών εντολων που σε εμας ειναι αχρηστο....

 

select

16 stering wheel

coding

long coding

byte1

bit3

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά να τα χαίρεσαι ! Τελικά ισχύει ότι όσο σε πληγώνει, τόσο σε πωρώνει, έτσι ? Πρίγκιπα, αν δεν κάνω λάθος, εσύ δεν ήσουνα που είχες πάθει τη χοντρή ζημιά και έλεγες ότι θα το στείλεις να πάρεις άλλο εκτός vag ? Φιλικά πάντα και χωρίς παρεξήγηση .

 

Θοδωρή ειναι αλήθεια και δεν το αρνούμαι...το αυτοκίνητο με "πλήγωσε" τόσο οικονομικά (κουράγιο, άλλες 2 δόσεις έμειναν) όσο και ψυχολογικά, νομίζοντας ότι έχω μια εκ των τριών κορυφαιων brands, όπου τέτοιες ζημιές ειναι ανεπίτρεπτες, ειδικά όταν προσεχείς και συντηρείς το όχημα τοςο πολυ όπως εγω....μεγάλη πλάνη!

 

Κοίταγα όντως πριν κανά δίμηνο να το σπρώξω τέλος του χρόνου, ή το 2017 και να πάρω κάτι σε Mercedes, Bmw ή κάτι σε Γιαπωνέζο....απο τη στιγμή που με τις μαλακιες της κυβέρνησης ανέβηκαν οι τιμές απο € 4000 - € 7000 μόνο απο φόρους, είπα τέλος, το κρατάω τουλάχιστον αλλά 3-4 χρόνια και βλέπουμε μετά...μέχρι και κ04 μπορεί να με δεις να κάνω, αν και η συνέχεια μάλλον με οδηγεί σε oem xenon lights...γενικά ψάχνομαι/τρώγομαι και εγω αυτόν τον καιρό...αλλαζω διαφορά μικροπράγματα στη ζωή μου, να δώσω έτσι μια νότα ότι παρά την κρισάρα, κάτι κινείται/γίνεται....μέχρι και γάτο υιοθέτησα στο σπίτι! Αλλά αυτό ειναι μια άλλη ιστορία!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

κάπου διαβασα αλλα δε μπορω να το βρω τωρα ...οτι δουλεύουν οι ροδέλες αλλα οχι το mute ....(οταν πατας την ροδελα της φωνης) ...αυτος που εχει το προβλημα αν διαβαζει το μυνημα μου ας δοκιμασει την παρακατω κωδικοποιηση που βρηκα ...αν δουλέψει δουλεψε,,,εχει να κανει με το κουμπι των φωνητικών εντολων που σε εμας ειναι αχρηστο....

 

select

16 stering wheel

coding

long coding

byte1

bit3

Χρήστο, οι φωνητικές εντολές δεν είναι άχρηστες σε εμάς. Εγώ που έχω βάλει το εργοστασιακό bluetooth μπορώ να κάνω κλήσεις με φωνητικές εντολές πατώντας το κουμπάκι στο τιμόνι. Επίσης αν προσθέσει κάποιος τον εγκέφαλο με το sds, έχει πολλές διαθέσιμες φωνητικές εντολές. Προυπόθεση πάντα είναι να έχει κάποιος και το εργοστασιακό bluetooth.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα παράγγειλα τον αντάπτορα της Kenwood...ο οποίος είναι ίδιος αν έχεις μαμά ηχοσύστημα Chorus, Sympony ή Concert, οπότε μην το παιδεύεις πολύ!

 

Και μιας και λέω παράγγειλα τον αντάπτορα, ιδού και τα δικά μου τα χαϊρια:

 

attachicon.gifIMG_20160722_203222.jpg

 

 

Πέρασα κοστουμάκι:

- τιμόνι s-line perforated flat bottom black stitching

- λεβιές ταχυτήτων perforated punched red gear knob, black stitching της audi exclusive

 

Το μαλλί συνολικά πήγε ψηλά, γιατί άλλαξα και steering module (δεν είχα τελικά το σωστό), ενώ slip ring είχα την τελευταία έκδοση και πλεξούδα (airbag harness) αυτή που είχε πάνω το τιμόνι - τα ακούς Σταθάκο??? :chair:

 

Τέλος να αναφέρω ότι μπήκαν και τα ΚΑΠΑΚΙΑ για όσους κατάλαβαν!!! :sHa_wink3:

 

Ο επόμενος να πάρει σειρά....Audidis ετοιμάσου!! :P

 

Κρίμα μόνο που δεν έγινε group buy...θα γλυτώναμε κάποια χρήματα!

