Jump to content

Audi A3 1.8 TFSI Quattro IHI Turbo


Recommended Posts

 

Υ.Γ.: Περαν της πλακας, πρεπει να πηγαινει πολυ καλα ε; Μπηκα σε Leon tsi IHI φιλου και αν και \σε μπερδευε λιγο η γραμμικοτητα του, μαζευε πολυ γρηγορα χιλιομετρα...

 

Αυτό ακριβώς είναι το "πρόβλημα" της ΙΗΙ. Η γραμμικότητα. Και εννοείται ότι όσο ανεβαίνουν οι πιέσεις εντείνεται.

Με το κυκλωματάκι αυτό βελτιώνεται πολύ η κατάσταση και διατηρείς τη δυνατότητα, με το πάτημα ενός κουμπιού να είσαι ετοιμοπόλεμος. :sFi_dualpistols:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μετα απο καιρο χωρις να ασχοληθω και πολυ με καποια βελτιωση ειπα να προχωρησω σε αλλαγη φρενων.Ετσι λοιπον αγοραστηκαν φρενα απο Α3 3.2 σε πολυ καλη κατασταση και μεσα στην εβδομαδα ελπιζω να παρω κ δισκους κ τακακια μιας και αυτα που ειχε ειναι στη μεση και δεν θελω να τα βαλω πανω στους καινουριους δισκους.

Ευχαριστω πολυ το μελος Γιαννη [kalatzos] που μου βρηκε τις δαγκανες.. :sSig_goodjob:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πριν κανα μήνα αγοράστηκε navi και περάστηκε και αυτο και εδω να ευχαριστήσω τον Γιώργο [kavoura] για κάποια θέματα που είχα στο eBay .5152ac6f2151def1ffdf17e1d7534adb.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by mokasquatrro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τι κανεις ρε? Όλα αυτά δε βοηθάνε στις κόντρες!

χα χα χα...οντως και οι δυο μαζι βαριες ειναι :sCo_hmmthink: επρεπε να του παρω τις bremdo και να του εδινα τα ιδια λεφτα :sHa_hehe: :sHa_hehe:

Link to comment
Share on other sites

χα χα χα...οντως και οι δυο μαζι βαριες ειναι :sCo_hmmthink: επρεπε να του παρω τις bremdo και να του εδινα τα ιδια λεφτα :sHa_hehe: :sHa_hehe:

 ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ

Και πάλι ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ

Link to comment
Share on other sites

Σημερα λοιπόν πηγα κ περασα τα φρένα...απο τα 312 πηγα σε 345 με την ανάλογα δαγκάνα.θα φανεί κατα ποσο θα εχει διάφορα.9104318a8d72a54c8daf4c7a54c50b64.jpg34f7d97a211670da59cccf491e7e4544.jpgfecb4d40d8469bbb9c370f6544cc900a.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Σημερα λοιπόν πηγα κ περασα τα φρένα...απο τα 312 πηγα σε 345 με την ανάλογα δαγκάνα.θα φανεί κατα ποσο θα εχει διάφορα.9104318a8d72a54c8daf4c7a54c50b64.jpg34f7d97a211670da59cccf491e7e4544.jpgfecb4d40d8469bbb9c370f6544cc900a.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλορίζικα.......τεράστια διαφορά.Η μέρα με την νύχτα.........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mokas,για να πέρασες και εσύ 345 σε άσχημο δρόμο είσαι,σε παρασύρουν αδιάκοπτα μου φαίνεται :sHa_hehe:  

 

Φρενάρες και τις ζηλεύω,κάποια στιγμή,ίδωμεν και εμείς!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mokas,για να πέρασες και εσύ 345 σε άσχημο δρόμο είσαι,σε παρασύρουν αδιάκοπτα μου φαίνεται :sHa_hehe:  

 

Φρενάρες και τις ζηλεύω,κάποια στιγμή,ίδωμεν και εμείς!

 

Θα παρασυρθείς και εσύ και το ξέρεις. Μην αντιστέκεσαι :JC_cheesy:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mokas,για να πέρασες και εσύ 345 σε άσχημο δρόμο είσαι,σε παρασύρουν αδιάκοπτα μου φαίνεται :sHa_hehe:  

 

Φρενάρες και τις ζηλεύω,κάποια στιγμή,ίδωμεν και εμείς!

εγω μαλλον θα τους παρασυρω σε καμια μηχανικη βελτιωση γιατι ολοι μαμα ειναι ακομα :sHa_hehe: :sHa_hehe:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται Γιάννη μου ότι θα βελτιώσουμε και αυτό τον τομέα στου Χρήστου...

 

Υ.Γ.: Ο μπριζας... χαχχαχαα

 

Να φέρω αύριο μαζί μου κανένα δωράκι :whistling: ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

20mm μπορεί αλλά 2 δύσκολα!!!! χαχαχαχααχα πολύ ωραία εδειξε αρκεί να μην χαλάει σε κοπάνημα και απόσβεση ανάρτησης!!!!!!

Σωστη η παρατηρηση Δημητρη.2 με 3 ποντους επεσε χωρις να εχω κανενα προβλημα και με ζαντες ΕΤ 45.βεβαια τα εργοστασιακα αμορτισερ γρηγορα θα τα φτησουν εχουν ηδη 90.000χλμ οποτε το εχω μεσα στο προγραμμα να αλλαξω αμορτισερ χαμηλωματος.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχουν βρε φιλαράκι τα 312 με τα 345? Έπρεπε η κίνηση να γίνει καιρό πριν... καλορίζικα και καλά φρεναρισματα...

Οντως Γιώργο σημερα που χρειάστηκαν τα φρένα στο περιφερειακό που ημουν πραγματικά εχουν μεγαλη διάφορα.δε το περίμενα τόση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οντως Γιώργο σημερα που χρειάστηκαν τα φρένα στο περιφερειακό που ημουν πραγματικά εχουν μεγαλη διάφορα.δε το περίμενα τόση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πές τα Λευτέρη γιατί όταν τα έλεγα σε μερικούς μου έλεγαν εντάξει μωρε πόσο διαφορά θα έχουν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.