Jump to content

EURODYNE


Recommended Posts

πρεπει να παιξεις με τις ρυθμισεις στο gain & full boost ωστε νσ μην κανει over αλλα να κραταει στσθερα 1.25. αυτο γιανα αποφυγεις τυχον ζημιες

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να παιξεις με τις ρυθμισεις στο gain & full boost ωστε νσ μην κανει over αλλα να κραταει στσθερα 1.25. αυτο γιανα αποφυγεις τυχον ζημιες

Το περίεργο ειναι οτι οταν το εχω εντελώς κλειστό κανει 1.25 μου ειπε το πολυ 1.28 πριν που το είδα ανέβασε 1.4

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει νοημα να εχεις κλειστο το greddy γιατι μονο με αυτο ελεγχεται πλεονη πιεση και οχι με τη Ν75 που ειναι απλως πριζωμενη για να μην βγαζει σφαλμα. Αν ειχες external θα ελεγχοταν η πιεση απ,το ελατηριο της,τωρα με κλειστο boost controller η πιεση ανοιγει οπου να,ναι δηλ μπορει καινα περασεις το 1.4 Αρα μονιμα ανοιχτο το greddy κσι σωστη ρυθμιση ωστε να μην κανει overboost

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει νοημα να εχεις κλειστο το greddy γιατι μονο με αυτο ελεγχεται πλεονη πιεση και οχι με τη Ν75 που ειναι απλως πριζωμενη για να μην βγαζει σφαλμα. Αν ειχες external θα ελεγχοταν η πιεση απ,το ελατηριο της,τωρα με κλειστο boost controller η πιεση ανοιγει οπου να,ναι δηλ μπορει καινα περασεις το 1.4 Αρα μονιμα ανοιχτο το greddy κσι σωστη ρυθμιση ωστε να μην κανει overboost

Εχω external και νομίζω το έχει στο 0,9 αλλα στο of με ειπε 1.25 ποιο κάτω δεν πάει με αυτό το ελατήριο ενω με ανοιχτό πάλι 1.25 αλλα μπορεί σηκώνει πάρα απο ιτι κλειστό

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κώστα τελικά ακόμα δεν έχει διορθωθεί το πρόγραμμα; Τόσο καιρό τί κάνετε ρε σύ; Άντε να πιούμε καφέ απο κοντά να μας δείξεις το αμάξι σου.

Ο Μόκας περιμένει να σε εκτελέσει...! :sHa_hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κώστα τελικά ακόμα δεν έχει διορθωθεί το πρόγραμμα; Τόσο καιρό τί κάνετε ρε σύ; Άντε να πιούμε καφέ απο κοντά να μας δείξεις το αμάξι σου.

Ο Μόκας περιμένει να σε εκτελέσει...! :sHa_hehe:

Ακομη φιλε 1,5 μηνα περίμενα να μου το κανουν αλλο τοσο περιμένω να μου διορθώσουν τα λαμπάκια, το esp που δεν δουλεύει και ειναι μονινα αναμένω και το ρελαντί, εχω φτάσει στα ορια μου, εχω πληρώσει το πρόγραμμα και εχω μισό πρόγραμμα, απο βδομάδα αν δεν γίνει θα προβω σε αλλες ενέργειες, δεν γίνεται αλλιώς δεν μπορώ να ελέγξω τα νεύρα μου θα δειρω κανέναν

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κώστα τελικά ακόμα δεν έχει διορθωθεί το πρόγραμμα; Τόσο καιρό τί κάνετε ρε σύ; Άντε να πιούμε καφέ απο κοντά να μας δείξεις το αμάξι σου.

Ο Μόκας περιμένει να σε εκτελέσει...! :sHa_hehe:

Μη τα βάζετε με την φωτοβολίδα του Μοκα !!! Εγώ το είδα και φοβήθηκα !!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακομη φιλε 1,5 μηνα περίμενα να μου το κανουν αλλο τοσο περιμένω να μου διορθώσουν τα λαμπάκια, το esp που δεν δουλεύει και ειναι μονινα αναμένω και το ρελαντί, εχω φτάσει στα ορια μου, εχω πληρώσει το πρόγραμμα και εχω μισό πρόγραμμα, απο βδομάδα αν δεν γίνει θα προβω σε αλλες ενέργειες, δεν γίνεται αλλιώς δεν μπορώ να ελέγξω τα νεύρα μου θα δειρω κανέναν

Έχεις φυσικά απόλυτο δίκιο αλλά αυτές οι καταστάσεις μόνο με ψύχραιμια λύνονται

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις φυσικά απόλυτο δίκιο αλλά αυτές οι καταστάσεις μόνο με ψύχραιμια λύνονται

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι να κάνω ρε φιλε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το external το έχουν συνδέσει σωστά;

Το ακούς να ανοίγει;

Ναι σωστά είναι το ακούω κανονικά και οχι μονο εγω και

ολοι η γειτονιά

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Επίσης εχω και μια βλάβη με το που εβαλα το πρόγραμμα η οποία περινενω να γίνει P2400 -Powertrain

Evaporative emission system leak Detect pump control circuit/open

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά είναι το ακούω κανονικά και οχι μονο εγω και

ολοι η γειτονιά

 

Είσαι απίστευτος ρε Κωστάκη :clap2: . Δεν συγκρίνεσαι με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι απίστευτος ρε Κωστάκη :clap2: . Δεν συγκρίνεσαι με τίποτα...

