Jump to content

κατέβασμα παραθύρων με το κλειδί.....


Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα....ξεκινήσανε οι ζέστες!!!! :sSc_eek:

κ έχω ερώτηση....τι μπορώ να κανω ώστε να κατεβαίνουν τα παράθυρα με το κλειδί καθώς ξεκλειδώνω το αμάξι?

αυτό λειτουργεί με το συναγερνό ή πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι από το vag??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα....ξεκινήσανε οι ζέστες!!!! :sSc_eek:

κ έχω ερώτηση....τι μπορώ να κανω ώστε να κατεβαίνουν τα παράθυρα με το κλειδί καθώς ξεκλειδώνω το αμάξι?

αυτό λειτουργεί με το συναγερνό ή πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι από το vag??

Γινεται μονο με vcds/ vagcom.

Μια επιλογη ειναι στον εγκεφαλο άνεσης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν σε χρεώνουν Γιαννάρα, τότε άστο όταν κατέβεις Αθήνα, θα στο ενεργοποιήσουμε εμείς ;)

 

 

 

Δημήτρης

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο στις ρυθμίσεις του αυτοκινήτου από το MMI. Στο δικό μου είχε μια ρύθμιση για τις λειτουργίες του κλειδιού και ενεργοποιούσες το ανέβασμα/κατέβασμα των παραθύρων με παρατεταμένο πάτημα του κλειδιού. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στο Car Setup είναι, σε ένα άλλο τόπικ το λέγαμε 

 

http://forum.audisportsclub.gr/index.php/topic/19366-coming-home-leaving-home-without-rain-light-sensor/

 

Δες λίγο πιο κάτω στις απαντήσεις του τόπικ το λέμε είναι car settings > central locking > open front windows & open back

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτά τα καλά έχουν τα καινούρια μοντέλα. Πολλές επιλογές που παλιά ήθελες vcds, τις έχουν περάσει ως επιλογές στο ΜΜΙ. :)

 

 

 

ΥΓ: δεν ήξερα ότι έχει επιλογή για τα παράθυρα και προφανώς μου ξέφυγε στο topic που γράφτηκε.... :(  :sSig_busted:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτά τα καλά έχουν τα καινούρια μοντέλα. Πολλές επιλογές που παλιά ήθελες vcds, τις έχουν περάσει ως επιλογές στο ΜΜΙ. :)

 

 

 

ΥΓ: δεν ήξερα ότι έχει επιλογή για τα παράθυρα και προφανώς μου ξέφυγε στο topic που γράφτηκε.... :(  :sSig_busted:

 

Ενημερωτικά Γιωργάρα,στο Β8 όχι μόνο έχει να ενεργοποιήσεις την συγκεκριμένη λειτουργία,αλλά το κάνεις κει ξεχωριστά

για τα εμπρός/πίσω παράθυρα αλλά και την ηλιοροφή.Επιλέγεις τι θέλεις να ανοίγει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μηπως μπορεις να μου πεις σε ποιο μενου βρισκεται η ρυθμιση στο mmi ?

 

Δηλαδη εσυ πατας πλεον μια φορα το κουμπι για να το ξεκλειδωσεις ή να το κλειδωσεις απο το κλειδι και ταυτοχρονα κλεινουν /ανοιγουν αυτοματα τα παραθυρα ή πχ το πατας παρατεταμενα το κουμπι και το κρατας πατημενο μεχρι να ανοιξουν /κλεισουν ?

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μηπως μπορεις να μου πεις σε ποιο μενου βρισκεται η ρυθμιση στο mmi ?

 

Δηλαδη εσυ πατας πλεον μια φορα το κουμπι για να το ξεκλειδωσεις ή να το κλειδωσεις απο το κλειδι και ταυτοχρονα κλεινουν /ανοιγουν αυτοματα τα παραθυρα ή πχ το πατας παρατεταμενα το κουμπι και το κρατας πατημενο μεχρι να ανοιξουν /κλεισουν ?

Το δευτερο...πατας το κουμπι ξεκλειδωματος μια φορα κ ξεκλειδωνει...παρατεταμενο πατημα κατεβαινουν κ τα παραθυρα....το ιδιο γινεται κ στο κλειδωμα-ανεβασμα...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Μηπως υπαρχει καποιος τροπος μαλλον συγχρονισμος γιατι ενω το ειχα κανονικα να κατεβαινουν τα παραθυρα και να ανοιγει η ηλιοροφη εχει σταματησει να το κανει.. Στο ΜΜΙ ειναι κανονικα ενεργοποιημενο οπως πριν!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποιος τροπος μαλλον συγχρονισμος γιατι ενω το ειχα κανονικα να κατεβαινουν τα παραθυρα και να ανοιγει η ηλιοροφη εχει σταματησει να το κανει.. Στο ΜΜΙ ειναι κανονικα ενεργοποιημενο οπως πριν!

Κρατά για 30 δευτερόλεπτα πατημένα τα 2 κουμπιά των παραθύρων προς τη φορά που κλείνουν (αυτό κάνει σαν ρεσεταρισμα στον εγκέφαλο...) Ας με διορθώσει κάποιος αλλά σε ένα παρόμοιο πρόβλημα με είχε βοηθήσει περιμένω να μου πεις αν λειτούργησε

Edited by spirosdimos
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να το δοκιμασω χθες και λειτουργουσε κανονικα χωρις να κανω κατι... Τι να πω...ευχαριστω παντως! Αν ξανακολλησει θα δουμε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

κατέβασμα παραθύρων και κλείσιμο οροφής  https://www.stemei.de/pages/coding/audi-a3-8v/panorama-glasdach-komfortoeffnen.php

αλλά βλέπω είναι σε στάδιο κωδικοποίησης

κλείσιμο παραθύρων και οροφής σε περίπτωση βροχής  https://www.stemei.de/pages/coding/audi-a3-8v/regenschliessen-aktivieren.php

επίσης σε στάδιο  προγραμματισμού

Επίσης έχει και άλλα κολπάκια ολα εδω https://www.stemei.de/pages/coding/audi-a3-8v.php

Edited by HRAKLHS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.