Πρίγκηψ καλοφόρετο ρε φίλε :JC_doubleup:

 

Να το χαρείς ρε φίλε όσο δε πάει!

 

Δε μου λες, τελκά εγκέφαλο τον F ήθελες αντί τον K??

 

Αν έχεις κρατήσει φωτό από τον αντάπτορα (αφού είναι φορεμένα όλα τώρα) για ανέβασε να δούμε.

 

Μμμμ...καπάκια χαχαχαχα!

 

Έρχεται και η δική μου ώρα...να έχω και εγώ perforated τιμόνι πέρα από την πλάτη μου :sHa_hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρίγκηψ καλοφόρετο ρε φίλε :JC_doubleup:

 

Να το χαρείς ρε φίλε όσο δε πάει!

 

Δε μου λες, τελκά εγκέφαλο τον F ήθελες αντί τον K??

 

Αν έχεις κρατήσει φωτό από τον αντάπτορα (αφού είναι φορεμένα όλα τώρα) για ανέβασε να δούμε.

 

Μμμμ...καπάκια χαχαχαχα!

 

Έρχεται και η δική μου ώρα...να έχω και εγώ perforated τιμόνι πέρα από την πλάτη μου :sHa_hehe:

 

Στάθη αδελφέ μου να είσαι καλά, σε ευχαριστώ για τις ευχές σου! Αντεύχομαι και στα δικά σου και γρήγορα - η τοποθέτηση, βάλε και το slip ring που πιθανόν θέλεις εσύ (αν βέβαια έχεις το revision που τελειώνει σε "C" ούτε αυτό δε θες) δεν είναι πάνω από 15 λεπτά!! Ο μάστορας σε εμένα φαντάσου, ούτε τη μπαταρία δεν αποσύνδεσε από το αυτοκίνητο, τα έκανε όλα γρήγορα και προσεκτικά!

 

Τον αντάπτορα για το kenwood δεν τον έβαλα ακόμη, τον παρήγγειλα και Δευτέρα ή Τρίτη το αργότερο το βάζω και αυτό και τελειώνω...παραθέτω ink που βρήκα και φωτογραφία:

 

http://www.caraudiodirect.co.uk/ctsad002-2-can-bus-steering-control-adaptor

 

post-16810-0-74159900-1469291161_thumb.jpg

 

Ο εγκέφαλος του τιμονιού που έβαλα (είχε ο μάστορας διαθέσιμο, μεταχείρο φυσικά, αλλά σαν καινούργιο) τελειώνει σε "Κ" και είναι αυτός που μπαίνει στα f/l, όχι στο δικό σου...εσύ με τον "F" θα παίξεις και όλα καλά - πλεξούδα θα αφήσεις αυτή του τιμονιού σου, μη χρησιμοποιήσεις αυτή που αγόρασες, πιθανότατα να μην κάνουν κάποια ακροφύσια στον αερόσακο...

 

Καλές βουτιές και όταν γυρίσεις να τα πούμε, έτσι???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, οι φωνητικές εντολές δεν είναι άχρηστες σε εμάς. Εγώ που έχω βάλει το εργοστασιακό bluetooth μπορώ να κάνω κλήσεις με φωνητικές εντολές πατώντας το κουμπάκι στο τιμόνι. Επίσης αν προσθέσει κάποιος τον εγκέφαλο με το sds, έχει πολλές διαθέσιμες φωνητικές εντολές. Προυπόθεση πάντα είναι να έχει κάποιος και το εργοστασιακό bluetooth.

Ακριβώς! Το ίδιο συμβαίνει και με το rnse με το ΟΕΜ ΒΤ. Αρκεί να έχεις sds και ΒΤ.