Το ξερω βρε απίστευτος και ομως αληθινος, το αν συγκρινομαι δεν ξέρω αυτο που ξέρω είναι οτι ειμαι σε ενα τοσο όμορφο club που μου ανεβάζει την τεστοστερόνη

αυτο ειναι το (audisportsclub)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

απο βδομάδα αν δεν γίνει θα προβω σε αλλες ενέργειες, δεν γίνεται αλλιώς δεν μπορώ να ελέγξω τα νεύρα μου θα δειρω κανέναν

Γεια μενα απο την στιγμη που τους πληρωσες προκαταβολικα χαιρετισματα...

Απλα την επομενη φορα πρεπει να προσεχεις που πας και τα ακουμπας ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα λέγαμε στον Κωστάκη αλλά ο Κωστάκης όπως πάντα κάνει το δικό του. Από την άλλη όμως τον καταλαβαίνω διότι μερικοί  ''επαγγελματίες'' φέρονται εντελώς αντιεπαγγελματικά. Πληρώνεις ή τα ακουμπάς όπως λέει ο Γιάννης παραπάνω έχοντας σαν εγγύηση το όνομά του στο χώρο και δεν παίρνεις αυτό το οποίο πλήρωσες. Μετά για να βγάλεις άκρη απλά παιδεύεσαι. Την πάτησα και εγώ πρόσφατα με τον rs4 look που αφού πλήρωσα για τον προφυλακτήρα και μετά από αναμονή 1+ μήνα μου ήρθε ένας προφυλακτήρας στον οποίο έλειπαν ολόκληρα κομμάτια. Εννοείται ο ''επαγγελματίας'' τον κινέζο όπως ήταν και ο προφυλακτήρας. Τελικά μετά ακόμη από 1+ μήνα πήρα τα λεφτά πίσω. Επιτρέπεται αυτό το πράγμα? Έτσι και από την επόμενη φορά τα μισά μπροστα και τα άλλα μισά όταν πάρω αυτό που πλήρωσα. Αν θέλει καλώς. Αν δεν θέλει υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω πραγματα που απλα δεν μιυ στεκονται καλα.

 

Οσοι πατε να βελτιωσετε το αμαξι σας βρειτε συνεργειο που εχει ξανακανει αυτα που θελετε και να εχει προφραμματιστη που να συνεργαζεται μαζι του.

 

Ειλικρινα βλεπω κατι βελτιωσεις αστειες απο πλευρας τεχνογνωσιας και ευκολιας να γινουν και οι ιδιοκτητες τους να ταλαιπωρουνται μηνες οπως εδω. Τι να πω...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια μενα απο την στιγμη που τους πληρωσες προκαταβολικα χαιρετισματα...

Απλα την επομενη φορα πρεπει να προσεχεις που πας και τα ακουμπας ;)

ΧΑΧΑ χαχα χαχα χαιρετισματα δεν υπαρχει περίπτωση αγορι γιατι μαλλον δεν ξέρουν με ποιον εμπλεξαν εγω δεν την πάτησα αυτοι την πάτησαν που έμπλεξαν μαζί μου, ως τωρα είδαν τον καλο Κωστάκη

Link to comment
Share on other sites

Κώστα... Όπως σου ειπαμε.Τα δεν μπορω,έχω δουλεια κλπ κλπ είναι δικαιολογίες.Όταν πήραν τα λεφτά δεν ειχαν δουλεια; Η εσύ δεν είσαι "δουλεια"; Αν δεν μπορούν ΑΠΑΙΤΕΙΣ τα λεφτά πίσω,αλλιως πράττεις ανάλογα.

 

Υπάρχουν πολυ σοβαροί προγραμματιστές εκεί εξω για μια τέτοια βελτίωση 28αρας σε 20λβιδο που μονο στα περίπτερα πλέον δεν την πουλάνε.

 

 

Σορρυ αν γίνομαι απόλυτος αλλά το θεωρώ κοροϊδία αυτό που γίνεται στον Κώστα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φταίει και Κώστας....Φίλε χωρίς να σε ξέρω έχεις το μαρούλι θέλεις να κάνεις βελτίωση και περιμένεις πότε ποιος τι και γιατί????Φταις στο μέγιστο! Στα λέω αυτά γιατί κάποτε το έκανα και εγώ και δεν το συγχωρώ στον εαυτό μου.

 

υ.γ. Βρες άνθρωπο να κάνεις την δουλειά σου επιμένω. μην ασχολήσε με δήθεν..

Edited by mikepts
Link to comment
Share on other sites

Φταίει και Κώστας....Φίλε χωρίς να σε ξέρω έχεις το μαρούλι θέλεις να κάνεις βελτίωση και περιμένεις πότε ποιος τι και γιατί????Φταις στο μέγιστο! Στα λέω αυτά γιατί κάποτε το έκανα και εγώ και δεν το συγχωρώ στον εαυτό μου.

 

υ.γ. Βρες άνθρωπο να κάνεις την δουλειά σου επιμένω. μην ασχολήσε με δήθεν..

Γεια σου φιλε μου οτι φταίω και εγω το ξέρω αλλα γιατι τους άφησα περιθώρια και δεν ειχα χρόνο να ασχολούμαι αυτό το θεμα κάθε μέρα, αλλα στην τελική εγω δεν θα χάσω αυτοι θα χάσουν γιατι ολο δεν προλαβαίνουν έχουν πολύ δουλειά κ.λ υποτίθεται οτι μιλάμε για μια μεγάλη εταιρεία και δεν

Διωρθονουν ενα πρόγραμμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.