Jump to content

Recommended Posts

Αλλοι μου λενε οτι τα εργοστασιακα ειναι ΑΤΕ,αλλοι οτι ειναι Pagid.Εχω μπερδευτει δε ξερω ποιον να ακουσω.Επισης αλλοι μου λενε οτι και με τα brembo μια χαρα θα ειναι.Το μονο που με ενδιαφερει ειναι να μην εχω περιεργους θορυβους και σφυριγματα.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τα pagid είναι ισπανικά και σε καμία περίπτωση τα εργοστάσιακα τα οποία είναι ΑΤΕ. Μην βάλεις pagid εκτός και αν δεν έχεις πρόβλημα με το να ακούς σφύριγμα από τα πρώτα χιλιόμετρα στρωσιματος. Είναι επίσης και αρκετά μαλακό τακακι.

Sent from my TA-1021 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσυ φιλε ποια μου προτεινεις?Τα ΑΤΕ δηλαδη ειναι τα γνησια που βαζει η audi?Tι ειναι πιο καλα να τα παρω απο audi ή απο καταστημα με χαμηλοτερο κοστος?

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι ΑΤΕ, αλλά διατηρώ μια επιφύλαξη. Τελευταία, έχει διορθωθεί το σφύριγμα στις περισσότερες παρτίδες, ενώ παλιότερα, όπως αναφέρουν τα παιδιά, σφυρίζανε ακόμα και τα εργοστασιακά.

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Δημητρη,οπως και τα υπολοιπα παιδια για το χρονο και τις απαντησεις σας.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Παιδιά είναι να αλλάξω ,στο  s3 τα πίσω τακάκια.

Στην αντιπροσωπία που ρώτησα που είπαν 120 ευρω,τα οποια θεωρώ λίαν επιεικώς κλοπή...

Υπάρχει κάποιο ενδεδειγμένο brand να επιλέξω απ έξω,χωρις τα κουτάκια της Audi, οπου να είναι ίδιας ποιότητας /μη σφυράνε κτλ.και η τιμή να πατάει στη γη.

 

Είμαι σίγουρος ότι το υψηλο κόστος των Audi,δεν έχει να κάνει με τη ποιότητα ,ή κάποιο εξωτικό υλικό,αλλα καθαρά λόγο name...

 

-Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, aggelos1986 said:

Παιδιά είναι να αλλάξω ,στο  s3 τα πίσω τακάκια.

Στην αντιπροσωπία που ρώτησα που είπαν 120 ευρω,τα οποια θεωρώ λίαν επιεικώς κλοπή...

Υπάρχει κάποιο ενδεδειγμένο brand να επιλέξω απ έξω,χωρις τα κουτάκια της Audi, οπου να είναι ίδιας ποιότητας /μη σφυράνε κτλ.και η τιμή να πατάει στη γη.

 

Είμαι σίγουρος ότι το υψηλο κόστος των Audi,δεν έχει να κάνει με τη ποιότητα ,ή κάποιο εξωτικό υλικό,αλλα καθαρά λόγο name...

 

-Ευχαριστώ.

 

Ειχα βαλει ate πισω δεν θυμαμαι ποσο, φτηνα ηταν και δεν ειχα σφυριγματα ουτε τιποτα.

Οτι και να βαλεις δεν θα χεις θεμα, ferodo, trw, ate κτλ ολα κομπλε ειναι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, csaris said:

 

Ειχα βαλει ate πισω δεν θυμαμαι ποσο, φτηνα ηταν και δεν ειχα σφυριγματα ουτε τιποτα.

Οτι και να βαλεις δεν θα χεις θεμα, ferodo, trw, ate κτλ ολα κομπλε ειναι.

Έχει να κάνει με το ότι αναφερόμαστε στα πίσω?Ότι δηλαδή δεν είναι τόσο επιρρεπείς σε σφύριγμα.Μηπως το σφύριγμα που αναφέρετε παραπάνω στα ποστ,ειναι για τα μπροστινά?

 

Υ.Γ.Ασχετο αλλα θέλω να το πω καπου. 

Δεν μπορώ να ξεχάσω με τίποτα,στα 4πιστονα που είχα στο rallye,με ferrodo ds2500 υποτιθετε κορυφαίο.το σφύριγμα που βγάζαν σε απαλό άγγιγμα μονο,χωρις υπερβολές ξύπναγε πεθαμενο,μιλαμε έσπαζε τζαμαρίες ,στα φανάρια με κοιτούσαν όλοι καλα καλα!

Περασμένα μεγαλεία!!!

Edited by aggelos1986
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aggelos1986 said:

Έχει να κάνει με το ότι αναφερόμαστε στα πίσω?Ότι δηλαδή δεν είναι τόσο επιρρεπείς σε σφύριγμα.Μηπως το σφύριγμα που αναφέρετε παραπάνω στα ποστ,ειναι για τα μπροστινά?

 

Υ.Γ.Ασχετο αλλα θέλω να το πω καπου. 

Δεν μπορώ να ξεχάσω με τίποτα,στα 4πιστονα που είχα στο rallye,με ferrodo ds2500 υποτιθετε κορυφαίο.το σφύριγμα που βγάζαν σε απαλό άγγιγμα μονο,χωρις υπερβολές ξύπναγε πεθαμενο,μιλαμε έσπαζε τζαμαρίες ,στα φανάρια με κοιτούσαν όλοι καλα καλα!

Περασμένα μεγαλεία!!!

 

Τα ds2500 είναι πισταδορικα τακάκια που θες max performance... Και ότι είναι για πίστα δεν κάνει για δρόμο... Κλασσικό αυτό.

 

Φοράω 6πιστονα forge με ebc yellowstuff και το σφύριγμα ήταν ανυπόφορο. Ναι μεν όντως πολύ καλύτερα από τα redstuff που δεν σφυρανε αλλά τι να το κάνεις?

Edited by csaris
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, aggelos1986 είπε

Έχει να κάνει με το ότι αναφερόμαστε στα πίσω?Ότι δηλαδή δεν είναι τόσο επιρρεπείς σε σφύριγμα.Μηπως το σφύριγμα που αναφέρετε παραπάνω στα ποστ,ειναι για τα μπροστινά?

 

Υ.Γ.Ασχετο αλλα θέλω να το πω καπου. 

Δεν μπορώ να ξεχάσω με τίποτα,στα 4πιστονα που είχα στο rallye,με ferrodo ds2500 υποτιθετε κορυφαίο.το σφύριγμα που βγάζαν σε απαλό άγγιγμα μονο,χωρις υπερβολές ξύπναγε πεθαμενο,μιλαμε έσπαζε τζαμαρίες ,στα φανάρια με κοιτούσαν όλοι καλα καλα!

Περασμένα μεγαλεία!!!

Φόραω τα ds2500 μπρός πίσω και ειλικρινά δεν έχω κανένα τρίξιμο γιατί και εγώ κάτι τέτοιο περίμενα αλλά τίποτα.

Δίσκους πίσω έχουν αλλαχτεί ποτέ;

Edited by Shadow
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aggelos1986 είπε

Δεν έχουν αλλαχτεί ακόμη οι δίσκοι.Γιατι μπορεί να έχει σχέση ο δίσκος,με το σφύριγμα?

Κοίτα άν τα τακάκια τα αλλάζεις 2 φορά πίσω μπόρει και να έχουν φαγωθει ανομοιόμορφα.

Εγω προσωπικά άλλαξα δίσκους τακάκια μπρός πίσω.

Ate zimmerman πίσω τακάκια δίσκοι να σου βγεί ~170€ συν εργασία.

Edited by Shadow
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.