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Δημητρη. Άλλαξες τιμόνι με αερόσακο και δεν έβγαλε πόλο ;;

 

 

Δημήτρης

Ούτε σε έμενα ο Φόνσος είχε βγάλει πόλο, έκανε διαδικασία όμως με vag πριν ξεκινήσει, φαντάζομαι απενεργοποίηση αερόσακου.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Δημητρη. Άλλαξες τιμόνι με αερόσακο και δεν έβγαλε πόλο ;;

 

 

Δημήτρης

 

Ακριβώς Δημήτρη, δεν ασχολήθηκε καν με τη μπαταρία, αν και του το ανέφερα από την αρχή για να αποφύγουμε...δυσάρεστα γεγονότα - μου είπε, μη σε νοιάζει, ξέρω τι θα κάνω...και δεν είναι κανένας τυχαίος μάστορας, ο mrd στην Αργυρούπολη είναι! 

 

Φαντάζομαι αν γινόταν κανένα ΜΠΑΜ, θα αναλάμβανε φυσικά την ευθύνη για την αντικατάσταση του αερόσακου - εμένα όμως θα μου χάλαγε τη διάθεση???

 

Παραθέτω side to side δυο fotos από το εσωτερικό του αμαξιού μου....μεγάλη διαφορά από την όψη μέχρι και την αίσθηση στα χέρια βρε παιδιά όντως!

 

ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ          ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ

 

post-16810-0-22925900-1469352630_thumb.jpg               post-16810-0-31909400-1469352722_thumb.jpg

Edited by Prince_73
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Άμα έκανε μπαμ θα αναλάμβανες να τον πας στο ΚΑΤ :)

Αλλάζει όλο το εσωτερικό φίλε, ειδικά όσοι είναι απο τετράκτινο η διαφορά είναι τεράστια.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σχολιάσω. Απλά αν τυχόν έσκαγε, ήθελες και αλλα ανταλλακτικά πέρα απο αερόσακο. Γνωρίζω ότι η οποια τυχόν αλλαγή αερόσακου γίνεται αποκλειστικά χωρις κανένα ηλεκτρικό φορτίο, αλλα ψιλά γράμματα.

 

 

Δημήτρης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άμα έκανε μπαμ θα αναλάμβανες να τον πας στο ΚΑΤ :)

Αλλάζει όλο το εσωτερικό φίλε, ειδικά όσοι είναι απο τετράκτινο η διαφορά είναι τεράστια.

 

Είναι ψηλός και γεροδεμένος ο μπαγάσας, δε ξέρω ποιος θα πήγαινε στο ΚΑΤ!!  :sHa_hehe:

 

Καλά από τετράκτινο απλό, σε τριάκτινο flat bottom με λειτουργίες, μιλάμε για ΤΗΝ πρόοδο!!! :sSc_eek:

Edited by Prince_73
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σχολιάσω. Απλά αν τυχόν έσκαγε, ήθελες και αλλα ανταλλακτικά πέρα απο αερόσακο. Γνωρίζω ότι η οποια τυχόν αλλαγή αερόσακου γίνεται αποκλειστικά χωρις κανένα ηλεκτρικό φορτίο, αλλα ψιλά γράμματα.

 

 

Δημήτρης

 

Δημήτρη έτσι είναι κανονικά, διαβάζοντας και εγώ ξένα topics και βλέποντας και διάφορα videos (youtube, ect) η μπαταρία αποσυνδέεται για ευνόητους λόγους - δε θέλω να σχολιάσω άλλο την επιλογή του να το τοποθετήσει με ρεύμα πάνω, ίσως η εμπιστοσύνη στις δεξιότητες του και στην εμπειρία του (το έχει κάνει πολλές φορές από ότι μου είπε), δε μπορώ να πω....ψιλά γράμματα δεν είναι σε καμία περίπτωση, εν πάσει περιπτώσει, τέλος καλό, όλα καλά!!

 

Ένας τρόπος υπάρχει βέβαια να μάθουμε αν είναι safe επιλογή---> να βάλουμε και του audidis με αυτόν τον τρόπο!!! τι λέτε???? (Στάθη εσύ μη μιλήσεις) :sHa_hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Δημήτρη εχω βαλει 5 τιμόνια σε μέλη, ας μην πειραματιστώ στου Σταθαρα ειναι καλό παιδί, μη φύγει με σκασμένο αερόσακο! Κρίμα ειναι!

 

 

Δημήτρης

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.